Spisovatelé (2012)

Sympatický feel-good film s geniálním soundtrackem, co rozloží i největší cyniky. Dá se vidět stokrát a neomrzí.

Generation Kill (2008) (seriál)

Jeden z nejlépe zpracovaných válečných seriálů, kterému se vyrovná snad jen Band of Brothers.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Zombie vyvražďovačka pro dlouhé a nudné zimní večery. Po první sérii se to hezky rozjíždí a dobře to odsýpá. Zabaví a neurazí. Plus za výborné úvodní titulky.

Hon (2012)

Ožehavé téma, chladná severská atmosféra, roztomile nevinná holčička, Mads Mikkelsen a neuvěřitelná bezmoc - jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla.

Kapitán Phillips (2013)

S lehce dokumentárním nádechem velmi dobrá dramatická jednohubka na relativně neohrané téma. Stísněná atmosféra, řádně chaotické scény, dobře rozjetý začátek, trochu pomalejší střed a dostatečně vyhrocený konec až z toho trochu mrazí, občas trocha toho hrdinského patosu, který tu ale vlastně nevadí, ostatně od filmu zrovna s tímhle obsazením se dal čekat. Rozhodně patří mezi to lepší, na co se teď dá v kinech narazit.

Únos (2012)

Od začátku taková klasická detektivka založená na ještě klasičtějším krimi klišé, obsazení nepotěší neurazí, Cusack je šedý průměr, Robertsovi sedne role úchyláka jak prdel na hrnec a díky Jennifer Carpenter z toho mám pocit, že tam každou chvíli musí objevit Dexter. Atmosféře hezky nahrává setmělé zasněžené ulice. Drobný plus za ujetý, ale zajímavý závěr.

Po zániku Země (2013)

Uf. Protivné hrdinné dítě, obdobně protivný otec a utíkání před vším živým co se hýbe. Jaden Smith je tragický, dialogy vrcholně šroubované, nejsympatičtější postava je absurdní orel. Nemastné, neslané, předvídatelné. Nemůžu se zbavit pocitu, že ten konec už jsem někde viděla. Být to hra, nemuselo by to být špatné, ale jako film to nefunguje. Respektive "nefunguje" je asi slabé slovo.

Velká nádhera (2013)

Něco z Felliniho, velká dávka nostalgie, obdobná dávka humoru, vizuálně super. Jen ta stopáž byla trochu moc velkorysá.

Insidious 2 (2013)

První díl byl bez větších výtek slušný horor. Dvojka je řádně zamotaným pokračováním, ale přece jen mi připadá taková trochu "výplňová" pro ještě další pokračování. Několik příběhových linií je sice příjemným zpestřením, ale poněkud se to motá a občas už netuším, jestli ta zamotanost hraje pro nebo proti příběhu. Lekaček je tu požehnaně, příjemné je občasné humorné odlehčení. Jako pokračování je to ovšem slušné, a mezi dalšími novými horory jednoznačně jeden z těch lepších. P.S. je velmi vhodné si před druhým dílem pustit znovu ten první

Útok na Bílý dům (2013)

Neměla jsem žádná velká očekávání a byla jsem velmi příjemně překvapena. Sice je to střílečka s relativně plochým příběhem, ale má to spád, nenudí, patetičnost hrdinského amerického klišé vyrovnává vtip a nadhled. Příjemné překvapení.