Román pro ženy (2004)

Poměrně slušná česká komedie s jednoduchým scénářem i zápletkou, avšak poměrně humorná. Film svižně ubíhal, jediné co mi poměrně vadilo byly zahraniční jména postav, která mi moc s českým filmem neseděla. Ale Laďka Něrgešová byla super.

Kill Bill 2 (2004)

Quentina Tarantina uznávam, ale Kill Billa I a II považuji za jeho nejhorší filmy, ketré jsem viděl. Kill Bill I byl hodně o krvi a pěkně provedeném boji, film svižně ubíhal a dalo se nato koukat. To však neplatí o dvojce. Opravdu jsem čekal na konec téhle hrozně dlouhé slátaniny. Absolutně se změnil styl pojetí filmu oproti prvnímu dílu. Nekonečně dlouhé rozhovory, sice smysluplné, ale unavující. Hlášky typu: "Mám tě rád. Ale jsi pěkná píča." No tak to mě přijde opravdu nevkusné! A ten nekonečně šroubovaný děj a krásný happyend, kdy se maminka s holčičkou koukají na komiks, všichni pěkně mrtví, i tatínek, a malá jakoby nic. No teda Quentine, to ses předvedl. Dvě hvězdy dávam za velmi dobrou kameru, střih. Ale jinak děs.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Výborný film, nemám co bych vytknul. Perfektní herecké výkony, na r. 91 vynikající triky. Prostě čistých 5*

Tankový prapor (1991)

Podle mě velmi povedená komedie, ve který si tvůrce pěkně vylil zlost na dobu před r. 89. Film zpestřuje perfekně hrající Donutil a koření ho pěkná řádka sprostých slov, kterých je však někdy až moc. Dávam za ****, protože jsem se u filmu občas i nudil. Stojí to ale za vidění ;)

Blade 2 (2002)

Ježiši Kriste to byla blbost! Proč to vůbec natáčejí? Jednu hvězdu dávam za velmi povedenou počítačovou grafiku a pěkné souboje, ale to je asi tak vše. Film je založený na sadismu nejvyššího ražení, všude stříká krev všech možných barev a konzistencí, kosti praskají, všemožné zrůdy řvou bolestí a uprostřed toho všeho mumraje se pohybuje "cool drsňák" Snipes a rube vše co se hýbe! No to je film..... Opravdu se pak nedivim, že když takovou slátaninu vidí nějakej teenager s nižším IQ, tak pak jednoduše vezme kudlu a do někoho jí píchne jako to dělal Wesley ve filmu. A scénář taky nestojí za nic.... Radši se na to vůbec nedívejte. Blee!

Terminátor (1984)

Ve svojí době se asi jednalo o hit a trhák, který zajistil Arnoldovi slávu až do smrti, ale po těch 22 letech je film už malinko komický. Ale kvůli krásnému střídání záběrů naprosto jasné voskové figuríny a Arnolda (kteří se od sebe moc neliší, oba hrají stejně toporně:-) dávam za ****. Tohle mě opravdu pobavilo! :)))

Rytíři nebes (2006)

Příjemný oddechový film, při kterém není potřeba moc přemýšlet, ale hlavně vstřebávat krásu letadel a povedených vzdušných soubojů. Klasického hezounka v hlavní roli spíše ocení dámy, mě osobně zaujal Jean Reno, který mi v roli dobrosrdečného tvrďáka přišel "nepatrně" směšný:) Hodnocení: Zábavná popcornovka, která vás udrží u plátna až dokonce filmu. Jednu hvězdičku ubírám za velmi předvídatelný scénář a tu trochu patosu, která přetekla přes pohár schůdnosti.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Bohužel Steve, tohle se te tolik jako první díl nepovedlo. Ten film nemá takovou jiskru a vtip (možná je to absencí těch nacistů) a i příběh mi přijde takový nudnější a předvídatelnější :-) Z Indů zde (i když úmyslně) dělá národ polopralidí, kteří pojídají velké chrousty a vařené oči (i když jejich jídelníček ve skutečnosti není moc odlišný), bohužel však některé pokusy o vtip nevycházejí a přijdou mi dost laciné. Harrisonovi nepříliš zdatně konkurují hezjá, ale zbytečně přehrávající dylinka Kate a malý asiat, který mi ale do filmu prostě nepasuje. Myslím, že Steven si uvědomil, že pro Indyho jsou fašisti nejlepší protivníci a proto ve všech dalších filmech opět změnil nepřítele za horu zfanatizovaných modrookých blonďáků. Přesto je zde několik nezapomenutelných scén s geniálními triky v plenkách, které mají však úžasné kouzlo, jako například vynikající závěrečná hodička. Ale v celku nic moc, nejslabší díl série....

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Harrison a Sean v nejlepších hereckých letech + vždy skvělý Spielberg = vynikající film. A v kombinaci s úžasný scénářem a postavou nesmrtelného archeologa Indiany = nejlepší dobrodružný film. Tento snímek vždy bude patřit do mojí top 10 a myslím, že ho už asi nic nepřekoná... No ještě uvidíme jak se Steven předvede ve 4. díle :-)

Muži v černém 2 (2002)

Příjemná oddechovka, které je sice jenom vylouhovaným odvarem z prvního dílu, přesto mě vždy rozesměje. Příběh je stupidní, ale co, hlavně že Tomy, Will a mopsl všechny rozdrtí s hubou plnou cool hlášek a ještě při tom zachrání krásnou Rosario Dawson.