Zdivočelá země (1997) (seriál)

Pro mě osobně jeden z nejlepších porevolučních seriálů. 7/10

Sunshine (2007)

Takhle inteligentní scifi s přesahem už tady dlouho nebyla. Audiovizuální skvost, který Murphyho hudba společně s Boylovou režií táhne směrem ke kultovním klasikám typu 2001: Vesmírná odysea. Jen škoda, že film s příchodem Pinbeckera trošku ztrácí tempo, ale za nádherné scény typu opravy solárních panelů nemůžu dát miň než 9/10. Jestli tenhle film opravdu stál jen 25 milionů liber, tak je Boyle génius, protože ten film vypadá minimálně třikrát dráž.

Temný rytíř (2008)

Opravdu nejlepší komiksový film všech dob. Brilantní herecké výkony, výborná režie a možná trošku překombinovaný scénář. Nolan oproti prvnímu dílu zlepšil akci, zhustil děj a přidal na emocích. Přesto mě konečné finále nechalo překvapivě chladným a nejvíc na mě zapůsobil explozivní konec jedné z postav ve skladišti. 90%

Smrt krásných srnců (1986)

Pavlovu předlohu mám hodně rád, ale i přes nepochybné kvality se Sks knize nepřibližuje

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Přímočará akční jatka, která jakoby vypadla z 80. let. Stallone velice chytře vyřešil svojí věkovou indispozici, takže veškerá akce, kterou John předvede se odehrává za kulometem nebo ve tmě. Kruh je uzavřen, doufám, že Sly nebude trvat na dalším díle.

Piano (1993)

Moje první schůzka s Jane Campion dopadla překvapivě hodně dobře. Režisérka servíruje obrazy krásné až k zalknutí a hudba je opravdu úžasná. Jen mě celkový dojem kazí konec, který není tak tragický jak bych z průběhu příběhu očekával, ale uznávám, že pro někoho to může být spíše plus. Celkově solidních 80%

Sex ve městě (2008)

Musím říct, že se mě to líbilo. Nečekal jsem žádnou intelektuální pecku o ženský rovnoprávnosti a díky znalosti seriálu jsem ani nečekal hodně sexu. Normální romantická moralitka o tom, že prachy a hadry jsou super, ale ve vztahu jde o něco jiného. Samantha a Charlotte super mám je i v seriálu nejradši (uznávám, že Charlotte děj dopředu moc netáhne, ale je to asi nejvděčněji napsaná postava = pro mě jediná normální), Carrie mě ze začátku strašně iritovala (po první scéně, kdy nemohla překousnout v nádherným bytě malý šatník jsem si říkal, že to bude strašná sračka), Mirandu nemám rád, ale díky tomu, že řešila něco podstatného se to dalo snést. Chlapi do jednoho ultimátní sympaťáci. Lahodná jednohubka z který si za týden nebudu skoro nic pamatovat, ale na rozptýlení s přítelkyní na večer ideální. 7/10 PS: pro přítelkyní film roku

Proti zdi (2004)

Říkal někdo, že němci neumí natočit pořádný film? Líbilo se mě to, nečekal jsem absolutně nic, ale po pár minutách mě to absolutně pohltilo. Do konce jsem koukal s pootevřenou pusou a ani nemrkal a to ten film skončil až hodně dlouho po půlnoci.

Apocalypto (2006)

Ne Michael Bay, ale Mel Gibson je satan. Pojídání tapířích varlat, sekání hlav, vytrhávání srdcí, drcení lebek. Gibsona jako herce jsem miloval a jestli bude pokračovat stejně cílevědomě jako u Apocalypta budu ho za chvilku milovat i jako režiséra. Yucatek se mě velmi líbil a herci do filmu sedli jako ulití. 8/10