Drive (2011)

Magický film s nepopsatelnou strašně podmanivou atmosferou. Refna budu sledovat

Machete (2010)

Bavil jsem se náramně. Rodriguez si vzal volno od dětských filmů a sehnal herecký ansambl, který nemá problém si udělat ze sebe legraci (Seagal, De Niro, Fahey). Už se těším na Machete kill.

Divoká banda (1969)

Sedm statečných unrated hardcore version. Na svou dobu nebývale brutální film s opravdu špinavým divokým západem. Leč Peckinpahova poetika mě dost míjí.

Stopaři (1956)

Chci remake. Nesnáším to neuvěřitelně přehrávající emotivní herectví starých westernů. Wayne opět jako samorost tentokrát s rasistickým podtextem. Pokusy o humor a romantická linka jsou děsivé. Fordova režie naopak výborná.

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Seriál se dá s naprostým klidem přežít i když zápletky jsou opravdu primitivní. Jelikož jsem strávil mládí v JZD na brigádách je to pro mě guilty pleasure jako vyšitý. Myslíte, že pribiňák a 2 rohlíky jsou svačina pro kombajnistu?

Blade Runner (1982)

Zoufale prázdné a nudné. Vangelisova hudba funguje neustále, ale pár rádoby hlubokomyslných dialogů z toho filozofické dílo nedělá.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po slabé šestce zlepšení, ale ani tentokrát se žádná bomba nekoná. Problém filmu je jeho rozdělení, které sice umožnilo Warner bros. vydělat víc peněz, ale děje je na 140 minut málo a místy se začíná objevovat nuda. Pochvalu klasicky dostává Yates jehož temné filtry a táhlé jízdy krajinou můžu. Navíc s bajkou o třech bratrech mě hodně potěšil. Herecky už to je horší Rupert a Emma jsou ucházející svoje party si bez problémů plní a i emociálnější scény jim jdou věřit. Problém mám s Radcliffem, který se sice snaží, ale je toporný a největšího čaroděje mu prostě věřit nemůžete.

JFK (1991)

Geniální. Klidně bych si dal ještě další hodinu. Rozhodně nejlíp nastříhaný film co jsem kdy viděl. Konspirační vysvětlovací montáže jsou porádní a vše dokresluje jedna z nejhvězdnějších hereckých sestav v historii filmu (Pesci, Jones, Costner, Oldman všichni vynikající). Stone byl v 80. letech bezchybný což je obvzlášť smutné s tím co točí v poslední době. Každopádně předkládá tak uvěřitelnou verzi příběhu JFK, že se jí dá bez větších problémů věřit.