Temný rytíř povstal (2012)

Ať se jdou filmový kritici bodnout! Tajemství DKR je právě v jeho nevypočitatelnosti. Sice je tam plno míst, kdy si člověk řekne, že to šlo vydolovat víc. Stejně mě přišla hodně špatná smrt Banea stejně jako role Josepha Gordona-Levitta byla... no prostě takovej Mirek Dušínů. Každopádně bylo to finále se vším všudy a já jsem rád, že jsem si nenechal ujít premiéru. Každý kdo chce ale film plně docenit a pochopit, musí se na něj podívat dvakrát.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

*** - Neviděl jsem původní film a nečetl knihu. To první možná jednu hvězdičku přidalo. Slyšel jsem o švédském originále docela dost a myslím, že kdybych ho měl srovnávat, asi by, jako ostatně vždycky, vyhrál originál. Nemám rád replikování, ovšem Craig nehraje špatně a když už nic, Fincher nastolil absolutně dokonalou atmosféru. To, co filmu chybělo, je však něco jiného fincherovského. Prostě já jsem ještě pořád namlsaný filmem Se7en a proto mě tento film nemůže uspokojit. Celý případ byl projet povrchně a vlastně ten film nebyl vůbec o něm. Místy jsem cítil vzduchoprázdno. Nicméně Rooney Mara si zahrála taky slušný part. Z tak pěkné holky udělat takovou obludu? Nevím :-D ... chudáci její rodiče, jestli je vzala na premiéru. Každopádně Fincher nedostatečně vysvětlil, proč se Lisbeth do Mikaela zamilovala a to beru za největší křivdu na divákovi... Fincher jen ukázal vychtlé tělo a drobná prsa a vlastně neřekl proč. Proto, i přes fantastický vizuál a atmosféru, musím dát pouho pouhé tři hvězdy. - maple6

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Váhal jsem mezi 2-3. Ten film není špatný. Nicméně je to loutkové divadlo, ve kterém je jakýkoliv pokus o emoce zahrán strašně křečovitě. Cruise umí dobře lítat, ale herecký výkon předvedl na úrovni zadku nosorožce. Plno nápadů už řekl POMO a další. Stopáž je dlouhá, mělo to končit v Dubaji. Navíc film ničí plno nelogičností a umělých pokusů o lidskost. Vším člověk tak nějak prolétne a na konci už se kouká na hodinky, kdy to konečně skončí. No a ten závěr na molu? Zabije to celé. ... stala se docela zajímavá věc. Na začátku jsem tomu dal 3 hvězdy, ale když své hodnocení čtu znovu, je mi líto, pane Hunte. První díl byl slušným rozjezdem, druhý díl by se měl smazat z historie kinematografie, třetí díl byl vrcholem a ten čtvrtý jen matnou dojičkou kinosálů... proto, ještě jednou pane Hunte. Vaše nesplnitelá mise zůstala nesplnitelnou... - ** maple6

Obhájce (2011)

Dobrá poctivá filmařina jen trochu průzračná. Čtyři hvězdičky dostává za výkon Matthewa, který sice místy přehrával, ale celý film pozvednul. No a druhým důvodem bylo to mezidobí, kdy jsem sledoval co má Haller za lubem. Připadalo mi to jako dlouhý skok, kdy člověk přemýšlí, jestli na konci bude voda, nebo prázdný bazén. Naštěstí tam voda byla, sice pořáně přechlórovaná, ale byla. Čtyři hvězdičky, ani o jednu víc ani o jednu míň - maple6

Johnny English se vrací (2011)

- No... první díl jsem zbožňoval. Vlastně celkově mám pro Atkinsona slabost. Druhý English je ale... slabý. Ze všeho nejslabší je linie s uklízečkou zabijačkou. Natočené to je umě a některé vtípky pobavily. Kdyby měl film 20 minut, bylo by to fajn. 101 minut však bylo až moc dlouhých a tak dostává druhý English jen 3 hvězdy za zásluhy. MAPLE6

Drive (2011)

- Absolutní, čistoskvoucí a ničím nezpochybnitelná pětka. Tenhle film má 99,999999 procenta toho, co by pořádně stylový movie měl mít a ten zbytek, co zbývá do stovky je statistická chyba. Žral jsem každou vteřinu. Každý mimický pohyb u každé z výborně vykreslených postav. Jako bych viděl rukopis nebožtíka Leoneho a lehké záchvěvy jeho Once Upon a Time. Málomluvné postavy, dlouhé pohledy, osudový příběh... Stylová hudba, fantastický střih... a mohl bych referovat ještě dlouho. NWRefna si dávám do checklistu a Ryan Gosling se zařadí vedle Toma Hardyho do mého listu objevů posledního roku (Rock'n'Rolla jsem viděl teprve nedávno). Kdo chce napínavý, atmosferický a dobře nakroucený snímek, Drive ho nemůže zklamat .... Maple6

Lovci hlav (2011)

- Ten film dal vše, co fanda filmů potřebuje. Jednoduše zamotaný příběh, díky norsko dánské koprodukci i neokoukané xsichty, dobré herecké výkony a hlavně chytrost. Lovci hlav jsou prostě šikovným thrillerem, který mrazí ale i baví. Pokud si chcete oddychnout od Hollywoodu nějakou pořádnou kvalitou, Lovci jsou výbornou výplní - M6

Jeden musí z kola ven (2011)

- S hodnocením jsem raději den počkal, jelikož jsem byl pln zvláštní směsi pocitů. TTSS je totiž neuvěřitelná stylovka a dokonalá řemeslná práce. Je to však film, který nemyslí na diváka a je zahleděný sám do sebe. Ztrácel jsem se často v dialozích a postavách a než mi došlo, že film má několik dějových linií, byl jsem totálně zmaten. Nastal pocit, jako bych seděl u stolu a přátelé se bavili o něčem, o čem nevím vůbec nic, hlasitě se smáli a já se jen pousmíval, aby to nevypadalo blbě. Dokonalost TTSS je však v tom, že když se na ten snímek podíváte podruhé, potřetí, počtvrté... zjistíte, že není ani trošku nudný a napínavý je jak kšandy Edudanda a Francimóra. Zatím je to za čtyři kousky, možná přibude i pátý... jen ten film musím vstřebat. MAPLE6

Warrior (2011)

Po měsících zanedbávání jsem obnovil svou chuť vidět dobrý film a první na paškál jsem si vzal tento snímek a musím říct, že jsem jím pohlcen. Ve sportovních filmech tohoto typu je totiž strašně jednoduché jet podle jednoho vzorce. Většina filmů to tak dělá. Outsider přijde, zbije všechny a odejde jako vítěz. Tenhle film však jde do hloubky, přičemž je dokonale řemeslně proveden. Někdo si stěžuje na klišé. Ano, ten film svým způsobem klišovej je... celkovou stylovostí a prakticky dokonalými hereckými výkony se však film posouvá do úplně jiné dimenze... za mě je to největší překvapení roku a Hardyho si s definitivní platností přidávám ke svým oblíbencům - ***** Maple6 PS: Song About Today si musím broukat pořád dokola... celkově je celý soundtrack dokonalý! Tenhle film prostě nejde nedoporučit!

Vyměřený čas (2011)

Skoro všechno napsal Matty. Přidaná hodnota mého názoru pak je, že Amanda je v těch šatech po celou dobu k nakousnutí a celý svět je neuvěřitelně jednoduchý, stejně jako postavy. Ze všeho nejvíce mě však naštvalo, že hned v samém začátku zařvala Olivia Wilde (13)... na tu jsem se těšil nejvíc! Nicméně až na tu jednoduchost jsem se nenudil a pokud máte rádi Timberlaka jako já, není co řešit - *** Maple6