Střihoruký Edward (1990)

Burton ukázal na extrému (Edvard), že abnormálního člověka dav lidí nepřijme a nakonec ho uštve. Film má výbornou kameru a je pěkně barevný, nicméně i když se to snažím sebevíc chápat, tak to stejně není můj šálek čaje.

Blafuj jako Beckham (2002)

Překvapivě velmi milý a příjemný film, který ve mně zanechal dobrou náladu a příjemný pocit. I když byl hlavní příběh poměrně jednoduchý a závěr velmi očekávatelný, musím dát za ****, neboť mě velmi překvapil výborný herecký výkon hlavní představitelky (britské Indky - byla fakt docela hezká) i ostatních neznámých herců. Pokud bych měl srovnávat se Super náhradníkem, tak jednoznačně vítězí Beckham. Stojí za zhlédnutí ;-)

Dokonalá bouře (2000)

Až se mi ke konci vtírala slza do oka, ale musel jsem ji zahnat. Jeden z mála dojáku, který nepůsobil parodicky, ale reálně a smutně. Ze začátku nám Petersen ukázal život v rybářské vsi, možná trochu přehnaně (v některých scénách to byla sodoma-gomora - např. v hospodě:)), ale dokázal vylíčit bídu tamějšího života a to, že si ho lidé dokáží užívat. Příběh je protkaný láskou až za hrob, zoufalstvím a nakonec i smutkem. Střední část je perfektně udělaná jak vizuálně tak i po hudební stránce. Až do konce jsem doufal a prožíval marný, ale lítý boj rybářů s živlem. Ke konci se sice do filmu vloudila až přehnaně moc dojemná scéna, kde hlavní hrdina myslí těsně před smrtí na svou bývalou, ale budiž. To a dalších pár nedostatků ubralo jednu * v mém hodnocení. Ale hlavně, tenhle film rozhodně nepatří do filmového dna a pekla, ale směle se vznáší těsně pod filmovými nebeskými branami.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Podle mého názoru si u tohoto snímku přijde na své každý milovník akčního filmu, neboť adrenalinu a výborné akce je zde dost a dost. Scénář je průměrný, položený na starém a vyzkoušeném základu ("Jak se zdeklasovaný policista stane opět hrdinou, když zabije úhlavního záporáka, svého bývalého nejlepšího přítele"). Jak to tak bývá, je z filmu cítit ameický nacionalismus a hrdost, ale budiž.... No proč ne, za zhlédnutí to stojí, ale 2x bych se na to dívat nemusel.

Blade (1998)

Přiblblá popkornovka založená na dobré akci a hektolitrech umělé krve. Upíři jsou věčné téma, které diváka vždy dobře chytí (záleží samozdřejmě na provedení :-)). Nicméně tenhle film není založen na tajemnu a mystyčnu záhrobí, ale na obyčejném krvavém boji mezi "dobrým" a špatným hrdinou. Wesley představuje "namachrovanýho borce", Dorf je spíš slizounek. No budiž, ale mě to moc nechytlo.

Training Day (2001)

Nepěknej konec jednoho prohnilýho poldy, tak by se dal ve zkratce charakterizovat tento vyvedený snímek. Washington zahrál sviňáka jak se patří, zelenáčovi Hawkovi jste opravdu věřili, že neví, jak reagovat, a že se opravdu bojí. Kamera byla vynikající, podsvětí opravdu "páchlo" z obrazovky, až mi bylo Ethana líto.

Likvidátor (1996)

Tradiční Schwarzeneggerovský výkon v tradiční akční popkornovce. Nic nového, ale pořád se na to lidi s chutí podívají, tak proč ne? Nezajímá je totiž tolik dokonalý herecký výkon Arneeho, ani promyšlený hlubkomyslný děj, ale hlavně propracovaná adrenalinová akce, které Likvidátor nabízí dostatek

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Jsem plný rozpoluplných pocitů, tu a tam mi přišly gagy Jima ftipné, někdy zas až moc trapné. Carrey má dar úžasné mimiky, dokáže dělat neuvěřitelné držky, ale to je to jediné, na čem své herectví zakládá. Proto mi přijde, že každý jeho komediálně laděný film je vlastně stejný, navíc tenhle nebyl tak povedený jako např. Maska. No nic, je to za 2 a 1/2*, ale na tři nemam odvahu.

Ten nejlepší (2000)

Dojemná typicky americká patosovka! Hlavní hrdina je nejlepší, obětavý a ještě k tomu černým, aby Amíci zvýšili svý ego, že jsou nyní tolerantní k menšinám a dřív nebyli. No prostě to samé už po xté, ale v poutavějším prostředí a s lepšími herci (v tomhle filmu spíš známějšími podle jmen, protože nic extra nehrají. No 2 a1/2, ale můžu dát jen tři, protože dvě je málo:)

Hooligans (2004)

Film o blbcích, kterej by měl poučit o tom, abyste se blbcem nestali. Trochu moc sprostejch slov, málo děje a hodně bitek, no proč ne, když to někoho baví?.....