Nepřirozený výběr (2019) (seriál)

Netflix zde vypráví příběh nového divokého západu (Frontier) - a krom prosté dokumentace vývoje, vysvětlení principů a způsobů vlastní genetické modifikace se zde poměrně hodně prostoru věnuje střetu přístupů a filozofií (technokratické, křesťanské, scientologické, anarchistické i progresivistické) i emocím skrytým za rozhodnutími OSN a EU.

Proč? 13x proto - Série 3 (2019) (série)

Jeden z nejlepších počinů na téma šikany, kolektivu na střední, drsné a zároveň civilní psycho drama.

Psí poslání (2017)

Očekával jsem poklidný příběh o psu a jeho pohledu na svět. Dostal jsem plytkou antropocentrickou slátaninu ("rodinný film") s rádoby komediálními komentáři "vypravěče". Jak psi, tak lidé zde postrádají plastičnost, hloubku. Příběh zase přesah či pointu. Je vidět, že pes je tu jen jakousi kulisou pro romanticko-dětskou linku, plnou otázek typu "proč se ti dvounoháči muckají?"... a je vlastně tím jediným, co drží vyprávění jakž-tak pohromadě i díky spoustě naprosto nepsího chování. O tom, jak mizerný mají herci i štáb se psy vztah svědčí mmj. i to, že ani jeden není jmenován v závěrečných titulkách (najdete tam na konci jen "Birds & Animals Inc.", coby poskytovatele)... A zpětně zase psi naprosto herce ignorují a sledují jen své trenéry = neustále koukají kamsi mimo záběr. Nedoporučil bych ani pětiletým, neb to dle mne vede akorát ke zkreslení lidského pohledu na psy, ke zmatení čtení psí mimiky a řeči. Už vidím psa, jak rozumí rozchodu rodičů, rvačce na pouti či návštěvě šéfa => celá optika je očividně spíše z pohledu "kdyby Ethan viděl Baryho očima". Navíc i ti dospěláci se zde chovají nelogicky a zbytečně...

Americký vandal - The Dump (2018) (epizoda)

Závěrečný díl mne dostal - pokud bych to měl brát coby zábavu a pokus o vtip či umění, pak hodnocení by bylo nevalné, ale díky rozuzlení i celému apelu si mne projekt získal a já zlepšuji hodnocení na 95%. První série mi přišla "autentičtější" - i zejména kvůli jejich angažovanosti v celé záležitosti - a z toho vyplývajícího množství "překlepů" (pragmatické znázornění naší "lidskosti" - tedy jakmile získáme páku (na kohokoliv), začneme s ní rumplovat čistě bychom viděli, "co to udělá"). Podstatná část "zločinů" zde popisovaných nachází příčiny právě i jejich pokusech o házení bahna všude okolo. Nechutných věcí, kterých se "filmaři" dopouštěli zde bylo podstatně méně - a tak to celé bylo také podstatně koukatelnější.

Americký vandal - Série 2 (2018) (série)

Reversing Roe (2018)

Velmi poutavý dokument vhánějící slzy do očí z dílny Netflixu. Na příkladu potratů demonstruje vývoj (či spíše úpadek) americké politiky za poslední půl století. Odvážný čin vyhraňující se jasně proti bigotnímu vnímání víry a popisující zákulisí boje o moc.

Rudá volavka (2018)

Autoři si vyhráli s obrazem (zajímavě složené pohledy na venkovní architekturu i interiéry, světlem, filtry...) i zvukem - škoda jen, že podobnou pozornost nevěnovali i logice či samotnému scénáři. Ve výsledku tedy bylo na co koukat, jen to celé bylo velmi ploché a těžce spolknutelné... Na jedno shlédnutí dobré ale kultovní film to rozhodně nebude.

Scarlet's Witch (2014)

Příběh dívky(Emily Pearse), která se obává vyjít ze své ulity, bojí se natáhnout ruku po životě a tak raději osciluje na okraji. Absolventský snímek z parku na Floridě, který hraje roli podvědomí, je pokusem o variaci pohádky o zlé čarodějnici.  Nevadilo by snad, že je to očividná nízkonákladovka, kdyby scénář i herecké výkony nebyly tak prkenné a veškeré "zvraty" tak strašně moc očekávané. http://putlockert v.io/watch/qvaO5eG3-scarlet-s-witch.html

Sunday in the Park with George (1986) (TV film)

Obraz byl možná (?) v době svého vzniku (!) fenomenální. Muzikál byl možná (?) invenční v době svého vzniku (!), ovšem mne celá inscenace tedy nechala vrcholně chladným. Naprosto nesrovnatelné třeba s Faustem či Mistrem a Markétkou (na Hair nebo Jesus Christ Superstar rovnou zapomeňte). 3 hvězdy jen protože a) inscenace (obecně) nejsou mým tématem b) zajímavé hrátky se scénou (kde je ten strom?) c) skutečně vynikající výkon Mandy Patinkina (prvně jsem slyšel zpívat mého oblíbeného herce).