Predátor (1987)

Arnold a další ostřílení svalovci osmdesátých let proti šmejdu z vesmíru. Spolu s Cameronovými Vetřelci moje nejoblíbenější scifi.

Dr. House (2004) (seriál)

House mám hodně rád, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se už trošku opakuje

Přátelé (1994) (seriál)

Geniální, nejlepší sitcom ever.

Ztraceni (2004) (seriál)

Moje srdcovka a kultovka. Tenhle seriál sleduju od první série a strašně se mě líbí, že se pořád vyvíjí a přesahuje hranice hned několika žánrů od těžkotonážní scifi, survivor dramatu až k akci.

Jméno růže (1986)

Nejdražší evropský film všech dob při jehož realizaci režisér málem zešílel. Šestnáctkrát přepisovaný scénář, který rozlítil fanoušky velkého Umberta Eca. Nicméně i přes mnohá zjednodušení (která však jsou kvůli gigantickému rozsahu knihy nutná) se jedná o precizní detektivku z tajemného opatství. Sean Connery deset let po 007 ukázal, že opravdu hrát umí a na jeho jedinečnou symbiózu s mladičkým Slaterem se naposledy snažil neúspěšně navázat Jakubisko v Bathory. Především musím zmínit geniální casting, který obsazuje výrazné osoby i do těch nejmenších rolí. 100%

Vítězové a poražení (1999)

Oliver Stone opět zasahuje do černého. Exkurze do světa amerického fotbalu nenudí ani při takřka tří hodinové stopáži. Herecké obsazení je vynikající a dokonce i LL Cool J hraje!!!! Jamie Foxx už tehdy ukázal, že je v něm velký talent a Pacino opět dostal vděčnou roli přímo na tělo. Člen mé top5 a nejlepší sportovní film všech dob.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Když na to koukám po letech dal bych asi tak 80%, ale kvůli vzpomínkám na mladou Dádu u jezera a příjemně plynoucí atmosféřu nechám 100%.

Šestý smysl (1999)

Nestoudně geniální, navíc to výborně funguje i se znalostí pointy

Kill Bill 2 (2004)

Volume 2 se mě líbilo mnohem víc než jednička, ale ten útěk z hrobu mohl Tarantino vymyslet uvěřitelněji