Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Mnoha miliony a tunami efektů zabalené pozlátko, které po převratném prvním díle dělá slabší spojovací most ke trojce. Opravdu, tenhle film by si zasluhoval zkrátit a spojit se třetím dílem a vytvořit tak dobře našlápnuté sérii důstojný konec. Johnny opět nevypadává z role neustále připitého podivína, Orlando je Legolas bez luku a špičatých boltců a Kiera je nepřevědčivý "námořníček" s podle mě velmi parodickým výkonem. Děj se různě motá a šmodrchá, člověk se musí dost soustředit a tu a tam už se cítí i ospalý, neboť stopáž filmu by si zasložila pár znatelných šmiků. Z ospalosti probouzí jedině výborně namaskovaný kapitán Bludného Holanďana Davy Jones, který při hraní na varhany vytváří perverzní vizuální a zvukové orgie:-). Neuzavřený konec a příchod oživlé "mrtvoly" (nebo jak bych to mohl bez zhlédnutí třetího dílu jinak nazvat) vytváří oprvadu megavrata pro třetí bohužel asi né konečný díl (slyšel jsem, že už se připravuje čtyřka?!). Moje rada je, aby si Johnny našel nějakou novou roli, kterou opět upoutá své fanynky a fanoušky (jako např. úžasný Wonka) a nechá už Sparrowa odpočívat na mořském dně... Už se mi trochu okoukal.

Gauneři (1992)

Na moje poměry je to bohužel až moc krvavý film. O výborném scénáři, kameře a režii ani nemluvim, spíš bych chtěl tenhle film srovnat s Pulp Fiction. Reservoir Dogs je starší film s nižším rozpočtem a 70% děje se odehrává v jednom skladě. Scény jsou statičtější a zakládají si na promyšlených dialozích (např. Like a Virgin) a litrech krve. V Pulp Fiction byl o mnoho vyšší rozpočet ( na filmu je to znát), ale hlavně byl podle mě daleko poutavější, jak příběhem, tak i celkovým poměrem akce, dialogů a krve. Tarantinův styl je samozdřejmě podobný v obou filmech, ale přesto, tento film mi přišel celkově trošku vulgárnější a míň zábavný než jeho mladší bohatší bráška. Dávám 3,95* :-)

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Po první polovičce filmu jsem si říkal, že se jedná o trochu nudnější, nicméně velmi povedenou komedii okolo 4*. Po druhé polovině jsem si říkal že se jedná o dost akční komedii, která si dělá sama ze sebe legraci, ale vytváří to dojem až moc velké parodie, která se mi nelíbila. Scénáristé si dělají srandu z tradiční anglické vísky trochu nešťastným způsobem. K první polovičce mi prostě neseděl přehršel sprostých slov a krve z druhé půle. Jinak řečeno pomalejší rozjezd mi nepasoval s až moc ostrým koncem. Kamera, střih i hudba byly povedené, jen se asi svým vnímáním liším od většiny:-) 2,5* Zaokrouhluji na 3*

RoboCop (1987)

"Dead or alive, you will come with me" Geníální kultovní snímek, který mě vždycky pobaví. Režisér Verhoeven si ve filmu očividně dělá legraci z "blízké" budoucnosti a stejný humorný nádech má i celý film. Akce je velmi dobře provedená a na svou dobu geniální, stejně tak jako výborná kamera. Další díly byly už slabými odvary z revolučního prvního dílu.

Poseidon (2006)

Pan Peterson má jisté sklony natáčet katastrofické filmy na rozbouřeném moři nebo v klaustrofobních prostorách letadel či ponorek. Budiž, nic bych nenamítal, kdyby se ve svých filmech postupně zdokonaloval. U poseidona se spíše jedná a krutý pád (potopení). Tuctový scénář nejmíň 100x zopakovaný v jiných filmech mě opravdu nudil. Opravdu jsem měl pocit ukrutného deja-vu. Ale kdyby film vytahovaly alespoň vizuální efekty... V těch se Wolfgang posunul o pár let nazpět asi tak do roku 2000. Opravdu, v jednom komentáři zde na csfd stojí, že se počítačem vytvořené postavy pohybovaly po poseidonovi jak Paladin v Diablu... Lépe to charakterizovat nedokážu. Suma sumárum mě film moc nenadchl, ale dokázal mě svou docela povedenou vnitřní akcí udržet u tv, ale stejně... Čekal bych po velké mediální kampani něco víc.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Eckahart je ďábel s tváří anděla, který by dokázal malomocného přesvědčit, že může být rád, neboť se ulehčí jeho kolennim kloubům. Ano, tento film je opravdu geniální. Perfektí scénář, nezapomenutelný humorný náboj i herecké obsazení dává tomuto filmu neobyčejné přednosti. Popravdě, existují zde jisté chybky (např. když lobbysta papá dortíček s americkou vlaječkou, v jednom záběru mu upadne a v druhém je opět na svém místě), přesto si mě tento film získal. Nejvíce se mi však líbí, jakým stylem si film utahuje ze samotných Američanů a jejich zásad a i když je konec trošku sladší než bych čekal, opravdu se mi tento film zamlouvá!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Slaďoučká pohádka s napínavým ftipným dějem a šťastným koncem. Johnny si rolí bláznívého kapitána Jacka Sparrowa získal milióny srdcí fanynek a fandů po celém světě. Bohužel tak začal budovat kostru zdlouhavého a později už nudného a překombinovaného děje dalších dílů. Orlando Bloom mi sice pořád připomíná Legolase:-), ale hraje dobře a myslím, že slušně sekunduje Johnnymu. Deppův neobvyklý herecký výkon někomu zvedá mandle a jinému rozehřívá srdce. Stejně asi působí celý snímek. Já stojím na straně těch druhých.

Podfu(c)k (2000)

Geniální film, který pobaví a příjemně potěší skoro každého filmového nadšence. Perfektní střih, výborná kamera a dobrá hudba se skloubí spolu s trošičku Tarantinovským, ale více komediálně laděným scénářem a vytvářejí jen těžko překonatelné dílo. Občas se mi sice stalo že jsem se maličko ztrácel v postavách, ale to spíše jen ze začátku. Překvapil mě Brad Pitt v opravdu nebvyklé roli cikána. Rozhodně se Guy Ritchie předvedl.

Darkman (1990)

Velmi zdařilý filmový remake komiksu, který mě v dětstí jaksi minul. Raimimu se narozdíl od např. Spider Mana 3 podařilo zachytit skutečně komiksovou atmosféru podtrhnutou vynikající hudbou a dobrými hereckými efekty. Děj není složitý, je snadno čitelný a zapamatovatelný. Všechny bitky a rvačky jsou na rok 90 velmi slučně provedeny, až bych řekl že některé moderní filmy za nimi možná trochu pokulhávají. Opravdu, Raimy dělal v "mládí" dobré filmy, ale co potom?!..... P.S. Musím poděkovat uživateli Vitasonovi, který mi poradil, abych zhlédl tento film a zvedl si trochu důvěru v Raimiho díla (po shlédnutí Spidermnana 3.:-))

Hostel (2005) odpad!

Nehorázně tupý film, se špatným scénářem, režií, hereckým provedením, prostě se vším velmi špatným. Eli Roth dopustil, aby byl natočen takovýto brak a teď už do kina peláší dvojka. Zatkněte toho člověka, ať už proboha neudělá třetí díl, nebo na něj někdo spáchá atentát! Jedinou předností tohoto filmu je, že se dá dobře parodovat.