V pasti (2005)

Film je natočený slušně o tom žádná. Slade za minimální rozpočet ukazuje, že rozhodně má styl. Bohužel dementnost konání dvou hlavních postav je tak velká, že tři hvězdičky prostě nedám.

2012 (2009)

Klasický Emmerich. Jestli vám Rolandův styl sedí můžete bez obav vstoupit. Nic vás nepřekvapí, ale i naopak vám nic nebude chybět. Postavy jsou jen zhruba načrtnuté bez přesahu, všechno je naivní, přihlouplé a nechybí ani věčný patos a zdlouhavé rozlučky. Nicméně na film o konci světa jste určitě nešli s tím, že se bude jednat o něco extra chytrého. Emmerich nabízí čistou zábavu a tu také divákům předkládá. Přičemž roličky Harrelsona nebo ruského milionáře vyčnívají nad zbytkem až příliš klišovitého obsazení (tím však nechci říct, že by jejich postavy nebyly klišé) 6/10

L. A. - Přísně tajné (1997)

Výborné kriminální retro s perfektním scénářem a jedním z nejlepších castingů 90. let. Všichni herci hrají jako o život (hlavně Russell Crowe si zadělal na velkou Hollywoodskou kariéru). Navíc všechno ze zadu spolehlivě jistí pevnou a zatraceně stylovou rukou Curtis Hanson (který se už nikdy svému majstrštyku nepřiblížil). K filmu takřka nemám připomínek, ale k akademii by jich pár bylo. Opravdu je výkon Kim Basinger na Oscara a kde je Crowe?

Ti druzí (2001)

Duchařský horor bez triků a laciných lekaček za to s osobitou atmosférou opuštěného panství. Nicole Kidman táhne film vlastně sama, ale hlavním problémem je, že v dnešní poshaymalanovské době je konec filmu dost předvídatelný a určitě ne tak působivý jako v době svého vzniku. Smekám před Amenábarem jeho práce je opravdu kumšt. Dovedu si představit, že za podobné prostředky by film mohlu splácat i pár studentů, ale bez takhle talentovaného tvůrce by to byl výbuch. Přes všechny vynesené pochvaly mě film, ale velmi nudil a zábavnost byla přímo v mínusových hodnotách 5/10

Farma zvířat (1954)

Orwellovu předlohu miluju a film za ní nezaostává ani trochu.

Jeden svět nestačí (1999)

Po výborném Zítřku nikdo neumírá opravdu velké zklamání. Záporáci nejsou na Bondovku dostatečně ulítlí, hlášky sarkastické, akce je neuvěřitelně monotonní jen latentní laškování Bonda s Moneypenny funguje na jedničku. Film se pro mě do historie zapsal jen posledním vystoupením Desmonda Llewelyna alias Q, který po tomto díle definitivně odešel do důchodu. Brosnanovky u mě mají klesající tendenci a Jeden svět nestačí je o chloupek lepší než Dnes neumírej. V rámce celé Bond série jsou oba poslední Brosnanovi filmy těžký podprůměr. 5/10

Rychlí a zběsilí (2009)

Nejhloupější film co jsem viděl za cca 5 let. Lin se snaží a herci do rolí sedí, ale co naplat, když scénář musí urážet každého kdo má dostudovanou devítiletku.

Veni, vidi, vici (2009)

Tak už i do naší kinematografie se dostal žánr sportovní komedie. Nepřekvapivě však výsledek nestál za moc. Film louhuje snad veškerá klišé tohoto žánru a diváka může zaujmout maximálně nepříliš povedenými camei našich populárních tváří (Gott, Novotný, Skamene, Klus...). 30%

Den D (2008) (pořad)

Můj nejoblíbenější televizní pořad