The Philly Kid (2012)

Az na fakt, ze do hlavni postavy bych obsadil nekoho jineho - vizualne i osobnostne vyraznejsiho, tak tomuhle filmu nemam co vytknout. Hodne zapasu, ktere se mi libily, nebyla ta blbost a ja se bavil.

Eden (2012)

Natoceno trochu jinak, nez byva (zvlaste na zapade) zvykem. Zde po unesene divce nepatra superotec, ci nejaky ex policajt, zoldak..., ale film je pouze o ni a jeji snaze prezit. Neni prilis drsny, ale zde to nevadilo. Libilo se mi, ze tady byla nastinena struktura organizace, i kdyz to, ze ji ridi mlady zavislak na heroinu, neni asi uplne realne. Jeho role, ani role sefa Bena nebyla prilis presvedciva, ale hlavni hrdinka Jamie Chung se mi libila a zaverecny song teze.

Offender (2012)

Film o tematech, ktere me bavi. Tommy se necha zavrit do vezeni, kde se odehrava cely film, aby vykonal pomstu a zabil ty, co ho pripravili o jeho nenarozene dite i jeho pritelkyni. Herecke vykony jsou prumerne az podrumerne, Joe Cole je ale dobry ksicht a on nastesti hraje slusny prumer. Skoda ze tam bylo tak malo akce, nasili a brutality. To by filmu rozhodne prospelo vice, nez rada romantickych flashbacku.

Ať vejde ten pravý (2010)

Americani totalne okopirovali svedsky Låt den rätte komma in a samozrejme to neudelali tak dobre jako severani, ale udelali to dobre. Obzvalste se mi libi predstavitele obou hlavnich roli, pribeh ma atmosferu, je citit vztah mezi obema hrdiny, je to dobre udelane.

Na dřeň (2012)

Francousky film, ktery pribehem trochu napodobuje jiny, mnohem uspesnejsi film pochazejici take z Francie - Intouchables. Bohuzel tady chybi emoce. Intouchables mel skvely soundtrack a hodne humoru, tady neni nic z toho. Film se snazi zvysovat napeti rvackami a sexem, coz jakztakz funfuje, ale s hlavnim hrdinou se neda ztotoznit, chemie mezi hlavnimi hrdiny chybi, a zaver je jak z americkeho filmu - prilis preslazeny.

30 minut po půlnoci (2012)

Shlednout vkuse tento 3 hodinovy, neosobni, trochu dokumentarni film bylo pro me prilis. Ja ho dal na dvakrat 2.pule me docela bavila. Film je o honu na Bin Ladina natoceny americkou rukou by pro me, jako zaryteho anitamerikanistu, byl ve vetsine pripadu nestravitelny kus... To ale neplati o Zero Darky Thirty, ktery je tocen tak neosobnim zpusobem, ze po shlednuti si milovnik USA rekne jak jsou ti americane dobri a odpurce zase, jaka to jsou hovada. To je na jednu stranu plus, protoze to filmu chrani, aby pusobil jako americka propaganda, na druhou stranu ale trosku nudi. Zde nejde o pribeh, psychologii postav, ale pouze o fakta a kroky, ktere vedli k "udajnemu" zabiti Bin Ladina. Udajne davam do uvozovek, protoze Bin Ladinova smrt je urcite fake.

Sněhurka a lovec (2012)

Je to dobre, hodne dela Ch.Theron a Chris Hemsworth. Kristen Stewart v roli snehurky neni spatna, ale ja bych tam videl radeji nekoho jineho - krehciho. Ona je moc tvrdacka a pro me by byl pak snimek emotivnejsi, silnejsi. Jinak akcni sceny jsou zpracovany dobre, velice se mi libilo po vizualni strance. Film by mohll byt trosku kratsi s trosku lepsim, ne tak primocarym scenarem.

Camino (2008)

Velkym pozitivem je Nerea Camacho, ktera je krasna, spontanni a ma nadherny usmev. Dalsim je to, ze cerpa ze skutecne udalosti a i ostatni herci odvadeji svou praci slusne. Z negativ take zacnu tim nejvetsim a tou je stopaz, poslouchat v kazde vete Buh, Jezis, Nas Pan je unavne po 1,5hodiny, ale po 2,5hodiny se to jiz stava dost otravne. I pres to, ze Camininy infantilni sny a blouzneni mely urcitou symboliku, bylo jich ve filmu az prilis a byly hodne detske. Divat se na film sam, tak to citove vydirani vypnu jiz v prvni polovine.

Sajonara icuka (2010)

Moc me to nebavilo. Cely pribeh je o tom, jak se japoncik na sluzebni ceste v Thajsku zaplete s jinou zenou. Zamiluje se do ni, coz dava najevo zvlastni - pro Evropana ne uplne nejsrozumitelnejsi formou, ale rozhodne se zustat se svou budouci zenou (nevim jestli proto, ze ji miluje, nebo z nejakeho jineho duvodu). Po mnoha letech se znovu setkava se svou milenku a uvedomuje si, ze k ni stale neco citi a po zvazovani se rozhodne vse opustit a zacit zit s ni. Ona je ale nemocna a umira. Pulka filmu se toci kolem jeho romance a boje se sebou samym, kdyz ji s chladnym japonskym vyrazem v tvari odmita a druha pulka kolem toho, jak je nestastny, a jak se k ni vraci. Film ma pekny soundtrack, ale plyne velice pomalu. Vice nez 2 a 1/4 hodiny je na takovyhle flirt prilis dlouha doba. Hodne veci je tam ucelovych, ale nevyplyvaji ze scenare, nebo nejsou vysvetleny, takze vzbuzuji nejasnosti a nevytvareji komplexni pribeh. Evropsky pojaty film by mi byl mnohem blizsi, protoze mi je japonska mentalita a chovani cizi a na hlavniho hrdinu tak nahlizim s negaci a ne vzdy mu rozumim.

Kahaani (2012)

Je to takova indicka detektivka, kriminalka, ktera se zdaleka tolik nelisi od zapadni produkuce, jak by se mohlo zprvu zdat – delka se jiz dostalo na 2 hodiny (coz je u indu uspech) a absence hudebne-tanecnich vstupu z filmu jiz dela docela koukatelnou detektivku pro sirsi publikum. Pro nas navic z exotickeho prostredi. Bohuzel zaverecna pointa postradajici logiku, mirne degraduje pribeh. Postavy jsou sympaticke, dobre zahrane, obcas pusobici az parodicky (viz. najemny vrah, nebo sef mistni policejni stanice) mohlo by byt kratsi, ale a nuda to take neni.