Empire State (2013)

Tak toto bolo vážne zleee. Samotný „true story“ možno zaujímavý a pri lepšom spracovaní určite pozerateľný, ale toto neee. Dwayne Johnson je tam z tých 94 minúť dokopy tak 5, takže naňho sa moc netešte. Emma Roberts ešte menej. Pravdepodobne hrala niečo viac ako len kamarátku hlavného hrdinu (možno nie, naozaj neviem keďže z filmu sa to nedozviete, tak som si domyslel). A bol som zvedavý na Nikki Reed. Od Twilightu som ju nevidel ešte v ničom. Lenže tá je tam asi tak minútku. Na ostatných som moc zvedavý nebol, napriek tomu sa mi ich dostalo až dosť.

Pot a krev (2013)

No nemajte radi Dwaynea Johnsona po tomto filme... úplný páneček. Nemôžem si pomôcť ale strašne mi tento skutočný príbeh pripomína pár príbehov zo slovenského podsvetia. Ak niekto vie o tom čo sa na Slovensku dialo v 90-tych rokoch, čítal o tom alebo videl v správach, tak si myslím že ho to tiež určite napadlo. Zarytí fitnesáci sú pravdepodobne predurčený na veľké veci :))) Určite ale nebudem písať že tam chodia len takýto, nazvime ich „svojskí jednoduchí“ ľudia. Poznám veľmi veľa vyštudovaných a múdrych ľudí čo sa tomu venujú a nenadúvajú sa pred zrkadlom cely deň. No ale k veci. Michael Bay paráda, je to tak bláznivo-reálne natočené, že označeniu „true story“ proste uveríte. Herci tiež skvelý a postavy ktoré stvárnili boli cítiť autenticitou, teda aspoň pre mňa a scenár ties chválim. Do piatej hviezdičky mi tam ale niečo chýbalo. Najviac pobavil už spomínaný Dwayne Johnson. TEAM JESUS !!!

Země naděje (2012)

Nemôžem si pomôcť no filmy ktoré sa odohrávajú na Americkom vidieku zbožňujem. Po zhliadnutí tohto a všetkých takémuto podobných filmov počúvam po zvyšok dna od Johna Denvera country roads :D . Neviem prečo a ani neviem ako som s tým začal. Prišlo to nejak samo a vždy to proste pustím a vychutnávam si zbytky atmosféry z filmu ktoré ostali „vo vzduchu“ :))) . Príjemný oddychový film. Možno by neuškodilo trocha viac tej romantiky. Myslel som že sa to poberie viac týmto smerom, keď sa Steve zobudil u Alice. Našťastie to zachránil ten „trocha naivný“ koniec, ktorý vám vyčaruje úsmev na tvári.

Čas probuzení (1990)

No, pravdupovediac ani neviem čo napísať, len som chcel zdieľať svoj úžas po zhliadnutí tohto filmu, ktorý ak niekoho nedojme, tak musí byt asociál ;) . Rober de Niro, ako je v každom komentáre popísane, úžasný. Po „prebudení“ ako zahral radosť zo života a jeho úsmev na tvári, keď sa všetci začali „prebúdzať“ a pozrel na neho dr. Sayer. No nemám slov. Zvyšok filmu ani nehovorím, naozaj silné. Robin Williams tiež. Neviem ako je to možné že som tento snímok tak dlho prehliadal. Ďakujem :)))

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Are you fucking kidding me ? Jedine kvôli čomu budete pozerať tento film bude obsadenie, ktoré je síce pekné, ale ďalej už nič. Sem tam nejaký joke inak celé zle. Scenár zbúchaný asi za dva dni, aj tak to na koniec pri natáčaní skončilo asi freestylom...

Elysium (2013)

Nebolo to až také zlé ako som čakal podľa ohlasov. Možno pravé preto že ostatný to kritizovali tak mne sa to páčilo, neviem. Pekný úvod a záver, aj keď nič nové na svete, ale prekvapivo pravé to sa mi páčilo. Ten koniec ma potešil najviac. Samozrejme že každý chce aby hlavný hrdina prežil a s hlavnou hrdinkou žili šťastne až do smrti. Ale tuto to proste neišlo a som rád že to dopadlo ako to dopadlo. Prostredie a atmosféra pripomínali District 9 čo sa mi ľúbilo aj keď som čakal úplne niečo iné (trailer som nevidel). Škoda len že Matt nedostal viac priestoru a hlavnej postave nebolo venované viac času. Chýbalo mi že neboli viac opísané pocity ktoré prežíva, ako mu chýba Alice a že žije život aký žije a je tam kde je. Tiež viac kontaktu medzi nim a Alice ešte pred zápletkou by nebolo na škodu. Teda aspoň mne to nestačilo. Sharlto Copley bol parádny, zo začiatku som ho skoro nespoznal.

Wolverine (2013)

Pre mňa jeden z najočakávanejších filmov roka. Wolverine... moja srdcová záležitosť už od malička. Pamätám, ako som vždy po príchode domov zo školy porobil rýchlo domáce úlohy, aby som mal dovolené pozerať kreslených X-menov na televízii Supermax. Ale poďme späť. Jedna z najobľúbenejších komixových postáv, takže sa mi to nebude písať ľahko. Zhliadnuté 2x za 24 hodín, pretože sa mi nechcelo veriť tomu čo som videl. Vlastne si aj tak pamätám len prvých 15 minút, ktoré sa mi páčili a po titulkovú scénku. (medzi tým nejaká japonská science fiction telenovela) Skoro počas celého filmu som si v duchu hovoril „kedy to asi príde, kedy to asi príde“ ale neprišlo. „Tak možno posledná polhodinka“, lenže nič. Možno to nebolo až také zlé, ale pre mňa to bolo sklamanie. Ďalej Wolverinove trauma a jeho vnútorný boj. Ok, dobre, beriem. Ale ak to mala byť myšlienka, ktorej mal byť film venovaný, tak svoj účel určíte nesplnil. Hugh Jackman ako vždy výborný, na túto rolu priamo stvorený, lenže to nestačilo. Snáď sa môj komentár nedotkne fanúšikov filmu. P.S.: ďalšie Wolverinove sólo ma režírovať opäť James Mangold. S úctou a pokorou k jeho prací, prosím nie...

Red (2010)

Po opätovnom zhliadnutí pridávam k hodnoteniu aj komentár. Takže, ako začať ...no počas celého filmu som si to neskutočne užíval. Normálne som mal úsmev na tvári od začiatku až do konca. Každá postava mi bola strašne sympatická a niečím výnimočná na čom som sa fakt bavil. Boli pre mňa prirodzene zábavné, žiadne vtipy ani scény na silu, proste som sa bavil už na ich samotných charakteroch. Niektoré postavy nemuseli ani otvoriť pusu, stačilo keď sa objavili v scénke. Bolo to tu už veľa kráť spomenuté, ale aj tak, za zmienku stoji určite paranoidne šialený Malkovich, ktorý bavil každou sekundou. A keby som nebol o 42 rokov mladší, tak by som povedal že Helen Mirren bola neskutočne SEXI ! hehe. Ďalej pri spomalenej scénke jak Bruce hned po náraze vystupuje z auta a spustí paľbu som si zakričal sám pre seba „hell yeaaaaaah !!! “. Potom som sa sám prekvapený zo svojej reakcie poobzeral po miestnosti a dúfal že ma nikto nepozoruje, však to poznáte ;) .Možno po ďalšom zhliadnutí v budúcnu pribudne aj ďalšia hviezdička.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Taký nepodarený MEN IN BLACK. Pravdupovediac som od toho ani viac nečakal. Veľmi pekné obsadenie, občas nejaký podarený „joke“ ale inak nič. Nič originálneho, škoda. Horko ťažko dve hviezdičky.

Bráchova holka (2009)

Pre širokú verejnosť možno nie moc stráviteľné. No pre filmového fanúšika myslím že skvelý emočný film a dráma. Zo začiatku možno s prvkami komédie, teda aspoň ja som sa par krát dobre pobavil na hlavnej postave. No neskôr sa to zmenilo, keď som ju začal spoznávať. Už dlho som nevidel nič také čo by naplnilo moje očakávania tak ako toto. Piliere filmu sú postavené na charakteroch postáv a vzťahoch medzi nimi. To ako sa vyvíjali, ako človek postupne prichádzal na to, prečo sa dotyčná postava správa tak ako sa správa.... to bolo úžasné. Adam Scott strašné milo prekvapil, nečakal som od neho takýto „doslova“ výkon a myslím že aj Brittany Snow ma nato hrať dramatické role a nie len teenage filmy.