Čas probuzení (1990)

Herecký koncert ústřední dvojice. De Niro tradičně exceluje (kde je Oscar?) a i Williams ukazuje, že mu dramatická poloha sedí mnohem víc než jeho komediální pokusy. Režie Penny Marshall se drží v pozadí neupozorňuje na sebe a přitom velmi umně lehce tlačí na pilu a ždíme emoce. Působivý film 80%

Pokání (2007)

7/10 Joe Wrighte mám s tebou vážný problém. Dokážeš udělat tak neuvěřitelně poetický obrazy až se tají dech, ale proč se u tvých filmů tak často nudím? Nepřerušovaný pětiminutový záběr na McAvoye bloudícího vojenským ležením je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Vůbec celý film musel být na velkém plátně vynikající zážitek. Hodně mě zaujalo využití hudby, která se neobjeví třeba několik minut. Bohužel mě strašně vadí nedoslovnost filmu, která značně brzdí závěrečnou katerzi, která díky ní vyšumí do ztracena a rozhodně nezapůsobí tak silně jak by mohla. Herci vynikající do jednoho, McAvoy poprvé ukázal, proč o něm v budoucnosti ještě uslyšíme a Keira byla tradičně přesná.

Nebezpečné pády (1994)

Takhle jsem ve finále nekroutil hlavou už dlouho. Tohle se vážně nepovedlo

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Hodně nepříjemné překvapení. Davidu Yatesovi jsem po Fenixově řádu hodně věřil a jsem rád, že moje očekávání nezklamal. Velice umně buduje atmosféru a akce se mu i tentokráte povedla. Bohužel hlavní problém Prince dvojí krve spočívá v knižní předloze, která slouží jen jako přemostění mezi pětkou a finální sedmičkou. Druhým faktorem je návrat scénaristy Klowese, který se toho do filmu snaží nacpat co nejvíc a děj neuměrně natahuje. Kdyby se scénář proškrtal a film by se zkrátil o aspoň o 20 minut byla by to prvotřídní záležitost. Pochvala pro Toma Feltona, který mě jako Malfoy příjemně překvapil. Bohužel jinak až na Yatese nemám co chválit. Pro mě zatím jednoznačně nejslabší Potter

Na vlastní nebezpečí (2007)

Hodně nepovedený český pokus o žánrovku, kterému škodí především nemastná, neslaná zápletka, kterou bystřejší divák rozlouskne během několika minut. Scénář je hodně slabý a herce odkazuje pouze do pozice figurek. Krobot neuvěřitelně přehrává, Jiráček je neuvěřitelně nesympatický a samostatnou kapitolou jsou totálně WTFkozní jugoslávští policisté. Renč umí načančat záběr, ale slazení hudby a obrazu se mu vůbec nepovedlo

Jménem krále (2009)

Věřím, že scénář vypadal hodně dobře. Celkové provedení však velmi zaostává a přesunutí z televize na plátno bylo hodně špatné rozhodnutí. Hlavním důvodem je především malý rozpočet filmu (kde je sakra nějaký komparz, středověká hostina v 6 lidech?) a hodně slabá výprava (jeden hrad, hospoda a dvě louky). Hercům není moc co vyčítat Roden tradičně dobrý, Vaculík a Dolanský nemají co hrát, pro Kanyzu mám dlouhodobě slabost, překvapila Hrubešová. Vysloveně mě však vadil David Prachař, který hraje neskutečně toporně. Bohužel moc nepomůže ani zkušený Petr Nikolaev, kterému bojové scény vyloženě nesedly.

Karamazovi (2008)

Kop mezi nohy všem co tvrdí, že český film má to nejlepší dávno za sebou. Herecký koncert především Ivana Trojana a Davida Novotného (jejich opomenutí na lvech je trestuhodné a nepochopitelné). Za tímto duem však nijak nezaostávají ani herci, které znáte z perel české televizní tvorby jako Ordinace nebo Ulice. Vynikající záležitost

Scary Movie 3 (2003)

Výrazně lepší než dvojka, ale to se snad ani nedá považovat za pochvalu