Ochránci a zabijáci (2009)

Dobrá ukážka skutočnosti, že aj v honkongu vedia megaprodukcie v západnom štýle. Obsadenie je plné hereckých hviezd vrátane jedného basketbalistu. Škoda len toho pátosu a prílišnej snahy o zvýšenie národného povedomia, ktoré do týchto filmov tak číňania tlačia. Z technického hľadiska (hlavne výprava) niet či vytknúť. Celkovo i tak prevláda spokojnosť, tak 7/10.

300: Vzestup říše (2014)

Taký príchľapok ku pôvodnej 300, ktorý sa ešte dá celkom zniesť. Butler chýba, postava Artermis je síce zaujímavá, ale v podaní Evy Green som jej teda neporaziteľnú bojovníčku príliš neveril. O CGI krvavých cákancoch je škoda písať.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Neuveriteľná jazda plná gagov (ktoré rozhodne nie sú len pre deti) a nebyť tradične trápneho záveru dal by som aj plný počet. Ani nie mesiac po Legu ďalší podarený animák, ktorý som si s dcérkou v kine fakt užil.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Ukážkový príklad filmu, ktorému chýba onen dramatický oblúk. Po technickej stránke veľmi slušné, sympatické je i obsadenie a potešia prekrásne exteriery a nejaký ten slovensko poľský folklór. A aby som nezabudol, milostný život Jurka mi tiež prišiel celkom zaujímavý.

Muž bez stínu (2000)

Verhouvenova rozlúčka s Hollywoodom sa príliš nepodarila. Trochu tej zvrhlosti sa tu predsa len nájde. Bohužiaľ v pamäti ostane len prestrelený zbabraný záver a aby som nekrivdil tak možno i tá scénka s Rhonou Mitrou. :)

LEGO® příběh (2014)

Neuveriteľná kadencia vtipov a gagov (možno až príliš veľká), občas som mal problém usledovať, čo všetko sa na plátne odohráva. Osobné sam sa pobavil na komiksových postavičkách z DC universa, ktoré si zo seba robili neskutočnú prdel. Čo hodnotím veľmi kladne, je smerovanie filmu aj na dospelé publikum. Záverečné ukotvenie v realite ma odrovnalo.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Aj napriek súčasnej téme sa jedná o skôr starosvetský špionážny thriller. Chris Pine, mi prišiel dosť nevýrazný. Zato zbytok hereckej zostavy je fajn, či už je to démonický ruský Záhorák v podaní K.Branagha, krásna doktorka K.Knightly alebo charizmatický K.Costner. Celkom by ma zaujímalo, čo na tejto téme zaujalo "shakespearovského" režiséra/herca Kenetha Branagha.

Grandhotel (2006)

Ondříček odviedol taký príjemný štandard. Jednotlivé postavy sú divné tak akurát, zvlášť sympatická bola Klára. V každom prípade sa musím konečne vybrať na výlet a navštíviť Ještěd, takže svoj účel film splnil. :)

T.M.A. (2009)

Celkom slušné natočené, chcelo by to ale lepší scenár. Ku konci to bol už skôr trapas.

Jonesovi (2009)

Jonesovci prinášajú zaujímavý a hlavne originálny námet. Otázkou je nakoľko je takýto druh predaja v súčasnej dobe reálny. Ak film vnímam ako kritiku marketingu, tak trochu zvláštne na mňa pôsobil dlhý zoznam výrobkov (v záverečných titulkoch), ktoré boli vo filme propagované. :( V podstate všetci členovia rodiny predstavujú zaujímavé postavy a bol som úprimné prekvapený ako na mňa celý film fungoval. Najsympatickejšiu postavu si asi strihol Duchovny, no a Moorová vyzerá ešte stále užasne.