Přijela k nám pouť (1973)

MiniMe je z tohodle muzikalu uplne uchvacena a me se ty pisnicky nahodou take libi. Klenot ovsem skripe zuby, rika ze vic uz ho nervuje jen Bony a klid (bavime se o hudebnich cislech). Ale co, on tomu nerozumi...

Země nomádů (2020)

Ale jo, proc ne. Kvalitativne nekde na urovni Americke Elegie, mozna o neco lepcejsi. Dobry film. Ale divna doba, ze tohle vyhrava Oscary. Z mych znamych to nevidel skoro nikdo a kdo jo, ten se vyjadril ve stylu "okay film", "zajimavy" nebo "docela dobry". Doby Panu Prstenu a Titaniku = filmu pro lidi, jsou nenavratne pryc. Me ty socdramata nevadim, ja je dokonce i dost cenim, ale na Oskyho bych tam vpalila nejaky ten blockbuster. Dnes jsem i tu ctvrtou hvezdu nasilim tahala az z paty, neb Herzogovo Into the Abbys nastavilo takovou latku, ze to uz stejne nic neprekona.

Příběh života a smrti (2011)

Na kinematografii white trash se povazuji za specialistku a znalkyni nejvyssiho levelu. Myslela jsem, ze uz jsem videla vicemene vsechno a nic me nemuze prekvapit. A pak Klenot pri prepinani programu natazil na totok. Nejprve jsem myslela ze se jedna o nejaky dil Medical Detectives, ale brzy mi bylo jasne ze tohle je jiny level. A to tedy fakt byl. Nämlich vsichni v dokumentu byli jak z nejakeho panoptika. Vrazi i obeti mi dokonce v jeden moment uplne splyvali! Vsichni byli nebo meli nekoho ve vezeni, cele rodiny tam spolu slavili vanoce! Kazdemu se dostalo tolik ruznych kopancu od zivota, ze to az nakonec bylo smesne. Herzog je genius, ruzne Netflixy nebo Zeme nomadu se muzou jit uplne zahrabat. Btw. ten odsouzeny co oplodnil propasovanym spermatem tu labilni kravu co se mu vtirala do vezeni mel ted nedavno problem, neb nejaka uplne jina nestvura co ji prej tez "miluje" mu pry na jeho prani zkousela propasovat crystal meth do vezeni. Jestli jste dokument videli tak si tuhle story vygooglete, prisaham stoji to za to, ty fotky zucastnenych jsou BOZI!!! Jsem si jista ze uz nikdy nic tak pusobiveho na tema white trash neuvidim. Procez vsichni zvolejme: Herzog neni clovek, Herzog je buh!

Deštivý den v New Yorku (2019)

Normalne jako asi moc nic, ale kdyz ja jsem ohromna milovnice NYC a tenhle film ho podal presne tak, jak NYC "citim" ja. Moje milovane mesto kde bych zit nikdy nedokazala, ale jak me tam jednou za cas Klenot nevezme tak jsem z toho hned tak nejak nervozni a porad prudim kdy ze pojedeme protoze chci jit do Katzovych Delikates na jidlo a nakoupit si v ALO Yoga, zajet si do Queens na tennis, cournout se v Central Parku, vysokym hlasem a mavanim rukou presvedcovat Klenota jak je dulezite zajit si koupit nejaky "aspon stribro" smuk u Tiffanys v Trump Towers, vecer si koupit neco v Shake Shack a sednout si nekde kolem WTC memorial na lavicku a pozorovat cvrkot... Uz aby ten protivny lockdown skoncil a my mohli znovu vyrazit. Mini Me vrazime k rodicum a to by bylo, aby nebylo! Jo a taky jist strasne moc sladkosti ktere obsahuji desnout silu arasidoveho masla. To je Nju Jork pro Frau Joelly.

Otec a otec (1983)

Smala jsem se jako blazen nahlas skoro celou dobu a nakonec jsem se rozbrecela, protoze tak milou a vtipnou komedii se super hlaskami, luxusnimi herci a hudbou "do srdicka" uz nikdy nikdo nenatoci.

My děti ze stanice Zoo (2021) (seriál)

Po prvnim dile nekompromisne zodpadovala jsem, ale nakonec jsem se nechala premluvit ze se budeme koukat dal a abych byla uprimna, nelitovala jsem. Nakonec to docela ulejzalo. Hodne me iritovalo to vtirani se divakovi, nemam to rada. Serial se odehrava v 70. letech, ale decka tam chodej parit na ruzne libove techno party. Jezdi tam vlaky ktere zacaly jezdit az v polovine osumdesatek (to vadilo hlavne Klenotovi, velkemu fanouskovi vlaku), Detlef se, chudak, musel prizpusobit modernimu publiku a prejmenovat se na Benno. Stella wtf. A ani nevim co si mam myslet o tom tripu ze zapadniho Berlina do "svobodne" Prahy (asi ulitba mestu kde se serial natacel?). Vlastne to na knizce i puvodnim filmu jen parazitovalo. Plna palba by to byla, kdyby mel reziser koule a pod jinym jmenem (jen treba s nejakymi popkulturnimi odkazy) serial zasadil do soucasnoti a dal tam treba dealovani pres snapchat a zenske si shanet zakazniky, ja nevim, treba pres instagram. Takle to vsechno zustalo na puli cesty. Ale lepsi trojka, protoze to melo par docela kvaletnich momentu a nenudilo to. Dodatek: co me jeste sejrilo prevelice byl Christianin otec. Vypadal tak o par let starsi nez Christiane. Jak bylo jasne ze pujde o volnejsi adaptaci tak jsem si zpocatku rikala jestli to neni jeji pritel nebo bratr :/ To byl fail jako prase.

Americká elegie (2020)

Elegie mela vsechny predpoklady pro to, aby se pro me stala filmovou udalosti roku, ale zas tak uplne ono to nebylo. Jako jo, docela me to chytlo, ale vsechno se mi zdalo takove bud nedotazene nebo plne uz stokrat odpapouskovanych klise. Cekala jsem vic. Klenot rikal ze pri prvni hodine malem usnul, ale pak ho to tez bavilo. Na Florida Project to tedy nemelo ani nahodou, ale dnes vecer zkusim Zemi Nomadu, tak snad si trosku zpravim chut. Miluju white trash, uplne se tetelim blahem kdyz na neco takoveho natrefim. Muj floridsky white trash crush si nyni dal na mewe nejake fotky z cirkevniho pikniku a vypada tak buransk, typicky vidlacky a vubec poblijacky ze mu porad musim lezt na profajl a fascinovane mu fotky ocumovat.

S tebou mě baví svět (1982)

Frau Joelly:" Mlade se chce porad divat na tenhle film! Ani krtka nebo vecernicek nechce, furt vytahuje to dvd na kterem je "schneemann a baby"! Nemuzeme se prece nekolikrat tydne divat na tenhle film!" Klenot: "Hmm, to ne, ale zase uznej, ze jsme mohli dopadnout hur!" Mohli... mohli...

Agónie - konec Rasputina (1981)

Peterenko fenomenalni, jako Rasputin neprekonatelny. Rezie Elem Klimov kvalitka. Nevim, co bych zde vytkla, procez vpaluji plnou palbu a raduju se ze po milionech letech kdy mam den jen pro sebe jsem sahla po tady tomhle vybornem filmu. Zitra bysem chtela dat Stalkera, ale jsou tam miniaturni titulky a jsem v nove praci ucetni zjistila ze jsem slepa jak patrona a pro bryle jsem si jeste nesla. To je muj osud!