November Man (2014)

Vizuálně atraktivní pitomost, který má tolik logických kopanců, že mě to přestalo bavit počítat. Jak bylo již několikrát uvedeno, u snímků tohoto typu očekáváte, že to celé bude dávat aspoň trochu smysl (tím se obdobné filmy liší např. od Ramba nebo Transformers), ale míra naivity je tu až příliš vysoká. Pokud Pierce Brosnan cítil potřebu vrátit se do světa akčních rolí, měl se přifařit k Expendables, protože i ti mají propracovanější scénář.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Děj si domyslí asi každý, kdo viděl některý z předchozích snímků, jen zpracování je o dost horší, nicméně odpovídá obvyklé kvalitě pokračování zbytečného filmu (bulharská koprodukce tomu body navíc rozhodně nepřidá). Jinak není příliš co hodnotit, 106 minut je na takovýhle paskvil poměrně dost. Nezajímavé ve všech ohledech.

Annabelle (2014)

Ani V zajetí démonů jsem nepovažoval za nějaké veledílo, nicméně Annabelle je daleko zbytečnější a horší ve všech ohledech. Nechápu, proč to vzniklo a ani mě nebaví rozebírat, co všechno se tu nepovedlo, nicméně kdo si takhle hnusnou panenku dobrovolně přinese domů, ten si nezaslouží nic jiného, než brutální smrt.

Varan vs. Kobra (2005) (TV film) odpad!

Spíš Amatérismus vs. Debilita. Bát se samozřejmě nebude nikdo (možná jen toho, že se někdy objeví druhý díl), zato smát se nechtěným vtipům je jediný způsob jak to přežít. Herci, kteří hráli maximálně za stravenky, pak celou tuto zábavu povyšují na vyšší level, ač se to zdálo nemožné.

Spása (2014)

Dánský western byl pro mě zajímavý asi jako třeba bulharský lední hokej. Avšak nechat si ujít takovou hereckou sestavu, to mě zlomilo a je to dobře, protože The Salvation má všechno, co má snímek tohoto žánru mít. Velké překvapení a i díky rozumné stopáži jsou to hodně silné čtyři body.

Zombeavers (2014)

Komediální horor, u kterého se zřejmě štáb bavil daleko víc než diváci, ale ani ti nepřijdou díky zcela absurdnímu ději a šíleným maskám zkrátka. Pro někoho možná až kultovní béčková blbost, u které platí, že s ubývajícím IQ roste množství smíchu a zábavy. Já se bavil poměrně dost, ačkoliv se za to paradoxně i trochu stydím.

Nejhledanější muž (2014)

Staromilsky natočené špionážní drama z prostředí islámské komunity v Německu. Celé to táhne vynikající Philip Seymour Hoffman, určitě se však vyplatí sledovat i další postavy. Celý snímek je totiž poměrně zamotaný a hledáte-li film, od něhož budete odbíhat k plotně nebo třeba k žehlení, zvolte raději něco jiného. Jakmile Vám tu uteče i třeba sebemenší maličkost, nebudete po chvíli moc vědět, která bije.

Exists (2014)

Jak to u těchto filmů bývá, mnohem lépe funguje první polovina, kdy se bojíme neznámého. Nervy jsem měl našponované slušně a "Blair witchovský" způsob natáčení to vcelku vylepšoval a dodával všemu punc autentičnosti. Bohužel, jakmile se nám ta přerostlá opice ukáže, jde celá atmosféra do kopru.

Hercules (2014)

Musíte akceptovat pravidla, podle kterých to Brett Ratner s "The Rockem" hrají. Hercules je coby mytologická "celebrita" oproštěn jednak od nošení přebytečného šatstva (což ocení zřejmě ženské divačky, příp.4% mužská menšina) a jednak také od uvažování. Celý zrod jeho legendy je odbyt v úvodních 5 minutách a následně sledujeme překvapivě vyvedenou rubačku z dávných časů, která sice není žádným převratem v dějinách kinematografie, ale rozhodně dobře pobaví.

Cesta za pomstou (2014)

Nevím, zda jsem již zdegeneroval nebo mě prostě jen nebaví dělat si stále dokola legraci z toho, v jakých sračkách Seagal hraje, každopádně Good Man je RELATIVNĚ stravitelná blbost. Pochopitelně, nelze čekat cokoliv jako scénář nebo herectví, při soubojích se nejvíc zapotí střihač a celé to asi mělo rozpočet průměrné české měsíční výplaty, ovšem za seksi východoevropskou polokurvu a dvojkovou Octavku v roli policejní káry...smiluji se a dávám dva body.