Dánská dívka (2015)

Ač jsem neočekával hodně, stejně jsem dostal méně. Dvouhodinová stopáž o ženě uvězněné v mužském těle je zkrátka i na Hoopera moc. Redmayne a Vikander sice hrají jako o život, ale polopatický scénář, pomalá kamera a žádná překvapení či něco, co by rozčeřilo klidnou vodu, jim jejich snahu hatí. Paradoxně by mě více zajímal příběh o Gerdě, která musela prožívat horu lítostivých, provinilých, úzkostlivých a dalších pocitů. Zde si bohužel dvakrát zabulí a šmitec.

Žít a nechat zemřít (1973)

Nechtěná komedie. Bez pořádné akce, s nudou, s nádhernou Jane Seymour. A Moore jako Bond? Vysoký hubeňour, man-tits. Opravdu k smíchu.

Creed (2015)

Je to kopie prvního Rockyho, akorát v černém a s tím rozdílem, že mladý Creed nemusí řešit nedostatek zelených papírků s podobiznou Benjamina Franklina. A světe, div se, ono to zase funguje. Uvěřitelná motivace, tempo tak akorát, Rockyho moudra, technická stránka na jedničku (tím myslím choreografie a střih). Těžko hledám nějaké mouchy. Jedině předvídatelnost, jelikož - jak jsem řekl již na začátku - je to kopie prvního Rocka. Další díl mi vůbec nebude vadit.

Diamanty jsou věčné (1971)

Líný a ničím přitažlivý příběh, pohodová atmosféra, jakoby nešlo o nic, žádná hudba, mnohokrát vystavovaný pomerančový zadek Bond-girl. To jsou hlavní mínusy. Plusem budiž kočkomrd Blofeld, dva sausage-festoví vrahouni, chvilka v rakvi. To jsou hlavní plusy. Stále to není nuda, takže hodnocení nechť následuje zlatou střední cestu.

Steve Jobs (2015)

Kultem i-rádobyužitečnýchvěcí jsem nedotčen, každopádně Jobse jako velmi chytrého člověka uznávám. Proto jsem byl zvědav, jak mi Boyle se Sorkinem ukážou, co je pod pokličkou jeho umění. To, že je to diktátor, se kterým se snad nedá normálně vycházet, musí být člověku jasné - cílevědomí lidé jdou přes mrtvoly. Ale alespoň mi potvrdili, že vždy jde o to to hovno/nehovno hlavně hezky zabalit. Přínosem pro mě bylo poznání, že i vyčůraně parazitoval na umění ostatních. Samozřejmě, nic není 100% akurátní, ale i tak doporučuji. Řemeslně je to kvalitní práce, při které se člověk nemá šanci nudit a emočně chladným to diváka také nezanechá. Sem tam je to ale předialogované a občas mi nesedla hudba. Jo a Fassbender je dokonalý.

Deadpool (2016)

Trailery mě moc nestrhly, takže do kina jsem šel spíše s obavami. Naštěstí to byla parádní jízda, takže všechny pochyby po chvilce (vlastně po úvodních titulcích) opustily prostory promítacího sálu. Minusy jsou jasné - žádný záporák (u Marvelu jistota), poměrně dost vtipů jsou klasické "vtip pro vtip" a akce je místy dost nepřehledná, špatně sestříhaná. Zbytek ale tvoří parádní humor, nápaditá akce (škoda, moc jí v součtu není), skvělá hudba (Holkenborg se s Mad Maxem skvěle rozjel), kolosální MILFka Baccarin a opět skvělé cameo Hugha Jackmana na konci :) Dvojka snad dostane větší rozpočet.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Lákavý námět a herecké obsazení, ale bohužel je výsledek naprosto mdlý, bez něčeho, co by zvedlo v pozitivním smyslu ze židle. Herecky mě Depp moc nepřesvědčil, většinu za něj hrály modré kontaktní čočky. Naopak mě potěšil Edgerton, u jehož postavy byla změna (chování, mluva, chůze) opravdu poznat a byl tak nejsvětlejším bodem filmu. Zbytek je opravdu průměr.

Thor: Temný svět (2013)

Zívárna bez záporáka. Nic jiného netřeba dodávat.

Do posledního dechu (2016)

Gillespie má cit pro akci na vodě, která vyplňuje většinu snímku, takže z této jednohubky udělal koukatelnou záležitost. Herecky to táhnou Foster s Affleckem, ale není toho moc, co by mohli předvést. Děkuji za ČSFD projekci v Liberci.

Kurýr 2 (2005)

Jeden z nejdebilnějších filmů, které jsem kdy viděl. Hvězda za Stathama, který teď musí trpět, že v tom kdy hrál.