Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tak dokonalý a srceryvný film jsem dloho neviděl. Na výborný scénář se podařila natočit fantastická a nezapomenutelná věc, až nemám slov. Každý tady v komentářích zmiňuje lidskost tohoto filmu a já musím jenom souhlasit. A navíc nám Vykoupení ukázalo opravdové přátelství, kterých na světě moc není.

Skrytá identita (2006)

Velmi dobře promyšlený a precizně vytvořený film o krysách, které se navzájem hledejí, plný jemných, ale smrtících intrik. Podle mě to ale bylo v některých částech nudné, občas mi trochu vázl příběh a celé to bylo nějaké zdlouhavé. Ale jistě je to jedno z povedenějších filmů poslední doby.

V tom domě straší! (2006)

Mno, bylo to originální, pěkně provedené, ale trochu infantilní. No, ale je to především film pro postrašení dětí okolo 12 roku (alespoň podle mě). Děj byl jasný, scénář originální a i docela humorný. Určitě to stojí za zhlédnutí, neboť při tomto filmu se malí postraší a velcí či náctiletí příjemně naladí nebo i dokonce pobaví:)

Nabít a zabít (2006)

Velmi dobře promakaný film ve Tarantinovském stylu. Podmanivé interiéry a dobrá kamera přidává filmu jednu hvězdičku. Zajímavý scénář sladké a dokonalé pomsty stojí hlavně na výborných hereckých výkonech hlavních představitelů, především "neviňoučkého" Hartnetta, který jako by neuměl do pěti počítat a tvrdého a chladného Willise, kterému padne role jako ušitá. Navíc byl film okořeněn jemným černým humorem, který přidal třešničku na dort. Jo a Lucy Liu byla sladká :)

Mission: Impossible III (2006)

U většiny filmů platí pravidlo, že čím víc pokračování, tím více klesá kvalita až nakonec klesne úplně na dno. O Mission Impossible III. se to však nedá říct. Výborná akce, skvělý scénář, úžasně herecké výkony, happy-end, no co víc si přát?

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Převratný film, jkterý je průkopníkem žánru 3D filmů od pixarů. Výborná grafika je samozdřejmostí, děj je poutavý a není příliž zdlouhavý, příběh je srozumitelný a příjemný s jasným poselstvím pro děti. Ale i pro dospělé je to pěkné pokoukání. No prostě very good. *****

Stupeň 6: Dny totální zkázy (2004) (TV film) odpad!

Mno... Po pravdě řečeno to nestálo za nic. Efekty, o jejichž působivosti by se dalo polemizovat. Děj nudný, výkony herců mě moc nevtáhly do příběhu, který taky za moc nestojí a vysává ostatní typické katastrofické blbosti. Některé scény mi přišly až parodické. No prostě to bylo dílo :-)

Fanfán Tulipán (2003)

Lehce podprůměrná pohádka, průměrné výkony herců, podprůměrně humorná = **. S Fanfánem z roku 52 se tento film vůbec nedá srovnávat. Je určen spíše pro ty (nechci řikat hloupější, ale...) generace mladých diváku, kteří už nedokáží strávit starší film a potřebují vidět novinku s hlavními hrdiny, kteří jsou jim známí. No budiž, jako odpolední oddychovka v tv to de, ale jinak jste se moc nepředvedli.

Auta (2006)

Filmy od Pixarů mě nikdy moc netáhly, takže jsem od Aut nečekal nic převratného. Ovšem s předčasným soudem tohoto filmu jsem se velmi mýlil. Film byl humorný, výpravný, byla zde i láska, nenávist, přátelství... Lasseterovi se potařilo natočit vysloveně mnohogenerační film, který se líbí jak 5ti letému dítěti tak 60ti letému dědovi. Musím především vyzdvihnout úžasnou animaci, bez které by Auta jistě nazískaly takovou popularitu.

Panic je nanic (2006) odpad!

Takže, abych to shrnul, scénář mínus dvě hvězdy, kamera mínus hvězda, herci mínus hvězda, režie mínus hvězda. Suma sumárum slušných mínus pět hvězd. No, slušně řečeno to stálo za starou bačkoru a ten, kdo na to šel do kina musí dost litovat utracenejch pěněz. Mně to stačilo v tv a trochu mi to znechutilo celej večer. Napadá mě pouze otázka, proč se vůbec něco takovýho točí???