Souboj Titánů (2010)

Vizuálně opulentní taškařice, která celkem splnila očekávání. Efekty jsou efektní, ženy velmi ženské a Perseus ve vixlajvantové sukénce nepochybně zlomí nejedno něžné srdce. Jen bych si to, pane vrchní, dal příště bez těch chapadel.

Kruhy v obilí (2007) (seriál)

Existuje několik tzv. "sci-fi seriálů" bohužel srovnatelných s populárními veledíly typu Dallas nebo Okouzlení. Kruhy v obilí jsou mezi nimi No.1. Vyfintěné francouzské paničky a jejich alfatrubci v qádrech, prudce vykalkulované konspirace a intriky na druhou i na třetí, kdy každý člen široce rozvětvené rodiny skrývá nějaké strašlivé tajemství nebo aspoň cizoložství. Všechny krbové římsy jsou plné zásadních rodinných fotografií - aby bylo na co dlouze hledět, v každém domě je klavír, na kterém lze v náměsíčném tranzu vybrnkávat hlavní hudební téma znělky seriálu... A vy samozřejmě můžete tipovat kdo je vlastně čí otec, kdo bude přeqapivě čí dítě, jakou hrůzu spáchala místní Sue Ellen, že chlastá jako duha, kdy špenátoidní J.R. zjistí, že mu jeho manželka osudově zahla a kdo se pokusí koho oddělat, osouložit nebo zkompromitovat. A co je na tom sci-fi? Břichomluvecké švandy do lidí vtělených mimozemšťanů a sem tam nějaké ty skromné světelné efekty blankytné barvy. Telenovela jako vyšitá - včetně průvodních znaků, jakými jsou mizerné herecké výkony, neustálé křečovité přehrávání a líné tempo vyprávění. Jo, a jako bonus stárnoucí popstar z 80. let Lio, která kdysi okupovala hitparády s mile blbou písničkou Amoreux solitaire. Jakési kouzlo to celé přece jenom má, čert ví v čem. Vydržel až do konce - poprvé a naposled.

Amulety života a smrti (2008) (TV film) odpad!

Některé béčkové sci-fi rozhodně stojí za to vidět. Tohle ovšem bohužel není ten případ. Amatérsky uklohněná sudoku šaráda o starých sumerských artefaktech, které způsobí zkázu celé planety, se dá vnímat buď jako nechtěná parodie nebo při jejím sledování musíte úplně vypnout mozek. Tolik nesmyslů pohromadě aby jeden pohledal. Osobně bych uvítal, kdyby šikovná doktorka Pen´ová ve finále vykasala džíny a zapěla nějaké to muzikálové číslo - třebas "Pročpak bych se bááála strašlivého Ba´ala, dudláááj dudláááj dááá...". Pak by můj dojem byl dokonalý.

Zjevení (2005) (seriál)

Slušný rychloseriál na módní téma "jak to bylo s Ježíškem" a "Armagedon - kdy a jak" - jen o málo horší, než Šifra mistra Leonarda. Buď tam ke konci obětoval kozu Saruman nebo z toho halucinuji.

Zeměmoří (2004) (TV film)

Vcelku milá pohádka z rodu příběhů esteticky zjizvených mladých čarodějů, hobitů a Glumů a tak... Navíc docela mrská, bo nebyl čas se moc vykecávat. Zkuste narvat takovou bichli do necelých tří hodin. :o)

Painkiller Jane (2007) (seriál)

Painkiller Jane má stejný handicap jako Andromeda - příliš provařený xicht mezi hlavními hrdiny. Co na tom, že se Nick Slaughter už neprsí v havajskejch košilích na pláži, pořád je to on a Rob Stewart s tím nic nenadělá. Přitom to není špatná série, pokud velkomyslně přehlídnete pár chybiček typu "na žebřík leze nahoru jako první a dolů z něj slézá zase jako první". :o) I to maďarské finále se dá rozchodit, eremy. Není to tak promakané jako stylově příbuzná Alias (o to srovnání si říkají už titulky), ale prů*er vypadá jinak.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Holky jako já tu Bellu fak žeru, jak je děsně statečná. Třa jak jí fotr našel v osumnácti ten šedivej vlas, no to bych se fak šla picnout. Nebo jak upe šílela ze spaní, nebo začala jezdit na tý motórce, tak to bylo fak hustý. A ten Edvard, jak je božííííí!!!!!!!!! Je upe šíleně moc krásnej a já ho mocinky moc lovískuju :-* :-* :-* A ten Jacob je taky super, ale je blbý, jaxi nechal vostříhat ty vlasy. Má teda trochu mastnou pleť, ale proti těm magorům vod nás ze třídy je upe boží. A taky sou tam boží písničky. No já sem z toho upe hotová, to je upe best best filmeček!!!!!! Už se mocinky moc těším na další díl!!!!!!!!!!!

Dobro proti zlu (1999) (seriál)

Nic moc - takoví Starski a Hutch s bubákama. Pokud se jede na veselou notu krimikomedie, je to místy i zábava. Jenže jakmile atmosféra zvážní, nastupuje těžká nuda. Zaplaťpámbu figury jsou celkem živý - takový trubkoidní, takže se to dá. Triky a efekty nečekejte - jak brzo sami pochopíte, členové Sboru nemají nadpřirozené schopnosti, takže magie si skoro ani nevrzne.

Vlkodlak (2010)

Wolfman je načančaná romantická pohádka trochu podobná Herzovu filmu Panna a netvor. Bohužel všechny ty sochy, svíce a lustry jsou v ní mnohem kýčovitější a jsou tu spíš proto, aby bylo vidět ty strašlivý prachy, co to všechno stálo - exteriéry i interiéry jsou přeplácané a tak nějak bez vkusu. Lekačky typu "hejno bažantů vyletí z chroští" působí spíš otravně a místy se celý ten obří spektákl dokonce zvrhává v nechtěnou komedii (třeba když zaštěká pes a o vlkodlaka se pokouší infarkt myokardu). Třeskutě vytuněná "viktoriánská Anglie" smrdí ateliérovými kulisami a potulní cikáni vypadají jako z hollywoodského maškarního bálu sponzorovaného Pradou. Herci jsou naprostá extraliga, ale uplést z ho*na bič se jim prostě nepovedlo. Velkolepé obrázky, slavná jména a jinak nic. Jo, možná ještě ta hezká variace na téma vztahu otec a syn. :o)

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Nedá se svítit, "Hvězdná brána" nám silně zes*ačkovatěla. Ve světě komerčních TV jsou v téhle době evidentně nejdůležitější čísla (Železného koláče sledovanosti) a proto vzhůru k masám! Pohádkový šmrnc prvních dvou sérií je nenávratně v tahu. V SGU se vesele souloží (samozřejmě pod dekou, takže ani holá půlka), dramaticky těhotní (no jistě, že mimomanželsky), jsou tu dva vztahové trojúhelníky, milá a citově vyrovnaná lesbická dvojice, každý je tu tak trochu hajzl (konec jasného rozlišení na ty zlé a ty hodné - to je taky hodně módní ;o)), všichni se mezi sebou řežou jako koně (i když na ně zrovna útočí zlí emzáci), absentuje jakákoliv nadsázka atd. atd. Vizuálně je všechno umaštěné a jeté, aby to mělo patinu "jakože ze života". Autoři nového spin-offu slavného seriálu se dost křečovitě snaží naroubovat současný televizní mainstream na relativně komercí nezasaženou legendu. Jako úplně nejtragičtější vidím fakt, že do SG pronikla všudypřítomná pubescentní popina a místy dokonce jakási frigidní country nebocotoje..... Skoro v každém díle je minimálně jeden otravný videoklip s nějakým afektovaným vřešťanem, který projíždím na FFWD. Teď už jenom čekám, až v dalším pokračování zaduní ňákej hustej hipec, doktor Rush zahoří láskou ke špenátovi Youngovi, přivede ho do jiného stavu a oba se ruku v ruce pokusí v polních podmínkách lodního vraku o potrat otvírákem na konzervy. Potraty teď prostě letí, to by vám rozhodně potvrdil i český filmový producent Jirka Bartoš - Pomeje. Na SGU jsou nejzábavnější momenty, kdy se objeví aspoň na chvíli už notně oplácaný Jack O´Neill, no a pak samozřejmě Robert Carlyle, bez kterého by celé tohle veledílo bylo fakt odpad, humus, hnus největší. Dívat se na to ještě dá, je to pořád o fous lepší, než kosmická vztahovka Defying Gravity, ovšem zlatá Atlantis....