Fireflies (2013)

Netflix, melancholické vyprávění bez silnější dějové linky, spojitosti či pointy. Podobně jako život sám. Řemeslně výborně zpracováno, střípky životů oroskládány do mozaiky vcelku pochopitelně, jen jsem marně hledal nějaký hlubší smysl či poučení... Taková indická moderní ártovka (točeno americkým, civilním stylem, tedy žádný zpěv ani emotivní provolání

Hledání ekologického myšlení (2006)

Nelze chápat jako pokus o film či nějakou (prvoplánovou) výpověď, ale spíše jako "filozofické poznámky", zápisky z akce překypující zajímavými postřehy o moderní ekologii i společnosti coby celku. <<<<>>>>> Ve filmu mluví: Zdeněk Kratochvíl, Jan Keller, Václav Koubek (ten zpívá), Zdeněk Neubauer, David Štorch, Jan Zrzavý, Václav Bělohradský, Stanislav Komárek, Miloš Šejn, Václav Cílek, Jiří Sádlo, Jiří Zemánek. <<<<>>>>> Plný film ke shlédnutí i na: https://www.youtube.com/watch?v=Do3LHIAwfmI

Maličkosti (2019) (seriál)

Typická produkce Netflixu (v tom dobrém smyslu - toto je přesně důvod, proč si ho platím). Druhá série dle mne lepší než ta první, taková reálnější a více o křehkosti vztahů i důvěry. Hodně staví na snaze o práci na sobě, myslím, že celkově nejde o žádný spektákl, ale takové trochu indie psychologické zamyšlení nad dospíváním. Celé je to sice o dost nepříjemných a osobních tématech (násilí ve vztazích, sebedestruktivní závislosti, nefunkční rodiče a zklamaní v lásce - ale na druhou stranu o síle přátelství i odpuštění), přesto velmi pohodové (a veskrze americké) pokoukání.

Feel the Beat (2020)

Velké zklamání z Netflixu - který je mou srdcovkou právě protože (_obvykle_) je výrazně jiný než HBO). Tohle už ale svým 100% cliché, 0% funn, 0% suprise & 0% real ale nebylo ani Hallmark family "friendly", tohle byla Disney omalovánka pro děti (a ještě jen a výhradně holčičky). Pokud by se toto líbilo mé dceři, poznal bych, že mne už pánbůh opravdu nenávidí... :(

This Is Personal (2019)

Z nabídky Netflixu: Dokument o životech několika z organizátorek hnutí stavějícímu se otevřeně na odpor vzrůstu nenávistných a šovinistyckých kampaní v současných Spojených státech, film v podstatě otvírá zvolením D. Trumpa americkým prezidentem a pokračuje mapováním snah o vyhrazení se tomuto typu populistického konzervatismu. Zmiňuje mnoho aktuálních kauz v lidsko-právní oblasti a zachycuje jak vývoj protestů a atmosféry, tak i jejich motivace a přístupy. Jako někdo, kdo měl tu čest se přichomýtnout k jednomu z pochodů ve Washingtonu, cítím povinnost propagovat, že svět není černobílý a že všude lze najít úžasné lidi!

Before I Fall (2017)

Výborná a nezapomenutelná kniha, jejíž esenci se povedlo zdařile přenést na stříbrné plátno.

Newness (2017)

Paul: Love is two people who don't give up on each other (Paul, Newness 1:31) __________________________________________ Martin: Do you want other people? Gabi: Sometimes, I miss flirting with other people. Do you? Martin: Part of me does, yeah. Gabi: Which part of you doesn't? Martin: The part that's afraid I'll lose you. Gabi: If you are honest with me, you will never loose me. Just have to be honest. Martin: Yeah, I'll will be always honest. __________________________________________ Esther: So the sacred cow of the romantic ideal is monogamy. And the idea itself that it could be negotiated means already is there something missing. The conversation about infidelity and the conversation about open relationships is not the same one. Because the essence of infidelity is secret. It's organized around a secret. ... Uh, just so we are clear, I'm not recommending it, but that doesn't mean it's not valid. So, if you think of it as the thing that doesn't kill us but makes us stronger, then, yes. But I really want you to imagine it less as a destination and more as a layover.

Všechny malé zázraky (2020)

Pro mne osobně silný Indie film o životě, komorní aranžmá a pomalé tempo nechává vystoupit lidské potřebě vztahu a sebeuchopení. Klíčová témata : smutek, deprese, smrt blízkého člověka, přátelství, sebevražda, rodina.

EMO muzikál (2016)

Nečekaně příjemné podívání přesahující klasické pojetí hned o několik úrovní. Humor i satira zde plyne velice nenásilně a vlastně i dost pozitivně. Moc milé byla i sebeparodie v emo postavě, která je skutečně (!) emo... Viděno na Netflixu.

My jsme Vlna (2019) (seriál)

Na motivy výborného německého drama Vlna (Die Welle), který je zde na csfd nazván "Náš vůdce", ovšem celé téma posouvá dále, chytře otevírá současná témata (enviromentalismus, Occupy movement, Anonymous, ...) a zároveň ukazuje nebezpečí valící se sněhové koule. Jediné, co mne chytalo za rozum byla očividná "hollywoodskost" celého toho spektáklu (krásní hrdinové, láska vždy na pravém místě a tak - celková černobílost postav zakončená klasickým a naprosto bezesporným happyendem). Nicméně nezbývá než konstatovat, že Netflix po Atypical, 13 Reasons Why, The End of the F***ing World, La Casa de Papel (Money Heist), Sex Education, Big Little Lies, Sense8 a Disenchanted opět udeřil na správnou strunu.