• Pohádka

Kouzelná tetička Valentýna (2008) (TV film)

Mysleli to dobře, zejména Jarmila Turnovská ale dopadlo to…no každý má svůj názor, pohádky kde hrají dobří herci nechci hanit ale slabý námět a humor nezachrání ani režijní zkušenosti.

Těžce zamilován (2001)

Bezva komedie, pro spousty lidí poněkud výstřední a neetická, která nese stopy režiséra Něco na té Mery je, Já mé druhé já, apod. Tudíž spoustu sarkastického humoru a právě pro tento styl humoru je bezva. Nedělá si srandu z tělesně postižených ale právě z té povrchnosti. Jestliže česky humor je všestranný a zejména černý viz. Spalovač mrtvol, tak i tomuto stylu humoru musí Češi rozumět. Nejlepší je hyena, hrošice a žirafa.

Dva Janové a ovečka (1992) (TV film)

Nejlepší byla ta ovce která v posledním záběru chce vzít roha...Béééé. Výkvět herců včetně štěku Miroslava Táborského, slabší scénář, milá hudba a hezké exteriéry to vše dohromady dělá vcelku pěknou “studiovku”. Samozřejmě pro excelentního Miloše Vávru byla role chamtivého hrubiána psaná na tělo, vtipné role byly i obě neomalené služky v podání Barbory Lukešové a Jaroslavy Stránské. Ať už je to pohádka jakkoliv jednoduchá princip dobro vítězí nad zlem je dodržen a herci jsou zkrátka skvělí.

Pilát Pontský, onoho dne (1991) (TV film)

Tomu říkám působivá inscenace, vše super, jediná ostuda jsou ty kulisy architekta by měli soudit za diletantství.Samozřejmě vše vylepšují herci, Munzar jako Říman je perfektní a Ondřej Vetchý jako hebrejec působí v této roli, pro něj tak nezvyklé, svěže.

Umučení Krista (2004)

Když už se Antisemita a bigotní katolík Gibson chopil režie mohl alespoň nastudovat fakta, tahle z bible obšlahlá scéna, dokonce i jednotlivé tváře římských legionářů byla vybrána dle obrazů renesančních mistrů, působí jak Anatomie-Hostel. S takovými možnostmi, penězi, herci i jazykově vybaveným poradci a natočí se neemotivní velice naturalistický brak. To už na mě více působila TV inscenace s Luďkem Munzarem jako Pilátem a Ondřejem Vetchým jako Jochua Nazaretským.

Divočáci (2007)

Bezva odlehčená komedie, do práce z práce a stále dokola, no není lepší jet dál a dál a dál... Travolta a spol. 👍

Hříšní lidé města pražského - Svědomí (1969) (epizoda)

Bezva, hudba a církevní hudba jak z “ Rubínových křížů” rukopis Sequence se nezapře. Zde se mi líbil Bek, toho hochštapleři si střihl s gustem. Závěrem lze říct že to je klenot našich detektivních seriálů který ani zdaleka nebyl překonan..

Letuška 1. třídy (2003)

Gwineth se mi typově nelíbí, byť je hezká, zde je ovšem na svém maximu ten laciný atraktivni vzhled se mi na ni líbí. Film je odlehčená komedie ve stylu Doktora Zlouna a Mémini😃 tudíž oddychovka, podle zdejších komentářů je to škvára což samozřejmě je ale i 232 komentáŕů znamená že film zaujal😃

Zlá krev (1986) (seriál)

Oproti skvělým “Sňatkům z rozumu” je tohle ideologicky zmršená freska ve stylu : Sociální demokracie nestačí ale vše směřuje ke Komunistické ideologii. Pokus vysvětlit divákovi v roce 1986 že socialismus je věčný. Vše zachraňují herci, byť přestárlí a dobrý scénář i přes podprahovky ve stylu “žalář národů kruté Rakousko-Uhersko”. Nicméně v roce 1986 kdy zbídačené ČSSR Kde Rakouští občané jezdili z vesela za pár Schilinků , si spousta tehdejších Čechů přála aby Rakouské mocnářství nepadlo a my byly součástí “kapitalistického západu”😄.

Orel Deváté legie (2011)

Gladiátorem to začalo, excelentního seriálem Řím pokračovalo a Orlem to končí, není to špatné, odpustil bych mu nepřesnosti ohledně kostýmů, zbroji apod. nicméně ten obsah mě nenadchl. Řím představoval civilizaci vše ostatní bylo kruté, kmenové tak jako byl život sám, rozhodně ty zablešený Kelty neidealizuji.