Železná srdce (2014)

Nejsem odborník na vojenskou techniku z druhé světové a tudíž jsem k jednomu z největších bonusů Fury zůstal netečný. Z mého hlediska tedy vcelku tradiční válečný snímek, kde drsní ale féroví vojáci vedou hlubokomyslné debaty o zabíjení ve válce, smějí se sprostým vtipům a z vyjukaného pacifistického bažanta vychovají vojenskou bestii. Zaujal mě výkon Shia LaBeoufa (jednoznačně nejlepší z celé sestavy), David Ayer však umí rozhodně i lepší filmy.

Blood Widow (2014) odpad!

Kdyby tuhle píčovinu natočil nějaký student FAMU jako svou závěrečnou práci, dalo by se říci:"Možná z něj jednou něco bude, ať pod dohledem pracuje". Ale pokud má toto být horror určený pro diváka, který už někdy viděl nějaký film... tak to asi nepotěší nikoho.Strach nula, ženský ošklivý a herci vypadají, že jsou před kamerou poprvé - nejlepší výkon určitě předvádí vrah v masce. Prostě sračka od A do Z,co nestojí za pozornost.

Soudce (2014)

Soudní drama křížené s melodramatem. Žádný převrat v kinematografii se nekoná, emoce jsou místy ždímané až příliš okatým způsobem, ale ten herecký mega-koncert za (necelé) dvě a půl hodiny rozhodně stojí. Je trochu škoda, že se obdobné filmy už příliš netočí, na druhou stranu možná právě tento fakt zajišťuje Soudci jistou výjimečnost.

Fakjů pane učiteli (2013) odpad!

Že mi německý humor není blízký vím už od té doby,kdy jsem viděl Ein kessel buntes a Triumf vůle, ovšem u tohohle se může smát jen prvotřídní retard. Od začátku do konce jasný aspirant na titul Píčovina desetiletí, navíc zcela nesmyslně natažené na dvě hodiny (které mi připadaly jako dva dny).Odpad k zblití.

WolfCop (2014)

Maniakální peklo, na kterém je od počátku znát, že tvůrci celou dobu věděli co točí, tedy zábavnou sračku. Tento vlastní subžánr je obvykle určen dost jinému publiku, než klasická produkce, tudíž není asi fér vytýkat chyby a WTF momenty (nic jiného se tu prakticky nevyskytuje). Bohužel, chtěný humor příliš nefunguje a divák se tedy musí smát tam, kde to asi nebylo v plánu, ale i díky krátké stopáži to uteče relativně rychle.

Láska na kari (2014)

Film, u kterého přiberete. Bohužel, na začátku se rýsuje i poměrně vtipná romantická komedie, která se postupem času rozmělní do několika velmi nenápaditých vtípků, což je opravdu škoda. Nezbude Vám tedy nic jiného, než se kochat nádherně připravenými pokrmy a litovat promarněné šance na komediální hit roku.

Ouija (2014)

Další náhrada toaletního papíru, kterou si můžeme vytírat prdel při neutuchající hororové sračce poslední doby. Ač je to k neuvěření, děj tohoto "veledíla" je ještě debilnější než bývá obvyklé a bát se může jen idiot s max. 1 gramem mozku. Velmi nepovedené, a to i na poměry sračkových duchařin.

Strážci Galaxie (2014)

Pohádka pro malé i velké, kteří dokáží ocenit neotřelý postup nebo dobrý vtip (těch je však překvapivě málo). Chválím odlišnost od světa Avengers, ale složení téhle partičky na mě působilo až příliš uměle, což je asi největší problém. Nevidím absolutně nic, co by všechny hrdiny mělo držet pohromadě a Vin Diesel v životní roli to nespasí.

Interstellar (2014)

Je těžké hodnotit snímek, jehož zápletku si musím po příchodu z kina přečíst na internetu, abych ji pořádně pochopil. Technická stránka je perfektní (za IMAX zpracování tleskám), ovšem Nolan příliš neumí natáčet scény, jenž mají vyvolávat emoce a zatímco v trilogii o Temném rytíři to pomohlo ke statusu nejgeniálnější komiksové adaptace všech dob, tady to poměrně vadí. McConaughey postoupil asi již definitivně do první herecké ligy a na jeho výkon je radost se dívat, jenže 169 min??To je kurva hodně!

Záhada Hory mrtvých (2013)

Když chcete mermo-mocí natočit JAKÝKOLIV film a máte málo peněz, vsadíte na found footage. Bohužel se do tohoto hororového subžánru nehrnou jen ambiciózni projekty tvůrců, kteří chtějí upozornit na svůj talent, ale i pravý opak - tedy lidé, kteří by filmy raději točit neměli. Záhada Hory mrtvých slibovala (když už nic jiného) alespoň zábavnou jednohubku z atraktivního prostředí post-sovětského vidlákova, ale i tato příležitost zůstala nevyužitá. Kdyby se za zbytečnost rozdávala nějaká filmová cena, tohle bude velmi vážný kandidát. Edit: Sešup od vynikající Die Hard 2 k téhle píčovině... Renny Harlin se skutečně zapíše do dějin kinematografie.