Cesta do středu Země (2008)

Oblíbený příběh o světě uvnitř Země v té nejslabší verzi, co existuje. Víc než celovečerák připomíná PCgamesku pro hodně nenáročné prepubertální děti, bohužel nejen díky rádobyveselému skórování "kdo komu kolikrát zachránil život". Scénář je vskutku plnotučný - rád bych vyzdvihl překrásné přátelství dospívajícího chlapce a geniálního ptáka Diblíka, "dechberoucí" scény s vozíčky v dolech a magnetickými kameny (muhehe :o)) a v neposlední řadě brilantní návrat Adély, co ještě nevečeřela, s několika sestrami. Jo, abych nezapomněl, baseball s rybama taky hustej! Místa, plánovaná jako dojemná, jsou jen nehorázně nudná a vlastně totéž se dá říct o celém filmu. Na to, jak je krátký, se přííííšerně vleče.

Láska mezi superstar (2003) odpad!

Naprosto odporná americká mládežnická s*ačka se zpěvy ve stylu módního árenblít. V zájmu zachování duševního zdraví nedokoukal. Pokud patříte mezi lidi, který maj zvýšenou citlivost na stupidní filmy, rozhodně si nepouštějte ani minutu - je to tak neuvěřitelně blbý, že to pravděpodobně může i zabíjet.

Poslední vyvolený (2007)

Temnější a hlavně velmi mizerná mexická mutace Šifry mistra Leonarda, plná zbytečně dlouhých záběrů, faktických chyb a nelogicky se chovajících postav. Ta hvězdička je za to, že už jsem dlouho neviděl xicht nezapomenutelného seriálového záporáka a zasloužilého bubáka Briana Thompsona.

Posel ztracených duší (2005) (seriál)

Není to úplně špatný seriál, ale všechno je v něm jaksi příliš korektní, marketingové, vykalkulované. JLH je typická stepfordská panička - americký gumídek - a svou roli evidentně bere jako módní přehlídku pláštíků, bundiček, svetříků, kloboučků a podobných pitominek. Ona, její manžel i většina postav je příliš ideální a okrasná, tím pádem těžko uvěřitelná. Romantické scény díky předávkovanému patosu často působí spíš směšně, než dojemně. Z některých dílů je cítit scénáristická bezradnost, z některých čiší evidentní snaha polapit co nejvíc průměrných američanů na "atraktivní prostředí". Nesmí chybět díl o baseballové lize, o americkém fotbalu (soccer v USA nikoho nezajímá :o)), o zakázaných závodech vytuněných aut ve stylu "Rychle a zběsile", o rockové kapele, o středoškolských roztleskávačkách, hopkajících na r´n´b (obzvlášť příšerný díl, u kterého jsem se chechtal na místech, kde jsem měl ronit potoky slz :o)) atd. atp..... Autorem scénické hudby a znělky je Mark Snow a odvedl výbornou práci (i když jeho hlavní melodie není tentokrát tak geniální jako u X-Files). Škoda, že stejně dobrý není taky scénář a herci - legendárním Aktům X bohužel tahle série nesahá ani po kotníky, ačkoliv má i silná místa. Suma sumárum průměr.

Farscape: Mírová operace (2004) (TV film)

K seriálu je možné mít výhrady - ostatně který seriál nemá žádná slabá místa, že.... Ovšem původně pátá závěrečná série Farscape vydestilovaná do tří hodin je nessssskutečná jízda. Žádné dlouhé hovory o ničem, žádné zdržovačky, prostě mazec. Mám dojem, že zhuštění děje hodně prospělo věci, protože i v jednom z nejlepších seriálů všech dob byly díly, které si říkaly o nůžky. Tady taková není ani minuta. Všechno perfektní, vylepšený vizuál, neskutečné scény (porod říznutý svatbou v kašně pod soustředěnou palbou :o)) a nezapomenutelný závěr. Pro mě stoprocentní dokonalost.

Akce Mojžíš (1964)

Hurrrááááá! Celá sérka vyšla v Levných knihách po 49 kačkách. Tak to je mazec, mám vánoce. :o)

Lovci netvorů (2001) (seriál)

Jsem zase jednou moooc rád, že jsem nedal na hanlivé komentáře z téhle stránky a utlumil jsem v sobě suchoprda, který všechno ví a zná. Je to totiž báječná série akčních fantasy komedií, sympatická tím, že sama sebe nebere vážně. Málokoho by asi napadlo do policejního oddělení (byť pro zvláštní události) zakomponovat skřeta, který krade jak straka, podivnou chapadlovitou bytost, která hraje páku i karty a drží si jí tam ve sklepě jen proto, že nepřišli na to, jak jí zabít..... A to je jen takový malý neprodejný vzorek arsenálu zábavných ptákovin, kterými vás "Special Unit 2" zahrne. Vzdálená podobnost ústřední dvojky s Mulderem a Scully vůbec není na škodu věci (ostatně některé díly nápadně připomínají nejrozvernější kousky z X-Files) a zběsilý videoklipový střih to všechno žene dopředu tak, že si občas ani nestihnete utřít nudli. No a pro fajnšmekry se v jednom z dílů objeví i starý dobrý Q ze Startreku. Bavil jsem se skvěle a jsem nadmíru spokojen. :o)

Farscape (1999) (seriál)

Tak tomuhle se vyhněte na milion majlůch - vyvolává závislost!!!!

Jack Brooks: Zrůdobijec (2007)

Jako pilotní díl televizního seriálu by to celkem šlo. Rozjezd vypadá nadějně, story slibuje přímo ohňostroj možných rozuzlení a třeskutou zábavu - jenže poslední půlhodina se bohužel zvrhne v testosteronový balet hlavního hrdiny, tří Marilynů Mansonů a jedné statické loutky, které se nemůže bát snad vůbec nikdo (samozřejmě za vydatného cákání červené barvy). Ani výtečný Englund tuhle promarněnou šanci nezachrání. Mmch, ta loutka nápadně připomíná Kamenožrouta z Nekonečného příběhu. :oD

Cyklus (2008)

Stokrát omletá story o vraždící rodince degenerátů na americkém venkově - bohužel, všechny minulé variace stejného příběhu byly lepší, ať už to byly hory s očima nebo texaský mazec s křovinořezem. Tohle je hodně slabej odvar.