Prometheus (2012)

Vďaka negatívnym recenziám som film stále odkladal, no a nakoniec som takmer nadšený. Bezchybná technická stránka, sympatické obsadenie, len tá väzba na predošlé filmy (Alien,..) je taká pochybná. Uvidíme, či sa dočkáme pokračovania. Ja som jednoznačne za!

Na hraně zítřka (2014)

Tom Cruise má už celkom štve. Je až neuveriteľné, aký ma čuch na dobré filmy! Tentokrát dostaneme celkom originálny mix z nedávnych sci-fi akčných filmov ako i romantických komédií. Dohromady to kupodivu funguje perfektne. Veľkú zásluhu má okrem režiséra, Toma Cruisa i sympatická Emily Blunt, ktorej to s tým obrovským mečom pristane.

Speciální jednotka (2011)

Technicky aj herecky zvládnutý, ale inak ničím neprekvapujúci príspevok na tému Taliban, špecialne jednotky...

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Zaujímavý mix Matrixu a Terminátora v retro štýle, ktorý celkom zamáva so svetom X-menov. Akonáhle je vo filme cestovanie časom, tak logika deja dostáva zabrať. Tentokrát mi to ale vôbec neprekážalo. Stretneme tu takmer všetky známe postavy v doprovode sympaťáka Logana, ktorý sa tu, až tak nemláti. Takže spokojnosť a nevylučujem, že časom po druhom zhliadnutí, by som šiel aj vyššie.

San kei hap lui (2011)

Námet dobrý, ale prevedenie biedne. Prevláda trápny humor, súboje i efekty sú mizerné. Z chuti som sa zasmial len pri jednej scénke (prepad banky).

Xiao shi de zi dan (2012)

Poctivé historické krimi s patrične ujetou dvojicou detektívov. Nakoľko to je inšpirované Holmesom by som neriešil. Záverečný zvrat ma trochu prekvapil, ale prečo nie.

International (2009)

Zaujímavá architektúra, prekombinovaný finančnicko-konšpiračný dej, permanentne nasraný Owen a tak trochu nevyužitá Naomi Watts. Toť v skratke počin Toma Tykwera. A ešte som zabudol spomenúť jednu špičkovú prestrelku, ktorá mi prišla ako z iného filmu.

Ona (2013)

Dobrá ukecaná vzťahovka s jemným sci-fi nádychom. Že operačný systém občas dokáže naštvať vedia všetci, obdobne je známa i skutočnosť, že v každom vzťahu to občas zaškrípe. Spike Jonze to umne skombinoval a tak povýšil na iný level.

Babovřesky (2013)

Výcuc toho naj z trilogií Slunce, seno a Kameňák. Nech žije lidová zábava!

Machete zabíjí (2013)

Vychvaľovaný režisér, ktorý striedavo nakrúca hovadiny pre malá deti a gore-hovadiny pre dospelých sa opäť ukázal. Za zmienku stojí hádam len postava Mel Gibsona, zbytok mi vyfučal z hlavy ešte pred skončením filmu. Do vesmíru už s Danny Trejom nepôjdem!