• Krátkometrážní

Slepičí úlet (2000)

Krásná pohádka o houževnatých slepicích, jež si vždy ví rady a nikdy neztrácí hlavu (i když párkrát měly na mále).    "Slepice kladou odpor!" - "Nesmysl, slepice kladou akorát vejce!"

TOP STAR (2010) (pořad)

VIPněte to a nečumte na to.

Persepolis (2007)

Jsem rád, že je film animovaný, jelikož právě to sympatické a originální zpracování tvoří valnou většinu jeho krásy a půvabu. Chvílemi se utápí v depresích, jež jsou vzápětí přebity scénami někdy tak naivními, až jsou neuvěřitelně vtipné. Po scéně "Eye of the Tiger" jsem uvažoval o pětivězdičkovém hodnocení, naneštěstí však příběh ke konci jaksi ztratil dech a nepřesvědčil mě o své dokonalosti. Nicméně se dle mého skromného názoru jedná o nedílnou součást filmové historie.

Neúplatní (1987)

Po trochu pomalejším rozjezdu začne příběh řádně nabírat obrátky a dá tak vzniknout jedné z nejdokonalejších a nejnapínavějších kriminálek. Málo filmů má tak skvělé obsazení.

Noční můra v Elm Street (1984)

Zpočátku na mě film působil šíleně až přemrštěně, ale postupem času se z něj stal krásně napínavý a příjemně strašidelný útěk před přízrakem. Již jsem byl téměř odhodlán udělit čtyři hvězdy, ale konec to bohužel doslova zabil.

Sherlock Holmes (2009)

Poměrně zajímavý pokus o převedení britského geniálního detektiva na stříbrné plátno. Mnozí uživatelé se z pochopoitelných důvodů nevyhnou srovnání se seriálem Sherlock, v porovnání s ním mi přišel tento film poněkud slabší a méně poutavý. Zážitek mi též zkazil problém v současné době nemálo rozšířený: too much CGI…

Čistá duše (2001)

Někteří lidé tento film zatracují kvůli faktickým nepřesnostem, skutečnost zde byla dosti výrazně upravena (jak si můžete přečíst v zajímavostech). Jenže kdyby se scénárista držel jen faktů, ubralo by to "A Beautiful Mind" na kráse. Vždyť i Babička Boženy Němcové byla z větší části zidealizována, postava babičky přehnaně velebena apod. Ale co na tom sejde, vždyť právě to dělá z těchto děl tak dojemné mistrovské kousky, na které se nezapomíná.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Bohužel se na tomto snímku z pohledu současného moderního adolescenta (rozumějte mě) výrazně podepsal čas. Ano, je to zajímavé, víceméně zábavné a chvílemi i napínavé, ale chování hrdinů mi někdy přišlo naivní a nelogické. Historický význam dílu ovšem neupírám.

Děrsu Uzala (1975)

Dojemný příběh o nezlomném přátelství ruského vojáka a asijského lovce. Závěr bych si představoval dramatičtější, ale i tak donutí film k zamyšlení nad podstatou přírody a jejím vztahem k člověku.