Pokoj 1408 (2007)

První polovina vynikající a nebál bych se jít ani na 8/10. Jacksonovo strašení a popisování minulosti pokoje je vynikající. Úvodní pasáže s Cusackem jsou taký hodně dobré. Bohužel postupem času film ztratí tempo a jednu vynikající myšlenku nesmyslně natahuje. Musím pochválit Cusecka, protože během filmu takřka nesleze z plátna a nenudí. 5/10 ale přikláním se nahoru za snahu natočit i jiný horor než bezduchou vyvražďovačku s teen modelama.

Hostel II (2007) odpad!

Krize hollywoodského hororu v plné síle. Torture porn se už prostě vyčerpal

Hlava nehlava (2004) (TV film)

Jeremy Davies je jako vždy vynikající a díky jeho podání dokážete pochopit proč zjevně vyšinutý masový vrah dokázal ve své době uchvátit tisíce lidí. Bohužel film se utápí v průměrném zpracování a televizní lacinost u něj čouhá z každého druhého záběru.

Juno (2007)

Nadhodnocovaná komedie, která sice příjemně uteče, ale moc se u ní nezasmějete.

Gran Torino (2008)

Clint se s hereckou kariérou rozloučil svým snad nejlepším hereckým výkonem.

Bathory (2008)

Těžký zásah mimo. Jakubisko tříští děj do několika desítek minipříběhů přičemž nikomu nad Bathoryovou nedává podstatnější prostor. Mádl s Polívkou se snaží napodobit Slatera s Connerym z Jména růže, ale přitom si za takřka dvě hodiny co jsou na scéně mezi sebou nevypracují žádný vztah. Karel Roden i Anna Friel podávají standartní výkon. Celý film vypadá až příliš televizně, především v bitevních scénách ve kterých po loukách běhá několik desítek zmatených statistů. Promarněná šance 3/10

Identita (2003)

Hodně solidní vyvražďovačka s vynikající atmosférou a typově dokonale obsazenými herci. Cusacka a Liottu mě obvykle lezou na nervy, ale tady mě sedli jak hrnec na prdel. Škoda úplně závěrečného dovětku. Jinak bych se s hodnocením dostal víš. Nicméně přiznávám, že je originální a chytře vymyšlené jen mě nesedlo.

Někdo to rád horké (1959)

Nemám ten film rád a nevím co na božské Marilyn všichni vidí

Cesta do pravěku (1955)

Triková revoluce, která fascinovala i mladého Stevena Spielberga.