Need for Speed (2014)

Dokoukal jsem to značně zhnusen, do očí bijící parazitování na F&F sérii je opravdu neuvěřitelná sračka. Za sexy anglickou bloncku a pár fajn záběrů dávám jeden bod, musím si však položit jednu nepříjemnou otázku: je to opravdu taková píčovina nebo jsem zestárl do věku, kdy mi tyto filmy jako píčovina jen připadají..?...odpověď raději nechci znát.

Sabotáž (2014)

Akční střílečka se stárnoucím ex-guvernérem, který se po nejistém tápání v Konečné pevně uhnízdil v rolích,, které mu sedí. Tým ultradrsných DEA agentů v pouliční válce... žádné digitální efekty, žádné kompromisy, 80´léta jsou zpět i s jejich akčním symbolem.

Doupě (2014)

S přimhouřením obou očí se jedná o průměrné béčko. Díky rozumné stopáži se to příliš nevleče, akce odsejpá vcelku rychle a je dobře přehledná. Nebýt otřesného happy endu, uvažoval jsem i o bodu navíc, ale závěrečné "všechno dobrý, jdem´to nandat těm nahoře" mě přiměl nekorektně se radovat z Walkerovi tragické smrti. Případnou dvojku bych totiž asi už nerozdýchal.

Zátah 2 (2014)

Jedničku si pamatuji jako nabušenou akční jízdu. Letošní pokračování se bohužel tvůrci rozhodli natáhnout na neúnosných 150 minut a ačkoliv souboje jsou skvělé jako v jedničce (ne-li lepší), nudného kecání je tam prostě moc. Bohužel si z prvního dílu nepamatuji žádné konkrétní postavy, nevím tedy, zda se někdo z "dvojky" objevil v předchozím snímku apod., nepředpokládám ale, že je to důležité. Kdo si pustí tenhle film, nechce zabít cca 40 minut sledováním postarších asiatů, jak se baví o hovně.

DonT Stop (2012)

Kdyby všechny (nejen) české filmové debuty vypadaly alespoň takhle, bylo by to s evropskou kinematografií skvělé. Nyní si opravdu moc přeji, aby Richard Řeřicha natočil další film s větším rozpočtem, protože tohle je jeden z tvůrců, které český film potřebuje. Hřejivých laskavých komedií už bylo dost.

Na hraně zítřka (2014)

Chytré. Kdy jsme mohli naposled něco podobného napsat o typickém letním blockbusteru?

LEGO® příběh (2014)

Ačkoliv nejsem vyloženě cílová skupina téhle monstr reklamy na Lego, musím jí přiznat velmi kvalitní zpracování. Hned po skončení se mě zmocnila velká chuť vrátit se do dětských let a hrát si s legem celý den (chvála bohu, doma žádnou stavebnici nemám). První polovina je sice zcela mimo můj vesmír, druhá část to ale zachrání a posledních cca 20 minut... perfektní.

NON-STOP (2014)

Tak tohle nezachránil ani můj oblíbený Liam Neeson. Až do cca 30.minuty jsem sledoval slibně se rozvíjející, napínavý thriller, a přemýšlel, kdo bude tím tajemným zločincem. Poté mi však bohužel došlo, že ať to skončí jakkoliv, v žádném případě to nemůže dávat smysl - a jako obvykle jsem se nespletl.Pak už jen unuděně čekáte, jak se z celé polízanice hlavní hrdina vylíže, jak moc mu budou všichni vděčni za svou záchranu a jestli ho ta malá holčička z letadla na konci vděčně obejme. A stane se.Postava Julianne Moore je zcela zbytečná, jako asi každá, kterou tato herečka kdy stvárnila.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Středověká fantasy nikdy nebyla můj šálek kávy, ale tohle mě docela chytlo. Některé dějové linie jsou sice mnohem méně zábavné než jiné, ale vzhledem k tomu, že jde o seriál, to ani jinak nešlo. Nemám tušení, zda vydržím až do konce, ale zatím je to i díky nahotě a až neteleviznímu násilí vcelku ojedinělý počin, který má rozhodně potenciál se ještě zlepšovat.

Na život a na smrt (2013)

Filmy Petera Berga mám poměrně dost rád, ale všechny mají jedno společné: nikdy je nemusím vidět podruhé (snad kromě Vítejte v džungli). Lone survivor je naprosto stejný případ, tj. skvěle natočené řemeslo, ale bez jakékoliv psychologické hloubky a natočené dost odtažitě a chladně. Jestli je to záměr nebo jen můj pocit netuším, ale snímek jsem viděl před pár hodinami a už si příliš nepamatuji, o čem to bylo.