Obchodník se smrtí (2005)

Smutná skutečnost mistrně převedená na filmové plátno. Výborně hrající morálně zkrachovalý Cage smířený se svým osudem. Opravdu dobrý film.

Smrt na dálnici (2004)

Na poměrně slaboduchém a jednoduchém scénáři je stavěn nepříliž přesvědčvý akční béčkový film, který podle mě ani nestojí za zhlédnutí, nebť je to ztráta času. Fakt podprůměr, ale tu a tam se některá honička v autech povedla, za to ty 2*.

12 opic (1995)

Geniální, pastva pro oči, balzám na duši, jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Vynikající scénář, dokonalá režie, bezvadné interiéry a exteriéry, ale hlavně neuvěřitelně přesvědčiví herci. Zmatenost z Bruce přímo vyzařovala a Pitt byl fakt magor. Špička, kdo neviděl, prohloupil.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Sice jsem si říkal, že na čsfd nebudu seriály hodnotit, ale u manželek musím udělat výjimku. Tenhle seriál je totiž jiný než většina ostatních. Vychází z opravdových životních situací, které jsou sice hooodně přehnané, aby působily vtipně, rozhodně si však každý najde to svoje deja-vu, které už jednou v životě prožil. Pokud nesledujete, rozhodně začněte. Určitě se nasmějete :-)

Terminál (2004)

Opravdu velmi kvalitní a ftipný film. První 2/3 filmu bazírují na perfektním hereckém výkonu Hanse, dobrém humorné scénáři a zajímavém prostředí terminálu letiště. Ke konci se všek začínají vysvětlovat důvody, příčiny, kvůli kterým se Hanks vypravil z bývalé Sovětské (vymyšlené) republiky do USA a začínají se objevovat tu a tam i trapné scény (např. večeře Viktora s letuškou). Spielberk začíná ke konci dost hrát na city diváka a nevím proč, ale nějak mi to tam nesedí. Právě to ubírá tu jednu *, kterou bych určitě po 1. 1/2 snímku přidal. Každý si však musí zamilovat opravdu perfektně zvládnutou roli Viktora, s níž si Hanks doslova vyhrál a kterého mi bylo v některých částech opravdu líto. Rozhodně stojí za zhlédnutí a myslím, že neomrzí ani po paté :-)

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Od Marvelů jsem měl v dětství vždycky rád Spidera, kterého jsem si často četl / prohlížel až do noci. Naopak x-men mě nikdy nechytl, takže tenhle film není rozhodně moje srdeční záležitost, proto hodnotím jen jako neznalý divák. Vizuálně velmi dobře zmáknutý akčnák rozhodně dokáže rozproudit krev v žilách, nicméně celkově ve mně tenhle film nezanechal vzpomínku déle než 10 min. Podle mě se nikdy nevyrovná např. starším supermanům nebo právě spider manovi :-)

Tváří v tvář (1997)

No, nápad byl sice dobrý, ale mě tenhle "akčňák" moc nenadchl. Dobře, budu přehlížet že fakticky je absolutně nemožné změnit obličej, navíc když tvar lebky i těla Travolty a Cage je úplně jiný, ale bylo to přece sci-fi, tak proč ne. Nicméně ta neustálá dojemnost (zpomalené scény, bílí holubi v kostele před obrazem Pany Marie, vnitřní boje Archera) mě opravdu dost znechutila. Prostě takovýten typický americký přístup k většině podobných dramatických filmů. Netuším, co ne tom zde všichni na čsfd vidí, podle mě jenom podprůměrný akčnák.

Válka světů (2005)

Celkem dobrý sci-fi film, při kterém zatuhne krev v žilách a zamrazí v zádech. Spielberk má rád tato velkolepá díle (viz např. Jurský park, E.T. atd.), kde si pohrává s našimi lidskými představami o neznámém a rozvíjí je do vysokorozpočtových velkofilmů. Hlavní dějová linie, jak se otec snaží uchránit dceru a syna a utíká před mimozemšťany a nakonec jako jeden z mála přežije je sice ohraná, ale asi stále na diváky platí. U tohoto snímku jsou však nejimpozantnější perfektně udělané stroje nadpozemské civilizace, které by v některém mohly připomínat Star Wars, ovšem když začnou všude po světě rozmnožovat svá krvavá "žilová" políčka, je každému jasné, že tady o boj Jediů nepůjde. A navíc, Spielberk vymyslel možná nepřekvapivý, ale velmi zajímavě promyšlený konec, neboť film vlastně bazíruje na "hrdinství" jiné živočišné skupiny než lidské a dává jí možnost ukázat své tvářičky hned na začátku a pak na úplném konci filmu. No budiž proč ne, ale přeci jen po jednom shlédnutí už podruhé nemá smysl tento kinohit sledovat, neboť jeho trvanlivost je omezená datem spotřeby. Proto také "jen" ty 4*. Ale určitě stojí za shlédnutí ;-)

Vzpomínky (2006)

U všech filmů s podobným námětem, cestování časem, se většinou scénáristi zapletou do pavučiny minulosti, budoucnosti, různých časoprostorvých dějů, až se do toho sami zamotají a vzniknou chyby, kterých si divák všimne. Nejinak tomu bylo i u Deja Vu. Ovšem s malým rozdílem, v Deja vu jsou tyto chyby menší, spíše diváka napadají ke konci otázky proč, jakto, kdyby..., ne však v takové míře, jako je tomu u většiny ostatních filmů. A to je právě plus tohoto nového kinohitu. Herecké výkony jsou perfektní, za vyzdvihnutí stojí i povedená zápletka a napínavé vyšetřování. Nicméně stále mě napadá otázka, kdy se povede natočit takový film, který bude do puntíku promyšlený, kde se časové linie podaří dobře udržet a kde si budeme moci konečně říct, tohle je snad opravdu možné!

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Moc se mi to líbilo. Famozní úvod a lá star wars, ftipný výpravný příběh a happy end, to je to, co jsem od tohoto pohodového animáku očekával. A je to možná i lepší než toy storry 1, které však bylo přelomové. *****