Casino Royale (2006)

Hned na začátek říkám, že jsem jeden z příznivců Pierce Brosnana, takže mě obsazení nezajímavého Craiga docela rozesmutnělo, ale co, je nová doba tak proč by nemohl být James Bond modrooký blonďáček? Casino Royal popisuje úplné začátky nově povýšeného agenta Bonda, takže si musíme zvyknout i na to, že si v půlce filmu nedá známé martiny a vodkou, ale rum s ledem. Každý přece nějak začíná ;) Craig mi svým vzhledem opravdu jako Bond nesedí. Postavu má sice vymakanou, ale tváří se na roli Bonda podle mě moc nehodí. První část filmu je pěkně propracovaná, děj šlape, akční scény jsou perfektní (honička na jeřábech mi připomínala kousky Prince of Persia), ale ke konci filmu dochází dech a řekl bych, že je i moc zdlouhavý a nudný. Jako obvykle ztratí James svou milovanou, tentokrát velmi originálně v potopeném domě v Benátkách. Musím ocenit, s jakou precizností dokázali filmaři proměnit Karlovy Vary v Černou Horu (kam se na ně hrabe pokus udělat z Krumlova Bratislavu, jako v Hostelu). Jsem však možná při hodnocení trochu ovlivněn, neboť nám v kině pustili první ¼ filmu rozklepaným projektorem, takže se na to moc nedalo koukat a ještě nám rozsvítili světla (hrozné kino). Ale zpět k Bondovi. Casino Royal se nijak zvlášť nevymyká předchozím Bondům, ale něčím je novější, v něčem naopak zaostává. ****

Mercury (1998)

Mně se to docela líbilo. Příjemný dojemný film se slušným hereckým výkonem a dobrým koncem. Bruce je opět hodný drsňák, Simon je přesvědčivý, proč být kritický?

Saw 3 (2006)

Jak bych hodnotil saw III.? Podobně jako předchozí díl: komplikovaný zamotaný děj, všichni hlavní hrdinové umřou nebo ztratí někoho milovaného, na natáčení bylo spotřbováno hodně umělé krve a oba díly čerpají z přelomové jedničky. 3 je založená na dovysvětlení předchozích dílů a na vyjasnění vztahů mezi Jigsaw a Amandou. Aby byl film alespoň trochu zajímavější, vymysleli scénáristé nechutnější pasti (prasata), přidali jeden manželský pár (který také moc dobře neskončí) a to je vlastně vše. Nic nedopadne dobře a doufám, že už nebude natočen žádný další díl, který by znovu snížil laťku a ničil tak jméno dobré jedničce. Ale nejsou to čisté tři hvězdy, spíš dva a půl.

Ne, tohle ne, už nikdy! Právě jsem přišel z kina a jsem velmi zklamaný, protože podle výborných kritik jsem byl na Cohena dost natěšený. Jaké však bylo mé zklamání, když jsem viděl ten hnus, co byl promítán. Po nadějném začátku jsem doufal, že film se pořádně rozjede a potěšeně jsem chroupal popcorny, po chvíli mi však kukuřice uvízla v krku a začal jsem se lehce dusit znechucením. Pár dobrých gagů zabilo zbylých 98% špatných a některých až odporných. Při sledování gay souboje Cohena a Davitiana, kdy přes plátno kina svítila hnusná tlustá chlupatá prdel a v ní zabořený Borat, se mi začal zvedat kufr. Ale co mě rozpálilo nejvíc byl do očí bijící antisemitismus, na kterej jsem opravdu alergickej a ktrého bylo opravdu moc. Židovka snesla vejce, děti, utíkejte ho zabít. No to mi přijde nehorázné, kdyby to alespoň bylo vtipné. Tak pro nějakého vyholeného nácka by to možná bylo inspirující, ale pro mě to byl projev rasový nenávisti, která tu byla naposledy takto prezentována za 2. sv. války! Film je založen na ponižování Kazachů, otravování a znemožňováním se před obyčejnými lidmi a je plný hnusných sexuálních choutek přiblblého Borata. Vím, že to bylo smyslem filmu, ale podle mě to nebylo vtipné, ale trapné. Přehršel zkomolených úchylných názvů ve stylu važína, sexuální úmylsly s Pamelou a fotka Borata s hlavou u penisu kazašského chlapce podle mě spíš hraničilo s nějakým softpornem, a to nemluvím a nechutném onanování toho odporného tlustoprda a o pozdějším souboji, který se mohl líbit leda tak fetišistům. No, být Kazachem tak to odsoudím, ale každému musí být jasné, že tenhle bastard moc dlouho nevydrží, po 1 shlédnutí se i pro příznivce stane okoukaným. Ale musím přiznat, že film také docela ztrapňuje Američany, což mě opravdu nevadí:) Takže, adios Borat, never more, go back to your village in Kazachstan and never return. End. P.S: Asi jsem byl někde jinde, ale při "filmu" se v sále neozýval smích, ale jen trapné ticho, které rušilo občasné pousmátí několika studentíků v řadě za námi. ______ Po druhém zhlédnutí jsem už jaksi pookřál a Borat mě už tolik nepobuřoval, přesto svůj předchozí koment zachovávám, abyste viděli mé první dojmy po příchodu z kina. Přesto to není typ komedie, která by mě upoutala a rozesmála. Ale napodruhé bych zvýšil hodnocení na 2*..

Poslední zůstává (1996)

80%, tolik si podle mě zasluhuje toto docela povedené dílo. Gangsterky, které se odehrávají v dobách prohibice v USA mám opravdu rád, proto jsem po prvních 20 minutách přemýšlel o 100%. Nicméně svižný a zajímavý rozjezd byl lehce zbržděn složitou hrou plnou intrik a vražd, která byla sice velmi povedená, ale vyžadovala pozornost, kterou jsem okolo půlnoci začal pomalu ztrácet (skalní fandové tohoto filmu snad prominou ;)). Bruce byl velmi dobrý a tahle role mu padla jak "prdel na hrnec". Tvrdej záporák s dobrým nitrem a přesnou muškou, který mi svými střeleckými výstupy chvílemi připomínal terminátora. Drsné zaplivané pouštní město, dvě znepřátelené mafiánské bandy, krásné dobové automobily a zbraně, to vše dává dohromady velmi povedenou akční a zároveň dějově vybroušenou střílečku. Ale něco tomu chybělo. To něco, co měl např. Kmotr. Sám to však nedokážu definovat. Každý ať si vytvoří svůj názor. ****

Frekvence (2000)

No, na první pohled výborný scénář měl sice několik málo chyb, do kterých se tvůrci zapletli štřídáním dvou časových linií, ale mně se to líbilo. Kvůli dojemnému a dobrému konci film splnil to, v co divák celou dobu tajně doufal. Otec hasič hrdina přežil až do současnosti (r. 1999), hlavní záporák byl zabit. Ale na těchto filmech mi vadí ten nepřehlédnutelný obtisk USA - film se točí kolem basebollu, jejich oblíbeného sportu; otec samozdřejmě musí být hasič, aby v očích diváků působil ještě hrdinštěji; syn policista...; hlavní záporák zabit otcem, který opět zachrání lidský život a to svého syna... Ale stojí to za zhlédnutí. ****

Mafiánky (2002)

První 1/2 filmu byla uspávačka hadů, ale docela dobrý závěr to vykompenzoval. Herecké výkony nic moc, scénář měl hluchá a nudná místa, ale dalo se na to koukat. Ale ty servírky, to byla pastva pro oči:)

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Velmi povedené pokračování výborné sci-fi série. Nemám co dodat. Kristanna Loken byla okouzlující. *****

Město andělů (1998)

No, prvních 10-15 min jsem se díval se zaujetím a říkal jsem si, že to bude dobrý film. Dalších 99 minut mě však přesvědčilo o tom, že se jednalo pouze o docela slušně natočenou nudnou romantiku s lehce vyjeveným Cagem (ale měl to asi ve scénáři) a přiblblou Mag Ryan, která neumí při jízdě na kole čumět před sebe. No šlo to, ale takovéto dojáky mě u srdce asi nikdy nechytnou.

Super náhradník (2006)

Přesladká roztomiloučká hovadinka s krásným happyendem. Film je určen pro náctileté dívky, které touží po nedobytném chlapci a místo Amandy si představují samy sebe. V kině si pěkně popláčou, zasmějou se a jsou spokojený. Ale kluci, pokud hrajete fotbal, tak se na to opravdu nedívejte, mohlo by vás to položit. Jinak příjemná zábava, i když se herci trochu dost nepřirozeně ksichtí, slušná oddechovka. Ale ten ředitel byl fakt trapnej.