Ponorka (1981)

Pak že se v Německu točí jen sračky.

Americký gangster (2007)

Řemeslně dokonalé, vysoustružené do posledního detailu, ale zároveň chladné jako psí čumák a bez špetky emoce. Každopádně tomuhle filmu by Oscar slušel mnohem víc než Skryté identitě, která triumfovala rok před Americkým gangsterem

Mafiáni (1990)

Ray Liotta patří mezi herce, které vyloženě nesnášim v revolučním Scorseseho snímku má, ale tak dobře napsanou roli, že je snesitelný. Martin Scorsese dlouho před Tarantinem ukázal jak se žije mafiánům na konci potravního řetězce. Mají všechno, můžou všechno, jsou pyšní a arogantní a za to jim svět nakonec dá všem pěkně na držku. Nekompromisní adaptace knihy Henryho Hilla

Bourneovo ultimátum (2007)

V rámci akčního žánru naprostá špička. Jen se pořád nemůžu zbavit dojmu, že je to zremakovaná a vytuněná dvojka.

Všichni dobří rodáci (1968)

Jeden z nejpůsobivějších československých filmů vůbec. Krásná studie národních charakterů, která vcelku jasně ukazuje jací Češi vlastně jsou. S Jasného lyrikou jsem ze začátku měl trošku problém, ale u druhého sledování mě ty hudební vsuvky přestaly vadit. Film, který by se měl pouštět všem potencionálním voličům KSČM a vůbec by se měl v televizi opakovat častěji

Casino (1995)

Nejlepší mafiánka co znám. Můj nejoblíbenější Scorsese a člen mého osobního TOP5.

Psycho (1960)

Dneska už Psycho nevyděsí asi ani malý dítě, ale ve své době to muselo být nefalšovaný .... psycho

Podraz (1973)

Vynikající retro o největším podfuku všech dob. Hill, Newman a Redford se po veleúspěšném BCaSK opět vytáhli