(K)lamač srdcí (2010)

Alex a jeho kumpání dokáží do týdne rozbít sebelepší vztah. Parádní francouzská komedie s vynikající hudbou u které je sice poslední twist už trochu navíc a nechápal jsem proč chce otec rozbít dceři vztah, ale budiž. Oceňuje, že narozdíl od ostatních komedií podobného námětu není přítel hlavní hrdinky arogantní svině, která jí podvádí, ale ultimátní sympaťák s kterým by jste šli hned na pivo.

Expendables: Postradatelní (2010)

Nostalgický pokus o nefalšovaný testosteronový biják z 80. let. Stallone zná všechny ingredience, talent i výbornou sestavu. Bohužel se Postradatelní berou příliš vážně a ani zdaleka nejsou tak cool jako jejich předobrazy Rambo, Commando, Predátor apod.

Robin Hood (2010)

Dost odlšný pohled na postavu legendárního zbojníka. Robina potkáváme ještě jako vojáka na křížové výpravě, který se za Robina z Loxley nejprve vydává a poté donucen okolnostmi převezme jeho roli. Jako osvícený vůdce sjednotí anglické lordy a zabrání invazi na anglickou půdu. Scottův Robin je těžce překombinovaný na což doplácí v poslední půlhodině, která sice je správně epická, ale linka s Robinovým mrtvým otcem po němž se Robin stane sjednotitelem lidu je prostě naprosto zbytečná.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Měl jsem nulová očekávání, ale nakonec celkem překvapení. Hlavní plus filmu je jednoznačně David Slade, který se mu rozhodl propůjčit svou typickou nekompromisní režii. Bohužel Slade se snaží co může, ale je strašně vidět jak moc je svázán ratingem a scénářem. Milostné tokání absolutní nuly (Bella - netuším proč se s ní někdo chce ztotožnit, nic nedokáže, v ničem nevyniká, nic pořádně neumí jen se neustále rozhoduje mezi dvěma muži) s emo upírem a vlkodlakem bez trička je šíleně naivní. Během filmu se ale vybuduje relativně slušná zápletka, která by při prosekání téhle dialogové vaty a trošku větším důrazu na akci mohla být i ucházející. Bohužel hlavní epický souboj (vrcholící asi mezi 20 lidmi na nouce :-D) zabírá jen 1/10 stopáže. Škoda 5/10

Amélie z Montmartru (2001)

Film, který do vás naleje pozitivní energii a vykouzlí lehce přihlouplý úsměv na obličeji. Audrey Tautou nezávidím musí to být těžké zahrát si už v pětadvaceti svou životní roli se kterou vás budou do konce života srovnávat. Jeunet opět hýří nápady a ani na chvilku nedopustil, abych se nudil.

Počátek (2010)

Klobouk dolů před Nolanem. Přinést příběh o pěti vrstvách, které se navzájem ovlivňují a přitom jsou dokonale přehledné. Vše dokresluje monumentální Zimmerova hudba, kterou nedostanete z hlavy ani týden po shlédnutí. Vynikající herci jsou u Nolana standart a nemá cenu se o něm zmiňovat (ale budu víc sledovat Toma Hardyho).

Dracula (1992)

Moc si nepotrpím na extrémní stylizace (Burton budiž čestnou vyjímkou) a tady mě opravdu nesedla. Navíc film vypadá strašně studiově. Pochválit musím hlavně Hopkinse za zajímavé ztvárnění upírobijce Van Helsinga. 50%

Mise (1986)

Velký film v každém ohledu, kdyby Joffé uměl akční scény alespoň jako Mann bylo by to geniální. Hutné myšlenkové podhoubí, parádní herecké výkony a hlavně božský Ennio. Pasáž De Nirova vykoupení je nezapomenutelná.

Kuky se vrací (2010)

Hravé a originálni. Svěráci jsou mistři a Jane šup do Hollywoodu.

Alenka v říši divů (2010)

Chápu, že na školné dětem a nové kabelky Vanesse Paradis musí Depp nějak našetřit, ale tohle je totální úlet. Burton podobně jako v Karlíkovi prosazuje svou originální stylizaci, ale tohle už je až moc over the top. Během první poloviny jsem film málem vypnul, ale druhá půlka, která je výrazně lepší výsledný dojem aspoň trochu zlepšila. 5/10