Dalkomhan insaeng (2005)

Do detailu vycibrená gangsterka. Niektoré scénky, napr. nákup zbrani má až kultový nádych. Kórejci príbehy o pomste vedia!

Operace: Bílá bouře (2013)

Za mňa spokojnosť, efektné pripomenutie zašlej slávy honkogského akčného filmu. Herecké obsadenie je dobré, akcia riadne krvavá a dočkal som sa i efektných spomaľovačiek. Benny Chan prekvapil, ja ale dufam, že si to pozrel aj John Woo, ktorý by tento žáner skutočne dokázal vzkriesiť.

Drogová válka (2012)

Tak tomu hovorím policajná šichta, ktorú zachytil Johnny To takým zvláštnym, až trochu nezúčastneným pohľadom. Prekvapil Louis Koo v preň ho netypickej úlohe. V každom prípade Johnny To je stále vo forme!

Xin xian hao shen zhen (1993)

Značne prepálená zábava, ktorú som nepobral. Priveľa postáv, zmätený dej a občas to je až neskutočne ujeté. Napriek hviezdnemu obsadeniu som sa nemohol dočkať konca filmu.

Mafiánovi (2013)

Za mňa spokojnosť a čo najviacej takýchto úloh pre de Nira, Pfeifferku i Jonesa. Z chuti som sa pobavil v dosť nekorektnom štýle (a ešte o čosi viac ako na nedávnej Lucy). Sympatické ako si De Niro dokáže robiť prču zo svojich starších filmov.

Lucy (2014)

Príliš som nevedel, čo môžem v kine očakávať a veru nestačil som sa diviť. Spomínané prívlastky: je to blbé i zábavné ale film vcelku vystihujú. Prvá polovica filmu ma bavila a potešil i Choi Min-Sik. Bohužiaľ, postupom času už vo filme začal mať navrch ten "prvý" prívlastok.

Pěsti ze železa (2012)

So sympatickejším hlavným hrdinom, by to mohla byť celkom dobrá B-zábava. Zostatok hereckého obsadenia je fajn, hlavne Russel Crowe prekvapil. V titulkách ma zaskočilo meno (=sklamal) Corey Yuen ako choreograf bojových scén.

Wolverine (2013)

Len za 3*. Čo je škoda, lebo príbehy Wolverina bez superhrdinského kostýmu mám skutočne rád.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Fantasy ako sa patrí. Kupodivu si film užila i moja 6-ročná dcérka. Sem s 3. dielom!

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Hodne nenáročná zábava plná fekálneho humoru, kde polovica vtipov nefunguje alebo nemá žiadnu pointu a kde je hlavný hrdina totálne nesympatický. Lenže tá westernová atmosféra, vedľajšie postavy, cameá a hlavne krásna Charlize Theron (v nezvyčajnej úlohe) vyťahujú tento film na celkom pozerateľnú úroveň a ku konci som sa už bavil takmer kráľovsky (a v kine som nebol rozhodne sám).