Daleká cesta (1948)

Na svou dobu revoluční film, kombinace dokumentu a hraného filmu + symboly antisemitismu, působivá scéna, kdy jde Saša Rašilov nakupovat za Jiřím Plachým a dostane antisemitský závěs.

Modré stíny (2016) (seriál)

Nerozumím, tak špatnému hodnocení zde. Jedná se o nadprůměrný seriál. Skvělé jsou vedlejší dějové linie mimo původní dějovou nit /hádka o šéfově minulosti mezi Terezou Voříškovou a Martinem Pechlátem/, zaujaly mě experimenty s obrazem /připomínaly mi pohyblivé fotografie či pohyblivé výtvarné dílo/. Viktor Tauš je opravdu talent. Netradiční detektivní seriál v tom, že vás donutí sledovat děj a formální hravost režiséra s obrazem a postavami. Impotentní kariérista David Novotný rulez

Bony a klid (1987) odpad!

Tento film je snad imitací všeho- imitace mafie, "nerealistický" antiimaginární děj, neskutečné postavy a dialogy, režisér a scénárista bez mozku. Totální absence kritického realismu a kontaktu s "realitou". Ne, že bych byl puritán, ale nedostatky s dějem, postavami, dialogy nezachráníte sexuálními scénami a vulgaritami ani zápaďáckou hudbou Frankie goes to relax. A "důvtipní" scénáristé (Radek Džon) jdou na ministerstvo vnitra bojovat proti korupci. To raději Bonnie a Clyde.

Gangster Ka (2015)

Je to klasa, nedá se tomu nic vytknout. Příjemné překvapení vidět, že umíme natočit "klasickou gangsterku" z českých reálií a nedopadlo to trapně primitivně, s hloupou zápletkou a špatnými herci a postavami jako u Bony a klid". Ten žralok v akváriu- to byl nápad !

Mamon (2015) (seriál)

Nejlepší současný český seriál ! Michálkovi se podařilo přenést depresivní severskou atmosféru. Všude tolik tajemna, nemilosrdnosti, deště a klamstva...

Rambo: První krev (1982)

Osamocený jedinec, "ostrov /svalů/ sám pro sebe" bojující proti všem. Síla jedince vítězí. Škoda,že akčnost snímku zvítězila nad psychologií. Pohledy do duše traumatizovaného Ramba byly dobré.

Rachel, Rachel (1968)

Slabota, ve filmu se nebylo čeho chytit. Všude samé plakání chudinky osamělé,ještě ke všemu stereotypní postava (pro muže je ochotná udělat téměř cokoli- vyspat se na prvním rande, uzavřená šedá myš, která neříká, co si myslí, žádné výrazné osobnostní rysy, zkrátka žena typu- "kinder, kuche, kirche". Člověk by skoro řekl, že místy to snad točil konzervativní režisér, nebýt zobrazení sekty). Co zaujalo- vzpomínky, kam chodila jako malá dívenka, záběry na mrtvé, paralelní dění /jak si Rachel představuje dění okolo sebe/, nevím, jestli byl ten psycho-analytický komentář na konci filmu vhodný,pokus o happy-end ? ("možná si najdeš partnera, je to možné, ale nikoli pravděpodobné...)

Kobra (1986)

Tohle zetkový béčko se Vám bude líbit jen, když je Vaším oblíbencem Sylvestr Stallonovic. A Sylvouš je vzor nás prenatálních prepubescentů vychovaných (videem podomácku dabovaným) Rambem a taky Rockym z ORF. :-)

Pád Itálie (1981)

Tenhle film je jako sinusoida, některé scény mi připadaly naprosto zbytečné a dlouhé (jednoruký blázen a jeho kolaborace, loupení ve vile, časté pohledy na víru Chorvatů..). Mohlo tam být víc myšlenek, politických názorů, pohled na jednotlivé individuality či kolektiv (jako u Ozerova) Překvapující závěr, brutalita ustašovců byla dobrá, otazník nad chováním Davorina filmu vylepšují skóre.

Jestřábí věž (1984) (TV film)

Dobrý scénář, Munzar a Radek Brzobohatý výborní jako vždy. Jen Čenský je příliš umělý se svými afekty, až otravný moc jsem mu to nevěřil. Nemohl jsem v něm najít cokoli pozitivního, abych ho chápal