Grand restaurant pana Septima (1966)

Škoda, že se scénář nedržel více restauračního prostředí a odváděl nás čím dál tím dále od Grand restaurantu. Začátek je opravdu vtipný, líbilo by se mi více, kdyby se film obešel bez detektivní zápletky a šlo o čistou legraci.

Divočina (2014)

Trochu zklamání. Byl jsem připravený hlavně na pěknou přírodu a nějaké to dobrodružství osamělé pocestné. Niterný boj hlavní hrdinky s prázdnotou po ztracené matce byl však příliš depresivní a vlastní cesta příliš málo dobrodružná. Jinak Reese Whiterspoon se vedla celkem dobře.

Policajt ze školky (1990)

Povedená komedie s detektivní zápletkou a trochu toporným Arnoldem, což do prostředí školky pěkně pasuje, neboť Arnold má hrát takového slona v porcelánu. Film mě i po letech příjemně překvapil. Pěkně to odsýpalo, bylo tam pár opravdu dobrých hlášek a konec byl překvapivě krvavý. Za mě lepší čtyři hvězdy.

Sám doma (1990)

Jako rodinná zábava,proč ne ...

Na hraně zítřka (2014)

Páni, to byla jízda. Čím víc mám nakoukáno, tím těžší je mě zaujmout. Ale tohle mi fakt sedlo. Mělo to nosný nápad, spád a Emily Blunt. Co víc si přát?

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

První příběh jsem strávil lépe. V epizodě V se příběh zamotával a přibylo akce, která na mě nepůsobila moc dobře. Hláška "Já jsem tvůj otec." byla jak z Cimrmana. Hamilla válcoval Ford, což by mělo být teoreticky spíš naopak. Jestli tohle má být jeden z vrcholů žánru sci-fi, tak pro mě teda ne.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Skoro 40 let jsem se tomuto, pro mě nelákavému kultu, vyhýbal. Až teď jsem se přinutil v rámci doplnění základního vzdělání. Nedá se nic dělat, ale je to opravdu legenda, která na vás číhá všude a už mi bylo trapné nevědět, kdo je Luke a kdo Darth Vader (super, už vím, i jak se to píše). Řeknu to takhle, vydržel jsem to do konce a chvílemi se i bavil. Uznávám, že v roce 1977 musely Star Wars působit jako zjevení a i po letech něco vypadá docela zajímavě. Každopádně můj šálek čaje to nikdy nebude. Přesto se už chystám na Epizodu V:)

Kolonie (2015)

Vypadalo to celkem slibně, ale z druhé poloviny se dalo vytěžit víc. Hodně předvídatelné, navíc mi zůstává záhadou, proč guru Pius nešel po útěku najisto do podzemí, když měl jasné indície a jezdil autem po areálu. Atmosféru to ale mělo, hlavně proto pro Kolonii čtyři hvězdy, i když slabší.

Sebemilenec (2013) (TV film)

Tak dalo se na to koukat, hlavně kvůli Stašové, ale že by se jednalo o nějaké umělecké dílo, to zas ne.

Správnej dres (2015) (TV film)

Bylo to místy fakt hodně vtipný a to se musí podporovat.