• Krátkometrážní

Megažralok versus crocosaurus (2010)

- Agentka Hutchinsonová: "Ne! Ne! Ne! Musí přestat bombardovat žraloka, má v sobě jadernou ponorku!" :-) Tyhle fantastický dialogy, plus neuvěřitelně mrdlý triky, plus WTF scény (jako rádobycool akce na pláži ze závěru, plná zpomalovaček a kamerových nájezdů zkopčených z Bayovek, nebo žralokův útok na vojenskou loď), plus toporní herci, plus ten feeling béčkovosti a filmového šílenství... to všechno dohromady je kouzelná formule, která ze mě udělala fanouška pecek z Asylum. :-)

Don Šajn (1969)

Kdybych měl napsat k tomuhle geniálnímu dílu komentář, obsahoval by jen a jen SUPERLATIVY. :-) Neskutečná MASÁŽ!!!

Krajní meze (1995) (seriál)

"Závada není na vašem přijímači. Nesnažte se srovnat obraz. Vysílání teď řídíme my. Nastavujeme obraz horizontálně i vertikálně. Můžeme vás zaplavit tisícem různých vysílacích kanálů, nebo rozvinout jen jeden obraz do křišťálového jasu. A co víc, můžeme vám vytvořit vizi čehokoliv, co je schopna pojmout naše představivost. Příští hodinu budeme řídit všechno, co uvidíte a uslyšíte. Poznáte bázeň a mystérium, dosahující z nejzazších hlubin vědomí, až po krajní meze."

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Ty bláho, já vždycky viděl jenom kousek, a to ještě jen tak na půl oka zrovna když jsem se oblíkal před cestou do hospody, ale pokaždý jsem se královsky bavil. :-) To je prostě kultovní záležitost! Esterka, Ondra, tklivá hudba... paráda. :-) Topino, ty necito, kdyby k tobě Ondra přišel, těžko ho budeš skopávat ze schodů, když se k tobě nedozvoní! :-)))

O bílé princezně (1981)

Jedna hvězdička za klasickou animaci Václava Bedřicha a druhá, ale obří za geniální hudbu Luboše Fišera. Nic víc tam není. Plytký skoropříběh, slabá atmosféra, "neživé" loutky. Škoda.

Princezna Nevěsta (1987)

Hello, My name is Inigo Montonya.. You killed my Father, Prepare to die.

Volejte řediteli (1994) (pořad)

Kult i odpad v jednom formátu. Kdo viděl, nezapomene. :-)

Ledová smrt III (2010)

Škoda, že se nepodařilo udržet vysoký standard předchozích dílů. Kamera je sice pěkná, lokace nádherný a zvuk parádní (což jsem ocenil hlavně u schovávané v srubu), ale je to takový nemastný neslaný . Pamětihodnej je jen jeden mord, což je u takovéhle vybíjené na pováženou. Z hrdinů, mně k srdci nikdo nepřirostl, což tu citelně schází, vždyť sympatické postavy a uvěřitelná chemie mezi nimi, to bylo velké plus jedničky i dvojky. Ty románky tady, byly klasicky béčkový a nijaký, a dívám se, že to spousta lidí, až na jednoho Jarka, postrádá.:) Bez sněhu, bez atmosféry, bez srdce. Severskej průměr.

Krutost podvědomí (2000)

Při projekci jsem si myslel, že si po skončení filmu odplivnu, a prohlásím něco jako: "Zasraní intoši!". Ale na Subconscious Cruelty prostě něco je. Něco co se do mě zažralo a nechce to ven. Něco co lidi fascinuje, nebo odpuzuje, popřípadě obojí. Chorý snímek, chorého režiséra o velice chorých věcech. Zajímavé.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nádhera. Už dlouho se mnou u filmu tak netřískaly emoce, jako u třetího Toy Story. Slzy smíchu, slzy štěstí, slzy dojetí. Jsem šťastný, že někdo jako studio Pixar v branži je. Nejzaslouženějších pět hvězdiček co si pamatuju. Howgh!