Sviňák (2013)

Špína. Sviňák. Sedí to oboje, ale faktem je, že to neskutečně šlape. Ke konci teda trochu méně, ale ta skotská atmosféra je cítit na míle daleko.

Konzultant (2013)

Natočené to bylo hezky, ale je vidět, že ani se skvělými herci se debilní scénář vykompenzovat nepodařilo.

Vlhká místa (2013)

Docela hezky natočený film o ničem. Když už mě má něco šokovat, chtělo by to nějakou pointu, tu jsem zde nenašel.

Enderova hra (2013)

Před uvedením filmu jsem náhodou objevil knižní předlohu, která je skvělá a na film jsem šel už s rozečtenou Xenocidou. Chyběla mi tam spousta věcí a nedovedu si představit, jaký dojem má z filmu divák, který knihu nečetl. Pro mě to bylo docela zklamání, protože si sice nemyslím, že by šlo o hollywoodský paskvil, ale ta atmosféra, kterou bych čekal, tam nebyla. Kdyby bylo na mě, byl by film delší a bylo by to mnohem lepší. Přijde mi to jako takový protiklad Hobita, kde je jednoduchý děj nechutně natažený, tady je to bohužel přesně naopak.

Elysium (2013)

Forma v pohodě, ale ten obsah. Hlavní záporák mi docela vadil, připomínal mi takovou parodii na školníka Willyho z The Simpson. Lepší příběh, méně patosu a byla by to paráda. Matt a Jodie potěšili.

Muž z oceli (2013)

Kdyby druhá polovina nebyla tak akčně přepálená, byl bych mnohem spokojenější. Vizuálně paráda, soundtrack na jedničku.

Star Trek: Do temnoty (2013)

První díl mi přišel lepší, a to hlavně, co se týče scénáře. Dialogy mě občas přestávaly bavit a celkově mi jednička přišla více vyrovnaná. Akce fajn, 3D v pár scénách taky, ale viděl jsem i 2D verzi a nepřišlo mi, že bych si ji užil méně.

Cesta do lesa (2012)

Houbišky, zvířátka, krásná příroda a místy dost dementní "ekologické" šílenosti. Na druhou stranu jsem se moc nenudil, i když příběh byl prakticky o ničem. *** SPOILER *** A hlavně že té rusovlasé slečně to vegetariánství vydrželo až do konce...

Klip (2012)

Syrový film, Jasne jsem to věřil, ale zároveň mi přišlo, že humbuk, který okolo Klipu vzniknul způsobily jen ty děsně šokující záběry, které bych nazval místy spíš pornem, záleží na úhlu pohledu. Nicméně to ve výsledku bylo jen o jedné partě, která žije jen chlastem, drogami a sexem a takových je dle mého názoru hodně nejen v Srbsku, ale v každém sociálně slabším prostředí.

Norman a duchové (2012)

Vizuální nádhera, která bohužel dost ztrácí co se děje týče. Až na těch pár vtípků jsem se moc nebavil.