Policajt ze sámošky (2009)

Kevin James a role, která jej dostala do první komediální ligy. Obtloustlý securiťák Paul musí ochránit svůj obchod před bandou zločinců, kteří umí kung fu a mimo to zachránit svou tajnou lásku a dceru. Film nenadchne, neurazí a za 10 minut na něj zapomenete. Já ho viděl včera a pamatuju si jen 2 fóry.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Druhý díl Veřejného nepřítele je mnohem lepší než první. Vincent Cassel opět dominuje a jeho Mesrine si diváka v některých okamžicích opravdu dokáže získat na svojí stranu. Během druhé části filmu sledujeme Mesrinův vývoj od gangstera po mediální hvězdu a získání titulu Veřejný nepřítel č. 1 až k hloupé snaze přilepšit si ve veřejném mínění napodobováním praktik RAF. Na to aby se Mesrine opravdovým revulucionářem stal byl však příliš hloupý, chamtivý a sebestředný. Jinak filmu není moc co vytknout Richet ho má pevně v rukou a až na závěrečnou menší ztrátu tempa, která je způsobena úvodním prozrazením konce hlavní postavy mu není co vytknout 8/10 (s tím, že po druhém shlédnutí to pravděpodobně půjde nahoru)

Terminator Salvation (2009)

Po spoustě negativních kritik jsem byl nakonec vcelku příjemně překvapen. Samozřejmě film je naprosto vyprázdněný bez přesahu a veškeré Cameronovi temné vize jsou taky pryč. McG se musel vypořádat se scénaristickým kočkopsem ve kterém se postavy i hlavně Skynet chová jako po lobotomii a především v akčních scénách ukázal, že řemeslo má v ruce. Zajímalo by mě jak moc se projevilo škrtání producentů, protože některé převážně konverzační scény jsou nešetrně utnuty i kdy ve vzduchu cítíte, že tady se mluvilo mnohem víc (Bale > Bloodgood, Worthington > Bloodgood). K hercům absolutními vítězi jsou Sam Worthington a Anton Yelchin. Oproti nim vychází Christian Bale jako nudný patron, který je neustále zamračený a jeho pokládání za mesiáše není ničím podloženo. Překvapivě dobrá je i Bloodgood a po Sejmi eso nepřekvapivě Common. Bryce Dallas Howard je opět neuvěřitelně nevýrazná a její postava je opravdu osekaná až na dřeň. Worthington je pro mě taky vůbec největším plusem nového Terminátora a právě kvůli němu se nakonec přikloním nahoru při svých 7/10. Hlavně bych doporučil, aby jste u filmu moc nepřemýšleli (logických chyb tam je neuvěřitelný množství) a nechali se unášet příjemně temným vizuálem a popcornovou akcí

Karanténa (2008)

Originálním REC jsem nepoznamenaný, takže jsem si Karanténu bez neustálého srovnávání a pokaženého momentu překvapení příjemně užil. Film přivádí k dokonalosti roztřepaný Blair Witch (Cloverfield) koncept do kterého mixuje houstnoucí atmosféru a to nejlepší ze zombi filmů. Po shlédnutí originálu bych pravděpodobně šel dolů, ale příjemných 7/10.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Jedním slovem vynikající. Doufám, že Reitman natočí spin-off o Naylorově novém povolání

Strážci - Watchmen (2009)

Zack Snyder si po 300 vybral ještě slavnější komiksovou předlohu, která je tak mnohovrstevná, že kdyby Snyder polovinu vynechal stále by byla hutnější než polovina ostatních komiksů. Snyder podobně jako u 300 vsadil především na převedení obrazů z komiksu do filmu a některé obrazy jako by z Mooreova opusu magnum přímo vypadly. Příběh zákonitě podlehl menšímu zploštění, ale ke zploštění v zájmu diváka. Stále však ve filmu najdete úvahy o existenci boha a společnosti, který přemýšlivému divákovi nechají prostor na dlouhé debaty. Lidem, kteří chtějí akci pak Snyder svým nezaměnitelným způsobem servíruje hned několik bitek, které částečně uspokojí i akce chtivé diváky (nečekejte však žádnou rubačku). Z herců na sebe přitahuje pozornost hlavně mužská část ansámblu. Především Goode (Ozymandias) měl extrémně těžkou pozici, protože jeho hrdina je v komiksu profilován jako polobůh s neuvěřitelným charismatem (a ten Goodovi jaksi trošku chybí, ale uznávám pro osobu komiksem nedotčenou komiksem to nebude žádný problém). Hlavní pochvala patří, ale Snyderovi který neuvěřitelně přesně vybral hudbu a už u úvodních titulků ukazuje, že vizuál má prostě v ruce. Druhá pochvala Warner brothers, kteří napumpovali do takhle složitého a nediváckého projektu přes 150 mil. USD. a film podle se jim vrátí až z prodejů prodloužených edic na dvd.

Hra (1997)

Naprosto precizní thriller, který jsem naprosto nepochopitelně dlouho opomíjel. Fincher zručně vodí diváky za nos a zásobuje je twisty, které je neustále udržují v nejistotě. Douglas postupně ztrácí smysl pro realitu a upadá do beznaděje podobně jako diváci přestává rozlišovat realitu a hru. Závěrečná pointa je už sice moc unreal, ale výtečný dojem z filmu pokazit nemůže. David Fincher je nejtalentovanějším režisérem své generace.

Sejmi eso (2006)

Hodně zvláštní film. Exhibice Joe Carnahana, který sype z rukávu jeden nápad za druhým a teprve konec se mu (ne jeho vinou) vymkne z rukou. První půlhodinka s představováním jednotlivých zabijáků je neuvěřitelně stylová (ano i Ben Affleck je cool), ale bohužel s přibývajícím časem se stále více projevuje slabší scénář. WTF vložky ala mladý karatista ruší opravdu hodně. Závěrečnou pointu bych pak vynechal úplně 7/10 ale bavil jsem se neskutečně

Yes Man (2008)

Jim Carrey v nepřiznaném remaku Lhář, Lhář. Tentokráte, ale nemůže mluvit jen pravdu, ale na všechno říkat ano. Jim odvádí svůj standart a když nebudete čekat nějakou extrémní řachandu (viz. Cervenak) budete se slušně bavit a film vám uteče jako voda. Největším plusem filmu je pro mě Zooey Deschanel, která je opravdu kouzelná.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Špatný film to není, ale bohužel Derrickson nedokázal ukočírovat scénář, který hlavně v poslední 15 minutovce šlape vodu. Přitom úvod vzbudí solidní očekávání, přílet tělesa i první výslech Klaata mají solidní atmosféru. Bohužel s prodlužující se stopáží se začínají kupit i ekologická klišé 6/10