Pod kůží (2013)

Má to silný námět, ale po většinu času  se děje jen to, že týpka jezdí s dodávkou a vyptává se týpků na různé věci. Filmu ještě hodně pomáhá pár velmi sugestivních artových scén, ale jako celek je to příliš odtažité, bezdějové, pomalé a nudné.

Saulův syn (2015)

Protagonistou je vězeň, Žid z koncentráku, příslušník tzv. Sonderkommanda, jehož členové byli od ostatních osvětimských vězňů zpravidla izolováni a měli na starosti ty nejstrašnější práce - zkrátka dělali práci za nácky, kteří "jenom" dohlíželi... Film to je jiný, podle tradičních měřítek ho lze jen těžko hodnotit, protože nemá příliš nosný a záživný příběh a po většinu stopáže sledujeme zaostřená protagonistovo záda a nezaostřený zbytek. Ovšem stejně víme, co se okolo děje a není důvod z toho dělat show. Protagonista ty hrůzy taky poněkud přehlíží (v rámci sebezáchovy se od toho disociuje), což jde vidět z hereckého projevu a tudíž to pojetí stylu vlastně zapadá do celkového konceptu vyprávění. Dokážu ocenit umělecký záměr, ale mě to dostatečně nezainteresovalo. Zkrátka mi to nabídlo moc málo. Ovšem kdybych na tom byl v kině a měl v sobě dávku LSD, tak bych tím mohl být dost uhranut a mluvil bych jinak... Dokážu si představit, že to může být docela síla, ale já to asi neviděl ve správných podmínkách.

Generace X (2005)

Městečko plné afektovaný a křečovitých lidiček, kteří nejsou schopni vidět a řešit probléy kolem sebe, protože jsou v křeči zahleděný samy do sebe. Děti nelžou svým rodičům, páč ty jim stejně nevěnují pozornost. Téma mi zní atraktivně. Osobně mám rád prostředí "atomových městeček" a fascinují mě disfunkční vztahy. Přesto film nefunguje tak jak by mohl. Brzy jsem pochopil, co mi film říká, ale samotné dění ve filmu mě nebavilo sledovat. Tvůrci nevytvořili příliš pozoruhodné postavy, čemuž se podřizuje obsah filmu. Jednotlivé dějové linky jsou spíše nudné a trhle nezábavné. Chumscrubber není dostatešně grotestní, aby byl zábavným filmem. Není ani dostatečně komplexní kritikou, aby člověka zaujmula hloubka a plnost myšlenek. Natočeno je to sterilně a mě zkrátka nebaví průměrnost a nevyužitý potenciál. Tvůrce se měl zmoci na víc.

Na východ od ráje (1955)

Emocionální asi jako růst trávy. Umím si představit, že Steinbeckova klasika se v určitých momentech dokáže čtenáře dotknout, ale ten film nešel dostatečně do hloubky, co se vztahů týče. Dialogy jsou až moc jednoduché, tím postavy tratí na potencionální sympatičnosti a kamera? Ta bývá u starých filmů statická. Často ale zachycuje scénu s jistou velkolepostí. někdy si říkám: "To je mi ale plakát!" V tomto, i emocionální ohledu, více fungoval Gigant (poslední Deanův film), který je za 2/5. Adaptace na Východ od Ráje je o úroveň slabší a ta 1 hvězda je za to, že na to jde koukat, ačkoliv to vlastně není vůbec třeba. Nevzbudilo to ve mně žádnou emoci, žádné sympatie k postavám, vizuálně mě to neokouzlovalo a děj se mi zdá hloupě vykonstruovaný, ačkoliv to bude chyba příliš zjednodušeného scénáře (předlohu si přečtu, protože věřím, že ta fungovat bude). Byl to zkrátka film, který mi nedal zhola nic. Na Jamese Deana mě však koukat baví. Fakticky škoda, že...

Půjčovna masa - Série 2 (2020) (série) odpad!

Poměrně nefunkční a nepěknej guláš s nezajímavými postavami s nesympatickými tvářemi, jejichž osobní motivy mě bavily asi tolik jako veškerej zbytek všeho v této sérii. O nápaditost cyberpunkového scifi zde nemá cenu mluvat - neexistuje. Kulisy jsou levné, akce špatná. Takže je to jasný. Zbytečná slátanina, se kterou nemělo cenu ztrácet čas. Oproti první sérii úpadek, jenž není hodno pozornosti. Teď si tím jsem jist, ale bože, proč já mám potřebu dokoukávat něco, co na mne od prvního dílu nepůsobí nijak atraktivně a s každým dalším dílem mě ta show jenon více utvrzuje ve svých nedostatcích.Tohle se budu muset odnaučit. Možná to nevypadá jako něco absolutně nekoukatelného, ale odpad patří i projektům, které lze považovat za ztrátu času, protože divákovi nijak nevykompenzují čas, který tomu věnuje.

Superman: Red Son (2020) odpad!

Zajímal mě koncept sovětského Supermana. Vím, že komiksy mohou být dobré a tyhle animáky je prevadi do filmove podoby. “Téma má potenciál,” říkal jsem si, ale vlastně jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Logické díry v příběhu, který je hanebně jednoduchý (plochý) a ve spojení s odpudivou animací, která je aplikovaná řadu let bez sebemenší změny, si to ve výsledku pozornost nezaslouží. Naprosto zbytečná záležitost.

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Filtr jak pres retriku, scenar blbej jak necky (záporák v podobě rasistickýho seržanta je vyloženě směšnej) a fight combat vyumělkovanej tak, jak se to filmu zrovna hodí.

Another Gay Movie (2006) odpad!

Nejpovedenějším aspektem téhle filmové břečky je věrné zpracování teploušů, ale vzhledem k tomu, že afektovanost a obslizlost nelze objektivně považovat za něco sympatického, tak jsem nucem zodpadnit tuhle nepříliš povedenou vykrádačku American Pie.

Old Boy (2003)

Po prvních 30 minutách bych dal 4/5. Old Boy byl zprvu velmi svěží a stylovej. Měl svůj vizuální výraz a byl správně asijsky "divnej". Jakmile se však děj začal rozuzlovávat (a zauzlovávat současně), tak atraktivita filmu jenom klesala. Překombinovaně podaný banální příběh o pomstě, jehož katerze mě nechala chladným. Nevadila by mi jendoduchost, pokud by si film dokázal hrát sám se sebou tak, jako an začátku. Old Boy však během stopáže přestával bavit i zajímat a ve mně jenom vyzníval do ztracena.

Králíček Jojo (2019) odpad!

Naivní jak to jen Taika zvládne. Zasmál jsem se přesně nulakrát. Podání bylo ještě horší než samotný vtip. Přechod do vážnějších momentů taky nefunguje. Samotné postavy jsou jednorozměrné a jednoduché, takže není možno si k nim vytvořit sympatie a jejich osud mi byl přirozeně fuk. Nedejchalo to na mě žádnou opravdovostí a takový režisér sotva zvládne přenést půvab tragikomiky, grotesky a obsáhnout mnohost války. Projekt by potenciál měl, ale blbísek jako Taika Waititi je sotva schopný dostát něčeho důstojného a opravdového. Naprosto zbytečný projekt. Bylo to hloupé, chvílema infantilní, šel z toho cítit papír, nic nového mi to neřeklo, ani o pobavení nemůže být řeč a celé to vypadá tak průměrně. Holka, co na twitter psala: “Snad oscara dostane Jojo Rabbit a ne třeba Joker” by měla dostat zákaz se vyjadřovat, když není schopná ani myslet. Joker oscara samozřejmě nedostane (vim, co čekat od akademiků), ale Jojo Rabbit by se o něj neměl ani ucházet. Ty filmy jsou úplne jiné úrovně tvůrčího umu a citu pro látku.