Spider-Man (2002)

Spider Man je má srdcovka, proto moje možná trochu vysoké hodnocení. První díl byl přelomový, dokonalé grafické zpracování (na tu dobu - technika jde samozdřejmě rychle nahoru), některé dialogy možná trochu plytké, ale hlavně to byl POŘÁDNÝ akční nářez, který dokázal diváky zaujmout. Dobré herecké provedení a vizuálně co možná nejblíže Marvelovskému komiksu je samozdřejmostí. Prostě super!

Stav nouze (2005) (TV film)

Já nemůžu pochopit to, že každý film o katastrofě letadla je scénářem naprosto na chlup stejný a každý je stejně blbý. Letadlo je poškozeno, pilotování se ujme pilot amatér a letuška, protože piloti jsou mrtví. Zákadlana je chce nechat zabít, ale najide se i někdo, kdo se letadlo snaží zachránit. Nakonec přistanou, zachrání se a pilot a letuška se do sebe většinou zamilují. Ne o moc jiný byl i tento film. Už to prosím netočte, vyhazujete prachy do vzduchu.

Ed Wood (1994)

To bylo famózní, Burton je třída, ihned si jdu stáhnout všechny Woodovi filmy, abych se pokochal tou neuvěřitelnou "odpadovostí" jeho hororů, která je tak pověstná. Jediný problém ale je, že už si navždy budu pamatovat pod Jménem Edward D. Wood junior vynikajícího Johnnyho Deppa. Paráda

Potomci lidí (2006)

Velmi, ale opravdu velmi dobrý film. Dojemný, plný utrpení a bolesti. Doufám, že takováto vize budoucna se nikdy nevyplní.

Scary Movie 4 (2006)

Tenhle film mě hrozně zklamal. Moc jsem se těšil, že se zasměji, i když jsem počítal s nevalnou kvalitou. Bohužel jsem se ani moc nezasmál, protože opravdu ftipné scény by se daly spočítat na prstech jedné ruky a nic nového, originálního tam opravdu nebylo. Scénář se křečovitě svíral prvků okopírovaných z minulých scary movie a samozřejmě byl celý vytvořený podle posledních filmových novinek neumně a nelogicky do sebe zapasovaných. Strávil bych snad ještě kombinaci Saw a Války světů (chudák Spielberg), ale co tam proboha dělala ta Vesnice?! To už bylo na můj mozek nelogičností až moc a pomalu se mi začal film hnusit. Korunku však nasadil úplný závěr. Tato scéna by se dala povýšit na miss trapnosti, neboť takhle trapnou a neftipnou scénu jsem už dlouho neviděl. No tedy platí tady známá věc: čím více pokračování, tím více klesá úroveň. Až Zucker natočí Scary Movie 7, věřím že v klidu "překoná" kvalitu filmu Jak ukrást Dagmaru.

Neprůstřelný mnich (2003)

Na konci této hovadiny jsem požíral brambůrky, když řekl hlavní hrdina Scott převratnou myšlenku vyplívající jako ponaučení z tohoto filmu: "Buď rád, že se najíš!" To je také to jediné, co mě z filmu zůstane. Vzpomínka na křupavé brambůrky, které jsem při sledování chroupal. Neboť scénář, režie, herci, akční scény.... nestáli za nic. Jediné, co mi dává odvahu dát jednu hvězdičku je obsazení českého herce (ne, že by hrál dobře, ale národní hrdost:-)) a to, že zas taková odpadová blbost to nebyla, neboť se to dalo dokoukat do konce. Ale SSák, v Tibetu, který jde po svitku který dává nesmrtelnost, no pabebože, kam na to ten scénarista chodí.

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

Nehorázně nechutná sr*čka, u které se kufr zvedne i patologovi a puritána chytá infarkt. Souhlasím, je to hroznej film, ale chlámu se u něj vždycky, protože je to neskutečná sranda. Proto ty tři hvězdy, za které asi hodně klesam v očích všech ostatních komentujících:-)

Zelená míle (1999)

S tímhle filmem jsem měl podobný zážitek jako s 2. výborným Darabontovým filmem, s Vykoupením z věznice Shawshank. Němý úžas, neuvěřitelný filmový prožitek a slzu v oku. I když je podle mě Vykoupení lepším filmem, Zelená míle mu šlape na paty. Nemůžu se však ubránit pocitu, že tragický útrpný výraz Duncana (toho "božího" černocha á la almara) mi už ke konci připadal moc monotóní, už mi to trochu lezlo na nervy. Jinak nemam výtek. Perfektní scénář s mystickým nádechem, srdceryvný příběh.... Darabont se asi narodil ve věznici, protože vězeňské filmy umí jako nikdo jiný:-)

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Opět jeden z rodiny filmů: "Podle skutečné události." Tentokrát však poměrně umně a dramaticky natočený. Některé scény jsou opravdu velmi dobře akčně vytvořené, ale objevují se i party, kde se klade důraz na hrdinnost amerických vojáků a někdy se snaží dojímat. Budiž, ale občas to působilo trochu proti původním úmyslům scénáristů:-)

Kurýr (2002)

Tak tenhle výtvor si scénárista za rámeček asi nedá. Nelogický hovadský příběh, který se snaží upoutat hlavně svými poměrně slušnými akčními scénámi. Hlavní hrdina Statham hraje opravdu diskutabilně, celý film totiž drží jeden výraz tváře a trošíčku mi připomíná Arnolda v Terminátorovi, který však samozdřejmě s tímto francouzským paskvilem nemůže rovnat. Opravdu "dílo".