Vévodkyně (2008)

Tradiční příběh o dívce se svobodnou duší, která je svázána konvencemi a upjatou dobou ve které je žena pouze přívěškem dominantního manžela. Příběh jde přesně podle všech stokrát omletých klišé (svatba, nezájem, nevěra, procitnutí, znásilnění, obětování se rodině), které jsou za sebou řazena přesně podle šablony. Film, který stojí a padá s vynikajícími hereckými výkony strojově přesného Ralpha Fiennese a na sebe pozornost strhávající Keiry. Škoda, že Dibb po slibném začátku odpadá a film hlavně v polovině stále více připomíná televizní adaptaci. 70 %

Syndikát smrti (2005) odpad!

Totální peklo a čistá esence odpadu. Podle kamaráda však stále jeden s lepších filmů s Lorenzem Lamasem.

Tři (2005)

Variace na Modrou Lagunu, kterou táhne řádně nesympatický Billy Zane a v bílých plavkách oděná Kelly Brook (a hádáte správně v několika scénách se obejde i bez nich). Bohužel film mě hodně pokazila závěrečná pětiminutovka, která naprosto nesmyslně začala prostřihávat do závěrečného souboje hlavních rivalů voodů motivy, který byly WTF v tom nejhorším slova smyslu. 5/10

Spawn (1997)

Film s naprosto příšernými triky a neuvěřitelně přehrávajícími herci. Vedle Spawna i Fantastická čtyřka vypadá jako Oscarová filmařina

Kamarádova holka (2008)

Jason Biggs se opět (pokolikáté už) vrací ve variaci nesmělého Jima z prciček, který neúspěšně bojuje o dívku svého srdce. Kamarádova holka je typická komedie snažící se vyvézt na premise, která udělala obrovský hit z Hitche. Jenže tam kde Smith ohromuje charismatem a dobře napsanými dialogy naráží Dane Cook na fuckování, které by svou kadancí spíš jako by vypadlo z Tarantinových či Scorseseho kriminálek. Přesto Cook odvádí solidní práci a film táhne skoro celou dobu sám. Kate Hudson je nevýrazná jako vždy. Naopak velmi překvapil Alec Baldwin, který si svého guru svůdníka neskutečně užívá. 5/10 a Baldwin mentorující Biggse by si zasloužil Spin-off

Ned Kelly (2003)

Australská obdoba skotského Statečného srdce a irského Roba Roye. Australská herecká špička se setkala u ambiciozního projektu, který zaostal za očekáváním.

Šejdrem (2008) (TV film)

Ivan Trojan se po Václavovi podruhé vrátil na moderní českou vesnici. Tentokráte však nehraje blázna, ale televizní hvězdu, která se po 25 letech vrací na vesnici z které ho před lety vyhnali. Herci hrají svůj standart tj. Trojan sympaťák, Dulava s Barešem totální kok.ty, dokonce se mihne i vycházející hvězda Tomáš Klus a Comebacková Marie Doležalová. Film neuchvátí, neurazí a za týden si na něj vůbec nevzpomenete, prostě typický nedělní televizní průměr z dílny ČT.

Sestup Orfeův (1960)

No a já si myslel, že to geniální hadí sáčko Cage použil jako první. Brando opět jako rebel s příčinou a jako vždy cool