Noe (2014)

První část byla z mého hlediska prakticky k nepřežití (než vyplula Archa tak se o mě opravdu několikrát pokoušel spánek a můj mozek zaměstnávala jen představa zachraňování populace s Emmou Watson), velkolepé scény byly hlavně velkolepě nudné a Russel Crowe tomu svým výkonem také příliš nepomohl. Drama v uzavřeném prostoru mě ale bavilo hodně a kdyby byl celý film hlavně o tom, došlo by jednak ke značné úspoře 125M rozpočtu a zkrácení stopáže na polovinu. Pak by to byl o mnoho lepší film, ale také dost jiný, než Aronofsky (bohužel) natočil.

Očista: Anarchie (2014)

Pokračování nudného a nezajímavého béčka nemohlo dopadnout jinak než předchůdce. Je tam samozřejmě víc střílení a zabíjení, ale potenciál, který však námět nabízí, zůstal opět zcela nevyužitý. Docela by mě zajímalo, kdo měl na starosti casting, protože herci jsou vybraní opět dost blbě a divákovi je asi celkem fuk, jak to s postavami dopadne. Jedním z mála kladů je rozumná stopáž.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Série X-Men si drží velmi vysokou úroveň (když nepočítáme dva Wolverinovské příběhy) i po tomto restartu, kdy se filmaři elegantně rozhodli vrátit vše zpět. Předchozí První třída je pro mě zřejmě nejlepším snímkem celé ságy, Budoucí minulost je o malý kousek níž. James McAvoy a Michael Fassbender jsou borci a já se už dnes těším na další díl.

Úsvit planety opic (2014)

Objektivně asi bezchybný blockbuster, kterému však chybí jedna základní ingredience: jakýkoliv moment překvapení. Prakticky od počátku budete vědět, jakým směrem se bude děj vyvíjet a zřejmě se moc nezmýlíte. Tvůrci zaslouží absolutorium, protože očekávání byla obrovská a ta se povedlo naplnit, nicméně tento díl pro mě zůstane "jen" perfektně odvedeným řemeslem, zatímco předchozí restartovaný "úvod" celé série je kultem. Btw, určitě by to šlo zkrátit o cca 20 min.

Lucy (2014)

Snímkem Lucy se Luc Besson zřejmě veřejně přihlásil ke své drogové závislosti. Filmu se rozhodně nedá upřít originalita a zajímavé vizuální nápady, nicméně děj nedává smysl ani s přimhouřením (resp. zavřením) obou očí. Moje oblíbenkyně Scarlett si tuhle roli evidentně velmi užívá, když vypnete mozek tak se místy i pobavíte, ale čekat od toho cokoliv jen vzdáleně logického (nebo akčního), je nesmysl.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Vcelku zajímavé pokračování prvního dílu, ze kterého už si nepamatuji lautr nic. Z aktuální části si budu díky Jamie Foxxovi pamatovat fajn záporáka a poněkud nečekanou smrt klíčové postavy. Stále jsem přesvědčen o tom, že Raimi to natočil daleko lépe, nicméně i tato série bude mít možná něco do sebe (o čemž jsem po prvním díle dost pochyboval).

Godzilla (2014)

Jestliže Emmerichově pitomosti jsem dal dva body, tohle bude za silné tři. Netuším, jak se má tato verze k japonskému originálu, ale glorifikace titulního monstra mi nepřipadala jako příliš dobrý nápad. Efekty samozřejmě na jedničku, ale to už dnes tolik nepřekvapí. Celkem zklamání, protože i souboje obrovských monster mě mnohem víc bavily v Jacksonově King Kongovi.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Nejslabší díl série. Mladá krev je naprosto nezajímavá, navíc dost násilně našroubovaná do děje a slouží jen k tomu,aby to celé trvalo asi o půl hodiny déle. Ford byl jednoznačně šlápnutí vedle, ovšem role Antonia Banderase je skutečně zoufalá a ze srdce jsem mu přál smrt. Děj je i na tento žánr vcelku nelogický a ani u akčních scén jsem nebyl zrovna štěstím bez sebe. Patrick Hughes se rozhodně nevyznamenal a režie příštího dílu by měla být producenty vybírána mnohem pečlivěji.

Joe (2013)

Pozdrav z vidlákova toho nejhrubšího zrna, který však Cageovi pomohl k opětovnému získáni statusu "herec". Pokud očekáváte klasický novodobý film Nicolase Cage (sračku s digitálními výbuchy), budete asi hodně překvapeni. Kdo však dokáže přistoupit na pomalé tempo a pochmurnou náladu, která se celým snímkem táhne, užije si parádní filmovou depku a bez ohledu na svou aktuální životní situaci budete mít pocit, že na tom jste vlastně docela dobře.

Žralok v Benátkách (2008) odpad!

Takhle nějak si představuji klasický "ODPAD". Retardovaný bratr Aleca Baldwina a nesmyslně splácané béčko, které je nejzábavnější tím, jak se pokouší o něco, na co nemá absolutně nárok. Atmosféra příšerná, herci k smíchu, děj nedává smysl ani s přimhouřením obou očí (a vypnutím obou hemisfér) a žralok vypadá jako špatně poskládaný model z Lega. Už nikdy víc!