• Krátkometrážní

Hráči (1983) (divadelní záznam)

Hodnotím verzi z Divadla v Dlouhé, rok 2014. Školní představení se ukázalo býti překvapivě zábavnou a svižnou satirou, jež se pravděpodobně od originálu Nikolaje Vasiljeviče Gogola příliš nevzdaluje, ale přeci párkrát elegantně odkazuje na současnou českou politiku a německou politiku čtyřicátých let (rozumějte nacisty). Příběh o jednom velkém podvodu je názornou ukázkou toho, čemu se říká plot twist. Vřele doporučuji.

Přednosta stanice (1941)

S uměním Vlasty Buriana jsem se seznámil "u pokladny" a pokračoval jsem právě "přednostou". Jedná se o vskutku zábavný oddechový film, který potěší třeba právě v den oslavy konce období, z něhož pochází. Smršť eskapád, gagů a omylů z pera Václava Wassermana nezklame.

Zkažená mládež (2007)

Začátek mé pouti po estonských filmech. Přijde mi to jako takové trošku slabší Die Welle, ale film si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. Děsivé na něm je, že byl také natočen podle skutečné události. Na síle mu přidává skvělá režie a temný tón kamery. Ideální ukázka toho, kam až mohou zajít důsledky šikany.

Vyšší princip (1960)

Nesmírně důležitý film. Nejen z hlediska historie Československa, nýbrž z hlediska historie celosvětové. Je nezbytné, abychom si neustále připomínali zvěrstva a nespravedlnost nacistické diktatury a nedovolili její návrat. Sice by někomu mohl film připadat chvílemi trochu zdlouhavý či dokonce nudný, avšak jeho poselství je nezpochybnitelné, jeho atmosféra mrazivá a závěrečná scéna se bezpochyby řadí mezi nejpůsobivější, jaké jsem v životě viděl. Vyšší princip mravní mi nedovoluje neudělit pět hvězd.

LEGO® příběh (2014)

Na to, jak většina lidí adorovala vyvrcholení tohoto filmu, jsem byl téměř až nepříjemně zaskočen; já osobně bych si to představoval jinak. I přes celkovou překombinovanost z něj mám ovšem spíše kladný pocit. Obzvláště druhá třetina se slušně odvíjela a figurky sypaly jednu hlášku za druhou. Doufám, že v druhém díle dostanou více prostoru Star Wars a že přijde i na další, protentokrát opomenuté postavičky.

Návrat do budoucnosti (1985)

Sice to je místy značně ztřeštěné a na spočítání všech nelogičností byste potřebovali přinejmenším pět párů rukou, i přesto se však jedná o velmi zábavný film, jenž je právem označován za kultovní. Scény o vynalezení skateboardu a rock'n'rollu jsou legendární.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Na první zhlédnutí rozpačitý film, v jehož dějové linii mi nedělalo přílišné potíže se ztratit, napodruhé skvěle propletená a vtipná akční jízda s originálním závěrem, jenž si každý může domyslet dle libosti a fantazie.

Debilní kecy (2012) (seriál)

Celkově by to vyšlo spíše na tři hvězdy, ale jsem rád, že jeden díl (studenti) se natáčel na naší škole a dokonce přímo v naší třídě, tak jdu s hodnocením výš.

Poslední vládce větru (2010)

"Co je to za obludu? Pomoc, chce mě sežrat!" Včera se mi konečně dostalo pocty zhlédnout již značně zkultovnělý filmový paskvil kdysi tak uznávaného režiséra. Z obsazení složeného mimo jiné z Indů z Daily Show, Milionáře z chatrče a Smrtonosné pasti 4.0 by se mohlo zdát, že to nebude zas tak hrozný film, však opak pravdou jest. Princ, jenž asi třikrát přežije vlastní smrt, a dívka rušící Ánga Avatara při veledůležité meditaci jsou jen třešničkami dortu plného plytkých dialogů a nedůvěryhodných hereckých výkonů. Skvěle to vystihla Quizzie. http://www.videacesky.cz/trailery-recenze-filmy/uprimne-trailery-posledni-vladce-vetru