Hrůza v Connecticutu (2009)

Konečně zase jedna solidní duchařina! Pokud si jí pustíte sami, v noci a navíc na nějakém místě, kde vrže nábytek, může se vám dokonce stát, že se budete bát na záchod. ;o)

Moon (2009)

Mile starosvětské scifíčko ve velmi volném, místy až nudném tempu. Žádně veledílo, ovšem na film jednoho muže rozhodně pozoruhodný kousek s hodně příjemnou hudbou - vláčný a melancholický jako měsíční sonáta.

Tajemství domu Usherů (2008) (TV film) odpad!

Hlavním nedostatkem Tajemství domu Usherů je prostý fakt, že je to po všech stránkách mizerný film. Pokud to není jenom příšerně dlouhá reklama na pánské spodní prádlo nebo nějaký fitness. Připadá mi, že se nějaká "tvůrčí skupina", co jinak točí bisexuální porno, rozhodla vyrobit pro změnu VELKÉ UMĚNÍ. Výsledek tomu přesně odpovídá - chvíli se to dá brát jako nechtěná komedie (pokud přeskočíte dlouhé jakože erotické scény, ve kterých není nic vidět), ale pak už jenom nuda k uzívání. Pozornost jsem jakž takž udržel do třicáté minuty, kdy krásný vyrýsovaný Viktor, který "vidí mrtvé lidi", spatří za vlající záclonou duchy tří krásných námezdních dělníků v luxusních značkových boxerkách, jak mu jedním hlasem sdělují: "Dům je prokletý, není úniku." :o)))) Autoři a herci měli zůstat u porna, tohle je fakt vo ničem. A tááák hloupoučkýýýý.... Jako videoklipy s čokoládovejma buchtama, co kroutěj zadkama a sedaj si na vytuněný káry. Jo, a jestli jste se u tohohle "horroru" někdo bál, tak mi určitě dejde vědět. ;o)

Temná hvězda (1974)

Mírně psychopatická tragifraška v hlavních rolích s dvojníky skupiny Beatles na sklonku kariéry, nafukovacím mimozemšťanem a mraženým kapitánem. Film zhruba na úrovni ročníkové práce nadanějšího studenta FAMU s "efekty" a technickým zpracováním jak z roku 1957.

Babylon 5 (1993) (seriál)

Když se řekne sci-fi seriál, většina konzumentů na téhle planetě si představí defilé divnejch typů v gumovejch maskách, co říkaj nesmyslný cizí slova. Jsem rád, že to není můj případ a že patřím do minority těch, co se tímhle žánrem rádi nechávají znova a znova fascinovat. A Babylon 5 JE fascinující. Především je důležité (podobně jako u Startreku DS-9) nenechat se odradit pilotem, rozjezdovou první sérií ani českým dabingem, kterému je opět lepší vyhnout se obloukem. Pokud se dostanete dál, uvidíte jedno z nejdokonalejších, nejšílenějších a taky nejdojemnějších sci-fi dramat, co kdy kdo natočil. Příběh Babylonu 5 místy dosahuje filozofických hlubin v jakémkoliv TV seriálu nevídaných - jen o tyranii a totalitě je tu možná víc, než v Orwellovi. Z postav, které snad někomu můžou ze začátku připadat jako karikatury, se postupně vyloupnou neuvěřitelně živé charaktery, před kterými lecjaký pisálek musí zblednout závistí. A na závěr toho všeho si připravte horu papírovejch kapesníků, tohle loučení totiž opravdu bolí.

Poslední premiéra (2008)

Zlaté časy asijského horroru jsou nenávratně pryč. Když si vzpomenu na mrazivé bomby jako bylo Kairo nebo Ringu, je mi celkem smutno z toho, kam to tenhle žánr ve svojí momentální špičce po letech dopracoval. Dívat se na to sice ještě dá, ale tentam je plíživý děs a strašidelná atmosféra. Děj na mě působí křečovitě a vykonstruovaně a té plešaté paní s koňskou nohou se prostě nebojím. Je to takové zmatené pobíhání po multiplexu, které mě místy navzdory krátké stopáži pěkně nudilo.

Angel (1999) (seriál)

Naprostá špička mezi seriály od jako vždy vlažnějšího začátku až do zničujícího konce. Spin-off teenagerské taškařice o přemožitelce upírů Buffy, který o 3 třídy překonal sérii, ze které vznikl. (Mmch na imdb 81% ;o))

Kučisake onna (2007)

Milé děti! Pokud půjdete s matkou parkem, a ona začne hodně divně pochrchlávat, miřte jí přímo na krk, jinak jste v hajzlu!

Cesta do neznáma (1995) (seriál)

Jsem velký fanouš sci-fi seriálů (nebo si to aspoň myslím), ale Sliders mě po letech připravili zřejmě největší zklamání. Matně si vzpomínám, jak jsem pár dílů v devadesátých letech viděl tuším na veřejnoprasní TV a tenkrát mě to bavilo. Možná proto, že to byly první díly, ve kterých byl nápad s klouzáním po alternativních vesmírech ještě zábavný. Teď jsem v polovině třetí série a pravděpodobně to utnu. Od začátku mě nijak zvlášť nelapily hlavní postavy a po odchodu Johna Rhyse - Daviese (asi věděl, proč z projektu vzal kramle a nechal se zabít) mě připadá, že už fakt není proč dívat se dál. Chování hlavních postav se stalo prapodivnou směsicí slepičího hašteření a "velkých životních mouder", logika dostává těžce po čenichu a nuda začíná být takřka hmatatelná. Je pro mě čím dál těžší dostat se dál přes kostrbaté věty typu "nyní se budeme brodit po kolena ve smrti", přes "akční" scény jak ze Spejbla a Hurvínka, přes polopatické dialogy, připomínající proslovy doktora Ratha k voličům sociální demokracie. Geniální lékař ze "zombie epizody" (působívé asi jako kdyby vám dyslektik vyprávěl 28 dní poté jako směs pohádky a morality (3/18)) právě prohlásil, že spustí "mocnou vlnu uzdravování". Já myslím, že zdravější bude sklouznout do jinýho filmu.

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

Nechtěná kulisová fraška s umělohmotovým bubákem. Chudák Michael Shanks, asi hodně potřeboval peníze. Herci většinou ještě ulezou, koně taky dobrý, ale zbytek štábu je banda amatérů, co by nezvládla ani konverzačku dvou mluvících hlav.