Legenda o vášni (1994)

Ač se to podle názvu nezdá romantiky a vášně ve filmu moc nenajdete. Zwickova režie jako ostatně vždy vynikající, forma likviduje obsah. Obsazení vyborné, jen ta Julie Ormond jako osudová žena mě prostě nesedí. Pro fanynky Brada Pitta povinost. 8/10

P.S. Miluji Tě (2007)

Neotřelá romance s vynikajíci Hilary Swank a okouzlujícím Gerardem Butlerem. Chvílemi jsem měl na krajíčku, přítelkyně film proslzela, pro ženy všeho věku povinnost. 7/10

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Úvodní expozice je velmi dlouhá a já si říkal co na tom proboha všichni vidí? Jakmile, ale dojde k šokujícímu rozuzlení a následné odplatě, tak jsem pochopil. Druhá polovina filmu je naprosto perfektní a dokonce i český dabing filmu moc neuškodil. Edwar Wright předvádí velice dynamickou režii, ale jeho rychlopalné střihy jsou občas už i za hranou dobrého Bayovského vkusu. 7/10

Disturbia (2007)

Parádní Shia, který ukazuje proč je nejzářivějším mladou hereckou hvězdou současnoti jeho chemie s ostatní omladinou je vynikající a po Trasnformers nevím jestli se v Indym těším víc na Forda nabo na Shiu. Démonický David Morse poněkud netradičně v záporné roli je slizký jako had od pohledu a brr ještě teď mě z něj běhá mráz po zádech. Carusa jsem považoval za obyčejného rutinéra, tady si ale velmi dobře poradil se scénami nic nedělání a nuda nikdy před tím ve filmu nevypadala tak cool. Film příjemně utíká, jedinou výtku bych měl snad až k příliš béčkovému konci, který jako by vypadl z úplně jiného filmu

Kvaska (2007)

Po hudební stránce rozhodně český film roku. Příjemně mě překvapili Korn a Pomajbo, kteří zbytek osazenstva převyšují o hlavu

Truman Show (1998)

Tržby USA 125 mil, celosvětově 264 mil.

Grinch (2000)

Rozpočet 123 mil., tržby USA 260 mil., celosvětově 345 mil.

Muž na Měsíci (1999)

Rozpočet 82 mil., tržby USA 34 mil., celosvětově 47 mil.

Cable Guy (1996)

Rozpočet 47 mil., tržby USA 60 mil., celosvětově 102 mil.