Protektor (2009)

Vynikající český film, který ukazuje, že nemusíte mít velký rozpočet a známé tváře na každém kroku. Stačí dobrý scénář a jasná vize. Tu přináší Marek Najbrt, který mě po Mistrech opravdu hodně překvapil. Narozdíl od druhého retrofilmu minulého roku Normal sice Protektor není tak na oko efektní, ale je mnohem konzistentnější, ucelenější a nepochybně i chytřejší. Metafora člověka jako cyklisty na pozadí doby je výborná, stejně jako doposud nepříliš známí Marek Daniel a Jana Plodková. Poslední půlhodina má na český film neuvěřitelné grády 9/10

Dannyho parťáci 3 (2007)

Pořád je to zručně natočené a herci si natáčení evidentně užívali naplno, ale lehkost a švih jedničky je nenávratně pryč.

Diamanty jsou věčné (1971)

Průměrná bondovka, kterou však tahne jediný opravdový Bond - Sean Connery

Žít a nechat zemřít (1973)

8. Rozhodně nejlepší bondovka s Rogerem Moorem. První postconneryovská bondovka ještě stále sází na Conneryho drsnější styl a nadsázka se drží při zemi. Kananga je perfektní záporák, Mooreovi poprvé a naposledy věříte drsného agenta a Hamilton vytahuje vynikající honičku na jezeře, kterou kazí jen mimoňská postava Sgt. Peppera, kterému stačí i těch pár minut na to aby jste mu přáli pomalou a bolestivou smrt. Moore měl velmi dobrý start a sérii pro mě bohužel posunul k parodii, která mě u Bonda nikdy nesedla (Jen pro tvé oči, Chobotnička), ale za první tři zářezy si Moore zaslouží pochvalu. PS: Harlem podle Hamiltona vypadá mnohem hůř než Slovensko v Hostelu Eliho Rotha.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Kvalitní bondovka s Rogerem Moorem, kterou si však pro sebe ukradl Christopher Lee. Scaramanga má skvělé intro a Bond vedle něj působí jako tajtrlík, což je samozřejmě způsobeno tím, že Lee má tisíckrát větší charisma než Moore. Od plného hodnocení mě však odrazuje přítomnost dvou nejhloupějších postav celého Bondova univerza. Agentka Goodnight a seržant Pepper jsou naprosto mimózní postavy a oboum přejete pomalou a bolestivou smrt. Jen jsem nepochopil proč Scaramanga zběhl, protože pokus o světovládu mu opradu věřit nešel.

Šoa (1985)

Viděl jsem asi 2 hodiny, takže celkové hodnocení tady nedám, ale mám jednu zásadní vítku. Proč je tento dokument tak neuvěřitelně roztahaný? Ano, téma je neskutečně silné a popisuje nejčernější část lidských dějin, ale opravdu to nešlo udělat způsobem, který zaujme i člověka, kterého toto téma příliš nezajímá? Mě toto téma baví, ale pro ostatní, které holocaust až tak nebere je to takřka nekoukatelné dílo!!! A za tím si stojím

Špion, který mě miloval (1977)

Klasická bondovka, které patří mezi nejlepší z celé série. Roger Moore už lepší nenatočil. Rusové a Britové se spojují, aby odstranili šíleného průmyslníka. Bondgirl to sluší, Mooreovi agenta jakž takž věříte a akce má spoustu vychytávek.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

První série bez přehánění můžou konkurovat Přátelům, ale s každou další matku padá níž a níž. Nicméně hodnocení za dokonalé první 3 série na 100% nechám. Každopádně 5. série se přes 60% nedostane snad u nikoho

Fame - cesta za slávou (2009)

U mě příjemné překvapení. Inteligentnější než HSM s výbornými tanečními čísly a sympaticky vybranými herci. Ze začátku jsem měl problém s tím, že žádná postava není hlavní a první půlhodina je dost odosobněná, ale když si někdy na konci druhého ročníku k postavám vytvoříte vztah příjemně to uteče.

Prokletý ostrov (2010)

Zatím poslední spolupráce legendárního Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria se odehrává na poli mysteriozního thrilleru. Shutter Island se může opřít o výborně napsanou předlohu, která správně míchá všechny potřebné brakové ingredience do chutného guláše. Scorsese jako milovník tohoto žánru často odkazuje na mistry nedávno minulé a za vydatné podpory svého tvůrčího týmu (především výborná kamera) předládá vtahující atmosféru odlehlého ostrova. Jako je u Scorseseho zvykem najdeme i v Prokletém ostrově bezchybný casting z kterého lehce vybočuje jen DiCaprio, který se svým expresivním herectvím mezi typově naprosto přesné Ruffala a Kingleyho moc nehodí. I přes tuto výhradu je DiCaprio jednoznačný tahoun filmu, který ani na minutu nesleze z plátna a postavu detektiva podléhajícímu postupné sebedestrukci zvládl skvěle. Pointu asi uhodne většina diváků v polovině filmu, ale na mě zabrala a DiCapriovu cestu k cíli jsem si užil.