Velký draft (2014)

Vždycky obdivuji, když někdo natočí film o tématu, které je mi ukradené a přitom mě snímek baví. Ivan Reitnam přesně tohle dokázal a vytvořil nadprůměrně zajímavý pohled na prostředí sportu, o kterém nevím vůbec, ale vůbec nic. Nebýt vedlejší linie o těhotenství, která mě dost nudila a rušila hlavní příběh, dal bych i o bod víc.

Babovřesky (2013) odpad!

Ano, úvodní titulek nelže: Letní komedie Zdeňka Trošky.

Dárce (2014)

Slabší "sci-fi" pro děti (nebo nepříliš bystré teenagery), která sice vychází z poměrně slibného námětu, ale jak je nutné, vzhledem k cílové skupině, nejde ani trochu do hloubky. Obdobných snímků najdete plno a většinou budou lepší.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Když si od prvního Sin City odečtete moment překvapení, vyjde Vám Ženská, pro kterou bych vraždil. Každopádně, ten zoufalý výsledek v kinech si druhý díl rozhodně nezasloužil, nudit se myslím nebude nikdo, kdo s láskou v srdci (a jiných orgánech) vzpomíná na striptérku Nancy v podání Jessicy Alba a další, už ne tak sexy, zato více násilné postavy města hříchu.

22 Jump Street (2014)

Úžasné. Vůbec jsem netušil, že Channing Tatum má takový komediální talent, navíc humor, plynoucí z hollywoodských postupů úspěšných pokračování je zde neuvěřitelně osvěžující, vyvrcholením pak jsou funny závěrečné titulky. Velké překvapení, asi nejzábavnější film roku. Konečně "something cool"!! P.S.: (Dvacet) jedničku jsem neviděl a asi s tím budu muset něco udělat.

Transformers: Zánik (2014)

Sice oceňuji, že akce je mnohem přehlednější, než byla v předchozích částech, ale jinak...? Nic nového pod sluncem, restart se týkal pouze "člověčího" hereckého ansámblu, který zrovna nezáří. Sestupná tendence téhle robotí série pokračuje a já se obávám, že to chce změnu i na režisérské židli, aby se kvalitativní propad zastavil. Asi nejslabší Bayův film.

Želvy Ninja (2014)

Pro pamětníky povinnost, pro puberťáky zřejmě také, protože do jejich mokrých snů o Megan Fox přibude pár nových scénářů. Producentský dohled Michaela Baye je hodně znát, akce a nekorektní narážky na všechno a všechny jsou všudypřítomné. Pro mě,coby dospělého diváka, byl občas trochu problém s trapností určitých scén, ovšem dospívající (či dětští) diváci tytéž okamžiky pravděpodobně přivítali. Hodně "klučičí" film, který má kromě fajn hlavních hrdinů opravdu cool záporáka - Trhač tu byl boží.

Hořící keř (2013) (TV film)

Jo, to je ono. Takhle nějak to vypadá, když scénárista a režisér mají jasnou představu o tom, co natáčí a jak to má vypadat. Události kolem Jana Palacha jsem znal velmi povrchně a samozřejmě netuším, co všechno je rekonstrukce historických faktů a co je dopsáno scénáristou, ale to není až tak podstatné. HBO Česká republika zabodovalo a Hořící keř doufám nezůstane posledním dílem.

Fair Play (2014)

Kvalita domácí produkce posledních let mě bohužel naučila od našich nových filmů raději nic nečekat. Jsem pak vždy o to více nadšen, když se objeví snímek, který Vás zaujme tématem, neokoukanými tvářemi i kvalitním zpracováním po všech technických stránkách. Samozřejmě by se našly výhrady ke kontinuitě děje a podobným detailům, nicméně i s těmito chybami se chce zvolat: díky bohu za to!