AC/DC: Family Jewels (2005) (video kompilace)

Tak to je samozřejmě nádhera. První část, kde se ještě u mikrofonu potouchle usmívá Bon Scott je materiálem, kvůli kterému bych se v pubertě vzdal i poloviny sbírky časopisů s polonahými zenščinami (za mého mládí suplovalo tenhle žánr dovezené Bravo). AC/DC, kapela, která smíchala blues s rockovým drivem a ozdobila fantastickýmy kytarovýmy rify je pro mě osobně pořád jedním ze zásadních hudebních pilířů. Koncerty jsem zažil dva a obzvlášt ten první, ve Sportovní hale, se nedá zapomenout. To byla jízda! Jenom mě trochu mrzí, že chybí Crabsody in Blue, pomalé blues z australské verze Let There Be Rock. Ale to je detail:)...Skladby:1. Baby Please Don't Go (Live) 2. Show Business (Live) 3. High Voltage (Promo-Clip) 4. It's A Long Way To The Top (Promo-Clip) 5. T. N. T. (Live) 6. Jailbreak (Promo-Clip) 7. Dirty Deeds Done Dirt Cheap (Live) 8. Dog Eat Dog (Promo-Clip) 9. Let There Be Rock (Promo-Clip) 10. Rock'n'Roll Damnation (Promo-Clip) 11. Sin City 12. Riff Raff (Live) 13. Fling Thing / Rocker (Live) 14. Whole Lotta Rosie (Live) 15. Shot Down In Flames (Promo-Clip) 16. Walk All Over You (Promo-Clip) 17. Touch Too Much (Promo-Clip) 18. If You Want Blood (Promo-Clip) 19. Girls Got Rhythm (Live) 20. Highway To Hell (Live) 1. Hells Bells (Promo-Clip) 2. Back In Black (Promo-Clip) 3. What Do You Do For Money Honey (Promo-Clip) 4. Rock And Roll Ain't Noise Pollution (Promo-Clip) 5. Let's Get It Up (Promo-Clip) 6. For Those About To Rock (Promo-Clip) 7. Flick Of The Switch (Promo-Clip) 8. Nervous Shakedown (Promo-Clip) 9. Fly On The Wall (Promo-Clip) 10. Danger (Promo-Clip) 11. Sin The Pink (Promo-Clip) 12. Stand Up (Promo-Clip) 13. Shake Your Foundations (Promo-Clip) 14. Who Made Who (Promo-Clip) 15. You Shook Me All Night Long (Promo-Clip) 16. Heatseeker (Promo-Clip) 17. That's The Way I Wanna Rock & Roll (Promo-Clip) 18. Thunderstruck (Promo-Clip) 19. MOneytalks (Promo-Clip) 20. Are You Ready (Promo-Clip)

Cyranův ostrov (2009) (seriál)

Dvě hvězdy. Ale je fakt, že mám ma Mládka slabost, poněvadž sledovat tyhle repliky v podání někoho jiného bych věru dlouho nedokázal. Tak je aspon prima, že Barrandov dal peníze na takovouhle jetlovinu Mládkovi a ne třeba Davidovi na nějaký retromuzikál...

Škola ve mlejně (2007) (TV film)

Vcelku osvěžující, trochu ujetá studiová pohádka o rusalkách tancujících na If You Wanna Be My Lover, vodnících a oživlé chobotnici. Atmosféra vodnické školy odpovídala daným možnostem a odkazy na Vetřelce byly vcelku milé. Kretchmerové ta barevná paruka slušela.

Krvavá volba (2000)

Tenhle zanr nebavi kazdeho, ale me tyhle filmy pravidelne vtahnou. Prvni cast z Vietnamu a druha z Jemenu jsou ryze akcni zalezitosti, mraziveji ale pusobi nasledujici casti tykajici se vysetrovani a soudu (navsteva T.L.Jonese v Jemenu, politicke zakulisni hratky). Plukovnik Chivers si asi tezko u vetsiny divaku vybuduje pozici sympataka, se kterym by se z ela prirozene identifikovali. Logicky, protoze zfilmovana situace je jednou z tech, u kterych se vysledny nazor muze snadno menit v zavislosti na sile predkladanych argumentu. Agitatorum Levicove solidarity napr. bude tenhle film pripadat dilko na zakazku americkeho namornictva. Samuel L. Jackson, Tommy Lee Jones, Ben Kinsley jsou vyborni jako obvykle.

Planeta opic (2001)

Tri hvezdy sice odkazuji jen na (lepsi) prumer, ale to neznamena, ze jsem si Burtonovu verzi opici planety neuzil. Masky, Bonham Carter, Roth, Wahlberg, ponekud sverazna pointa, ano, ano, vsechno to vytvorilo pomerne zabavnou podivanou. Kdo pristoupi k filmu jakozto k letni limonade bude jiste spokojenejsi nez hledac existencionalnich pravd nebo zaryty obdivovatel originalu s Hestonem. A proc tedy jen tri? Protoze tahle Planeta na me pusobila prece jen prilis remeslne, jakoby se Burton nechtel angazovat naplno a napady si schovaval na jindy. Treba na Karlika.

Sloužit Sáře (2002)

Průměrná komedie s více či méně povedenými žertíky, vhodná na nedělní deštivé odpoledne. Matthew Perry se snaží seč může, aby hrál jinak než obvykle, ale pod maskou chlapíka nad věcí stejně pořád poblikává Chandler. Elizabeth Hurley je přirozená, vypadá dobře a k Perrymu sedne a New York jakožto kulisa mě vždycky naladí smířlivě, takže jsem dokoukal v dobré náladě. "Recepční: Dámo, v žádném případě vás tady nenechám zdarma přespat. Hurley (nadzvedává tričko a ukazuje recepčnímu prsa). Recepční s pootevřenou pusou podává Hurley klíče, ta odchází. Recepční za ní volá: Ještě tu máme apartmá!"

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Předlouhé, s neustálými (hloupými) dialogy, celé sestavené tak, aby se divákovi dostalo mnoho atraktivních záběrů na namaskované piráty, přečesávanou Keiru a akci (ta konečná je docela dobrá, i když také zbytečně dlouhá, s rádoby vtipnými prostřihy) a aby se dělo jakoby něco úžasného a komplikovaného. Film viditelně nebavil ani Deppa, jehož Sparrow je tentokrát unavený a poměrně nezajímavý. Ke konci filmu mě už bylo jedno, kdo koho přežije, neměl jsem chut sledovat ani Rushe ani Deppa ani kohokoliv jiného. Velmi slabé.

Koule (1998)

Tři, ale pro mě velmi dobré tři. Všichni zúčastnění (prakticky bez výjimek nadprůměřní herci) hrají jakoby na půl plynu, pravda, ale i tak se jim povedlo mě vtáhnout do děje, bavilo mě to. Původního Crichtona jsem nečetl, což už napravovat nebudu. Jo, kdyby se mi tak dostal do rukou v mém pubertálním sci fi období..

Machete (2010)

V podstatě průměrné béčko, a to jak hereckými výkony (Trejo, Lohan, Alba, Segal), tak scénářem. Výjimečný je tento snímek jménem režiséra a některých herců (dobrý je Nirův senátor), krásou hereček (Alba), než je v béčkách obvyklé. I tak se ale divák nemusel hrnout do kina, podobné snímky si mohl koupit v Levných knihách za pár kaček. Rodriguez si natáčení užil a využil všech možných postupů, typická pro béčka. Výsledkem je ovšem, který trpí i jejich neduhy - spousta zvratů, nejapných dialogů, zvláštních střihů a ke konci pomalu se plížící nuda. A Trejo, který je mi sympatický, hlavní roli tak úplně neutáhne, zdá se mi.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Rok 48." A kdo nám dá zbraně, Bohouši? Strana, když bude třeba." No,a pak už jen stačí, aby se mladý Zeman proti zákonu postavil na stranu party ozbrojených revolucionářů, když se majitel chtěl dostat do svojí továrny ("Takhle by to chtěl můj táta") a bylo o kariéře jasno. Bodejt ne, takovéhle kádry, kteří se neohlížejí na zákon, těch je u komunistické policie třeba...Některé díly jsou profesně slušně zvládnuté, Liškova hudba je vynikající. Větsina dílů je politická špína, u některých se člověk musí až podivit, čím se soudruzi chlubili, některé upravené díly jsou skoro až na zvracení (kolem let 48, 50. léta ,68 včetně Studny, ve které se poctivý policista na vesnici svěřuje Zemanovi : Ještě že (Rusové) přišli, zachránili spoustu životů"). Historický výklad minulé doby, tak snad soudruzi už nikdy na shledanou..