Živí mrtví (2010) (seriál)

Prvá séria super. Výborne vtiahnutie do deja, nenudil som sa ani sekundu. Druhá séria o dosť slabšia. V polke som vážne rozmýšľal nad tým že to ukončím, strácalo to dych. Až kým Shane nezačal robiť zlobu. Jak otvoril stodolu tak sa to celé konečne rozhýbalo. Po druhej sérii som bol rozhodnutý tomu dat tri hviezdičky. Lenže to som ešte nevedel že tretia bude taký náklad. Tretia séria vážne úžasná. Vypestovala u mňa silnú závislosť na tomto seriáli :))). Možno sa mi zdalo, ale postrehol som aj viaceré zmeny, ako napr. každý diel končil s náčrtom na ďalší vývoj, čo vo vás budilo obrovskú zvedavosť. A toto som v prvej a druhej sérii postrádal. Tretia séria najlepšia... Štvrtú mám skontrolovanú zatiaľ len do polky... (Veľmi dlho sa mi nestalo aby som bol takto spokojný s hlavnou postavou seriálu. Tak dúfam že Rick ten boj zvládne a dá sa zas dokopy...)

Výdejna zavazadel (2013)

Romantické filmy mám rád, ale toto... nechcem uraziť fanúšikov ale Paula Patton vážne zlá. Najhoršie že po 5 minútach viete jak to celé skončí. Aj keď to sa u romantiky často stáva, ale až také priehľadné ako tu to býva málokedy... Radšej si pozrite jeden zo svojich obľúbených filmov, ktorý ste videli už X krát, ako toto.

Zmizení (2013)

Tak toto bolo silné. Po Man of Steel pre mňa asi druhy najlepší filmový zážitok z r.2013. Skvelá atmosféra + herecké výkony. Ako bolo viac krát spomenuté, aj mne to pripomenulo réžiu Davida Finchera. Jake Gyllenhaal úplne skvelý. Najprv som si hovoril "škoda že jeho postava nebola rozobraná viac do hĺbky". Ale ako to býva, po takomto silnom filme keď nad tým premýšľate, tak ani teraz tomu nebolo inak a nakoniec som zhodnotil ze to bolo výborne spravené. Divák si domyslí sám. V minulosti možno trestaný, tetovania a tik, ktorý tiež možno značí že si zažil niečo nepekné. Čo bola tiež jedna z vecí, ktorá ho možno tak motivovala v pátraní. Veľa "možno", no záleží už len na divákovej fantázii. Fakt úžasne. Výborné obsadenie, Hugh Jackman tiež skvelý. Deň po zhliadnutí som pozrel zas Zodiaka, ktorého mi to pripomenulo réžiou, atmosférou a obsadením Jakea Gyllenhaala.

Middletonská romance (2013)

Fuuuu.. No lepšiu „romantiku“ som za posledný rok asi ani nevidel. Tak jednoduché a zároveň tak emotívne. Možno to ale veľa ľudí tak cítiť nebude. Neviem čím to bolo, možno veľmi sympatickým obsadením, alebo mi to len dobre padlo. Andy Garcia skvelý a Vera Farmiga úplne neskutočná, som z nej hotový... Nemám tomu naozaj čo vytknúť. Chcel som dať 4 hviezdičky, lenže pri niektorých filmoch ktorým som dal tie štyri, som necítil také emócie ako tu, takže som sa nakoniec rozhodol dať hviezdičiek 5.

Povinnost a čest (2012)

Skutočný pohľad na to, čo sa odohráva v hlavách členov U.S.Navy Seals. Po tomto filme snáď ľudia pochopia to ich až „fanatické“ vlastenectvo. Jednoducho keď ste k tomu vedení už od detstva a je vám z každej strany tlačená myšlienka že otec bol hrdina a vaša rodina, okolie a priatelia žijú týmto spôsobom života je skoro nemožné aby z vás vyrástol pacifista. Na dvere vám zaklope chlapík z námorníctva, podá vám vlajku, dopis alebo nejakú spomienkovú vec s vlasteneckým príhovorom o tom že máte byť na otca hrdý a vy ste ešte len dieťa, tak si myslím že je jasné akou životnou cestou sa vydáte. Vstup do námorníctva sa stane rodinnou tradíciou. Vlastenectvo sa vám zakorení tak hlboko v hlave , že ho beriete ako úplnú samozrejmosť a prioritu vo svojom živote. Tiež tam bolo poukázané na to, že keď vám ide človek ktorý sa stal vaším priateľom do vojny idete tiež ...kvôli nemu. To je klasika, často spomínaná. Celkovo to trocha pôsobilo ako U.S.Navy promo... ale spokojnosť

Rocky IV (1985)

Videné asi milión kráť. Pamätám ako som to pozerával ešte na vhs kazete nahraté spolu s reklamami. Stále počúvatelný skvelý soundtrack a spomienky, ktoré mi vždy pripomenú detstvo. Pri každom zhliadnutí stále nepopísatelný zážitok. Neviem či to je tým že som to toľko kráť videl v mladosti, ale myslím že hodnotenie hovorí za všetko. Pre mňa najlepšia časť zo série a jeden z najlepších športových filmov nielen osemdesiatych rokov ale všetkých čias. Sly v najlepšej forme. Cviky ktoré predvádza by zvládlo málo profiboxerov.

Lásky čas (2013)

Vzhľadom na to hodnotenie som čakal oveľa viac. Do polky som sa strašne nudil a jedine čo to neskôr zachránilo bola Rachel McAdams, kvôli ktorej som to aj pozeral. Nemôžem si pomôcť, ale celý čas som čakal že sa nakoniec rozídu, pretože mi to prišlo ako keby sa k sebe vôbec nehodili a hlavný hrdina to zachraňuje len tým cestovaním v čase. A potom pochopí, že láska sa teda nedá oklamať ako to bolo už pri prvej podobnej skúsenosti. Druhá polka sa mi docela ľúbila, keď to chytilo ten dramatický nádych (problém so sestrou a smrť otca). A samotne cestovanie v čase „stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť“ ??? ...cele zle. Romantiku môžem, ale toto mi nejak nešmakovalo. Možno som nemal náladu na niečo takéto. Skúsim v budúcnu pozrieť ešte raz.

Insidious (2010)

Horory moc nesledujem a ducharským príbehom sa snažím vyhýbať, pretože takéto snímky veľmi ťažko zvládam, už som spomínal dávnejšie. No po výbornom The Conjuring (ktorý som ledva rozdýchal) som si povedal že musím skontrolovať aj Insidious. Môj limit vystrašenosti mám po tomto vyčerpaný asi na pol roka dopredu, ale pokračovanie sa pokúsim pozrieť čo najskôr. Zimomriavky po celom tele, od hlavy až po päty. Mal som miestami pocit že mi stoja vlasy jak po zásahu elektriny. Myslím že jeden z tých lepších hororov, ktorý dokazuje, že netreba litre krvi na to, aby sa človek bál.

Vánoční pohlednice (2006) (TV film)

John Haymes Newton a.k.a mŕtva tvár, by sa mal dať radšej na bábkové divadlo :)

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Westerny nepatria medzi moje obľúbené žánre a málokedy sa na ne odhodlám. Väčšinou len kvôli obsadeniu, ako to bolo aj v tomto prípade. A navyše, keď mi je známy koniec tak ma to moc neláka. Takže som to dlho odkladal. No po zhliadnutí som nemal slov, naozaj úžasne spracované. Hovorené pasáže ma vtiahli do deja a už som bol v „inej dimenzii“ :))) . Veľmi silný príbeh, ktorý ma po zhliadnutí prinútil nad ním ešte dlho premýšľať. Neskôr som si ešte čítal o Jesse Jamesovi a počúval soundtrack. Ten počúvam doteraz. Navzdory nie moc vysokým hodnoteniam, pre mňa jeden z najlepších filmových zážitkov za poslednú dobu. Nieje nič čo by som vytkol, len pochválil. Od réžie, scenára, kamery, hercov až po spomínaný soundtrack, ktorý je neskutočný !!!.