Goldfinger (1964)

Čirá esence toho proč máme rádi Jamese Bonda. Charismatický záporák (s chytrým plánem), ženy, luxus, parádní Aston Martin, dobrá akce a to všechno s hláškujícím Connerym.

Taxikář (1976)

Promiň Travisi napoprvé jsme si nesedli, ale určitě ti dám ještě jednou šanci. Každopádně De Niro a Keitel jsou výborní.

Druhá manželka (1998)

Příjemný film, který uteče jako voda. Toskánská atmosféra počátku zlatých šedesátých z filmu přímo sálá. Jedinou výtku mám k nelidskému času vysílání na NovaCinema

Nine (2009)

Velmi nepříjemné překvapení. Co je Marshallovi platné, že má skvělý ansambl, styl a vynikající kameru, když filmu chybí tempo, šmrnc a děj.

Dnes neumírej (2002)

Bondovka, která neví jestli chce skládat poctu staré klasice nebo se poklonkovat mladým floutkům, kteří adorují xXx nebo Rychle a zběsile. První polovina, která se nese v klasickém duchu je velmi dobrá, ale ta druhá s neviditelnými auty posílá Dnes neumírej do pekel. Brosnan vskřísil Bonda, ale od jeho druhé mise už neměl sérii co dát. Nejlepší Brosnanovkou suverénně zůstává Zítřek nikdy neumírá

Thunderball (1965)

Bond opět bojuje se všudypřítomnou organizací SPECTRE a osobně si to vyřídí už s pravou rukou samotného Blofelda. Young servíruje lehce konverzační bondovku, která akcí až na poslední půlhodinu šetří. Connery je ve vrcholné formě padouchy a ženy klátí lousknutím prstu a podvodní scény si vyloženě užívá. Pochvalu posílám za výbornou závěrečnou podvodní bitevní scénu.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Věčná škoda závěrečné hromadné přestřelky, která mě u starých bondovek nikdy neseděla. Connery se v roli zabydlel a hraje Bonda s velkým nadhledem, podobně jako Pleasence svého legendární Blofelda. K první polovině filmu nemám výhrad, lehce odlehčená špionážní akce se kvalitními akčními scénami, kterou bohužel zbrzdí druhá polovina a ninja výcvik, který jsem lehce nepochopil. Bohužel se Gilbert vrátil k Bondovi ještě dvakrát a jeho Moonraker nebo Špion jsou Žiješ jenom dvakrát strašně podobné.

Zvláštní dny (1995)

Film, který mě při prvním shlédnutí naprosto fascinoval a od té doby se na něj bojím podívat znovu, abych si první dojem nepokazil. Každopádně zapříčinil, že jsem si začal více všímat Ralpha Fiennese, který neochvějně šplhá do mé herecké top10

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Ne Lazenby není tak špatný Bond jak se o něm všeobecně říká, ale bohužel přišel ve špatné době. Nastoupit do vlaku rozjetém pěti velmi dobrými bondovkami s Connerym se mu nepovedlo především kvůli scénáři. Ten mu předepisuje nošení sukně, strašlivé brýle a bryndák. Nic nepomůže asi nejlepší Blofeld tentokráte s vyzáží Terryho Salavase ani překvapivě solidně hrající bondwife. Jak už to u Bonda bývá díl, který může jeho charakter posunout dál bývá tvrdě zkritizován, podobně jako se sto stalo Daltonovu Povolení zabíjet nebo Quantum of solace s Craigem. Výsledkem bylo přešlapování na místě s navrátivším se Connerym a do komedie směřované bondovky s Moorem. Přičemž věřím, že diváci by si s druhým dílem na Lazenbyho zvyknuli. Hlavním důvodem proč jsem se nedostal na 4 hvězdy jsou opravdu chaotické akční scény, které dosavadní střihač Hunt nezvládl a hlavně ta ze začátku na pobřeží je opravdu šílená.

Halloweenská noc (2007)

Musím filmu přiznat originalitu, ale jeho hru jsem nebyl schopen (nebo ochoten) příjmout. Některé sekvence byly zajímavé především ta s Brianem Coxem, ale tu úplně zazdí odhalení vetřelce. Pro fanoušky žánru originální odkazové zpestření, pro ostatní velký WTF