• Pohádka

Modré diamanty (2018)

Tak mohla to hrát nějaká krásná Taťána opravdu Ruska ale hrábli po divoké holky z Rumunska no kočka to je, film ukazuje že chce být thriller ale je to jen slabý odvárek, co se dá dělat, mohli alespoň ukázat pěknou ruskou Sibiř.

El Dorado (1988)

Ježíši to je tak dávno co jsem ten film viděl, byl surový lidský život neznamená nic, jeden převrat za druhým dál a dál od civilizace, rád bych se podíval zda-li bude stále fungovat tak jak tenkrát, myslím že tehdá byl skvělý slovenský dabing.

Vlk z Wall Street (2013)

DiCaprio to zahrál na Oscara, skvělá kritika bezbřehé chamtivost, kdo se dostal na tento kolotoč nemohl z něj ven. Pro diváky odkojené socialismem je to obzvlášť buď extra lákavé nebo velmi odpudivé, záleží na charakteru, ale společný jmenovatel hromada “špinavých” peněz je v obou případech. Co nám Scorzeny ale i Caprio v rozhovorech při tiskovce sdělil ? No jen to hlavní Peníze bez vnitřního sebeovládání vás zničí a štěstí nedodají...za mě ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Bridgertonovi (2020) (seriál)

No nečekal jsem mnoho, takový nafouknutý něco na způsob remake Velký Getsby, nic víc. Jo Koruna to je jiný scénář...

Pan Tau - Pan Tau a Claudie (1972) (epizoda)

Ano uměli jsme natočit i příběh ze “kapitalistické České Republiky v roce 1972” tedy jak by to u nás možná vypadalo kdyby se revoluční rok 1948 nekonal. Ta časová a prostorová paralelní dimenze je úchvatná. Samozřejmě jsme ji natočili za západoněmecké marky. Podobná paralelní časová dimenze byla i v Kdyby tisíc klarinetů, co se do obou filmu promítlo bylo nadšení a hravost 60’ . Pak již přišly odporná 80’ léta kdy vládla morální chamtivost a nálada “Bony a klid”. Z tohoto důvodu je tato pohádka velmi milá kdy děvčátko touží po rodinném idylickém soužití což platí v každé době zejména dnes, nejde o to čím je dítě obklopeno ale kým...

Železná lady (2011)

Skvělá Margaret, lepší podání měla jen agentka Scaliová😃 film je seriózní a vzdává právem poklonu železné “lejdy”

Šifra mistra Leonarda (2006)

No, vycucnout z křesťanské věrouky něco co by bylo cool pro mladou generaci tak, že si i mnozí nechávali vytetovat latinské texty na nohy nebo ruce tak to je filmařský majstrštyk”. Film jako takový již po létech nefunguje, je už “vytěžený”. Dnes se na něj dívám s úsměvem a na obscénní rituální kopulaci dědka s mladou novickou s nechutností. Film ovšem proslavil řadu herců “Silas” byl skvělý, detektivka už jako románová předloha kterou jsem četl až po zhlédnutí filmu byla uhoněná, všude samé symboly, jak jízda metrem, nechápal jsem jak řešení bleskem přicházelo, jako by již Langdon znal napřed, vše vyhoněné na sekundy... prostě umělé jak konspirační obrazy “šprýmaře” Leonarda. Zde není možné hanit film, ten jen věrně ztvárnil knižní vydání.

Hra o trůny - Série 7 (2017) (série)

Začínající úpadek scénáře, nárůst nelogického směřování... zůstává jen přehlídka kostýmů ale předchozím sérií se to nerovná ani po kotníky.

Dva z jednoho města (1983) (pořad) odpad!

Vrchol socialistické TV zábavy, pobíhání Josefa Dvořáka po stadiónech v šusťákách a zábava pro masy materialisticky “ vyhládlých” chudých dělníků z východní Evropy. Hanba a ostuda, ještě že je tato doba pryč.

Lucerna (1960) (TV film)

Tohle zpracování z roku 1960 jsem viděl namouduši poprvé na 1 máje 2021 , bravoo až na horší kvalitu filmového materiálu vše bezva, Němeček kterého jsem se, po Vrah se skrývá v poli, vždy bál zde hraje mlynáře ostrého jak břitva a o to víc mu postavu věřím. Jiřina Petrovická z Nahé pastýřky zde exceluje jako lidová selka a celá plejáda herců kteří v 80’ už nežili. Velmi pěkný kousek. Samozřejmě ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️